• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Gytė Bėkštienė: "Idealaus vyro nėra"  4 

Autorius: Genutė Žalienė, "Laisvalaikis"
2009-06-19 12:15:00

Gytė Bėkštienė:
"Laisvalaikis" nuotr.
Į Lietuvos stilistų patarimus ir siūlomas paslaugas kai kas jau drąsiai nekreipia dėmesio net ir tada, jei turi savo aksesuarų bei drabužių saloną. GYTĖ BĖKŠTIENĖ - verslininkė, mados namų "Via Fashion" įkūrėja ir vadovė, nesinaudoja Lietuvos stilistų paslaugomis, bet stilingiausiomis šalies moterimis linkusi vadinti pedagogę Eiridą Bružienę ir visuomenės veikėją Dalią Teišerskytę. Išskirtinių drabužių ir aksesuarų salono įkūrėja savo verslą ryžosi pradėti, anot jos vyro verslininko, baigusi "geriausią žinių universitetą - darbą "Nijolės" kailių salone". Kiek anksčiau drąsias spalvas mėgusi Gytė šiandien tvirtina atradusi ramybę, tad mėgstamiausia spalva jai tapo balta. Lengvai pamišusi dėl batų ir suknelių kolekcionavimo salono savininkė teigia, kad vyras be pinigų įvaizdžio nesusikurs, o pati aistringiausiai nakčiai su vyru puoštųsi suknele.

- Kokių drabužių bei aksesuarų daugiausiai galima būtų atrasti jūsų spintoje? Vienos kolekcionuoja džinsus, kitos spintoje - vien suknelių kabykla...
- Nežinau nuo ko pradėti. Aksesuarai nebūtinai turi būti brangūs, bet man turi būti gražu, viskas turi derėti ne tik tarpusavyje, bet ir su drabužiais. Kiekvienas žmogus turi kokią nors silpnybę, manoji - batai ir suknelės. Skaičiaus tikrai negaliu pasakyti, juo labiau kai pati batais prekiauju. Galima sakyti, vos ne kiekvieną avalynės modelį turiu turėti. Spintoje labai daug suknelių. O kostiumėlių nemėgstu. Šaltuoju metų laiku kokį įdomesnį švarką galima atrasti, bet man nepatiktų jo dėvėti kasdien.

- Ar visuomet paisote aprangos kodo?
- Stengiuosi.

- Anksčiau mėgusi stebinti ryškumu, pastaraisiais metais renkatės subtilesnių spalvų, išgrynintų formų drabužius. Dėvite baltos spalvos drabužius ir aksesuarus. Tai jūsų mėgstamiausia spalva?
- Ne pirma užduodate šį klausimą. Norėjimas ramesnės būsenos ateina su amžiumi - nebenori didelių išskirtinumų, ekstravagancijos. Vasarą balta spalva - pagrindas, dar priklauso nuo nuotaikos.

- Į ką moterų, vyrų aprangoje atkreipiate dėmesį?
- Į visumą. Jeigu kalbėtume atvirai, pirmiausiai dėmesį atkreipčiau tiek į vyro, tiek į moters batus. Vasarą daug ką galima pasakyti apie žmogų, ypač kai jis avi atvirus batus.

- Turite omenyje pedikiūrą?
- Taip.

- Dažnai lankotės vakarėliuose ir priėmimuose. Kokias stiliaus klaidas dažniausiai pastebite?
- Mano akį patraukia tie žmonės, kurių, atrodo, viskas suderinta - nuo... iki. Ir galbūt netgi kokios patirties žiūrėdama pasisemi...

- Ar pastebite Lietuvos moterų stiliaus pokyčius? Ar jūsų klientės tapo drąsesnės rinkdamosis modelius, ar - atvirkščiai, pamėgo nuosaikesnes spalvas ir siluetus?
- Moteris moteriai nelygu - kartais septyniolikmetė nedrįsta taip apsirengti kaip kita, gerokai vyresnė. Galėčiau palyginti Vilnių ir Kauną. Vilnietės klientės yra paprastesnės, o Kauno labiau mėgsta puoštis... Vilnietės - laisvesnės, o kaunietės labai jau viską derina. Tarkim, Vilniuje labai retai pamatysi moterį, avinčią aukštakulnius, suprantama - atstumai, gatvės, grįstos akmenėliais, ir visa kita, o Kaune, kalbant suapvalintais skaičiais, - iš dešimties klienčių septynios ateina su aukštakulniais, tik kitos trys su žemakulniais.

- Jūs pati su aukštakulniais vaikštote?
- Su aukštakulniais labai mėgstu... (Juokiasi.) Kadangi Kaune dabar praleidžiu daugiau laiko negu Vilniuje, stengiuosi avėti aukštakulnius. Man gražu. Kiekviena moteris su aukštakulniais atrodo visai kitaip.

- Ko niekada nepasiūlytumėte savo klientėms?
- Kai pamatau, kad žmogui netinka, nebandau įsiūlyti. Aišku, kai žmogus yra labai labai užsidegęs tą daiktą pirkti, aš jį bandau atkalbėti, taip pat stengiuosi įsiūlyti kitą, bet tinkamą daiktą.

- Ideali moteris, jūsų akimis, Lietuvoje?
- Tokių labai labai daug yra Lietuvoje. Iš artimų ir visuomenei žinomų žmonių galėčiau paminėti Eiridą Bružienę. Su ja gana artimai bendraujame, man patinka ir jos stilius, ir išvaizda. Kiek esu ją mačiusi - visada tvarkinga. Čia tas pavardes galėčiau vardyti ir vardyti... Paminėsiu vieną moterį, kuri irgi, kai atsidarėme Kaune, tapo mūsų kliente ir ja irgi žaviuosi - tai Dalia Teišerskytė, visuomet pasitempusi ir geros nuotaikos.

- O vyras?
- Idealaus vyro, ko gero, nėra. Tuo tarpu man, kaip ir kiekvienai moteriai, svarbiausia asmens higiena, tvarkinga avalynė, švarūs rūbai. Turi būti visuma.

- Ar be pinigų vyras gali susiformuoti patrauklų įvaizdį?
- Manau, kad negali. Moterį pamačiusi visų pirma atkreipi dėmesį į visumą, galbūt netgi pirmas žvilgsnis būna į tuos pačius batus. Vyrą pamačius pirmas žvilgsnis būna į batus, paskui - netgi į laikrodį. Tai, manau, logiška.

 - Naujausių kolekcijų drabužius, batus ir aksesuarus savo salonui renkate pati? Iš kokių mados leidinių ar programų sužinote apie naujausias tendencijas?

- Visą informaciją sužinau žiūrėdama kolekciją tame šou, į kurį važiuoju rinktis, galų gale iš tos pačios Italijos parsivežu krūvą leidinių. Turėdama laisvą minutę galiu įsijungti kokį "Fashion", bet būna, kad pamatau tuos pačius kolekcijų pristatymus, kuriuos jau buvai mačiusi Milane. Kartais su manimi važiuoja ir vyras, bet jis važiuoja visai ne kaip patarėjas. (Šypsosi.)

- Su prabangos gaminių rinka susipažinote dirbdama pardavimo vadove "Nijolės" kailių salone. Po pusmečio ryžotės įkurti savo saloną. Kokias verslo pamokas išmokote?
- Gal paminėsiu savo vyro žodžius: "Nijolė" tau davė tiek, kiek iš viso neduotų nė vienas universitetas". Šią frazę jis ištarė, nes matė, kokia aš kiekvieną dieną pareinu, kiek parsinešu įvairiausių užduočių padaryti. Savaime suprantama, jis būdavo į pagalbą įjungiamas. Jis mane nuolat matė ir girdėjo. Iš tikrųjų "Nijolėje" išėjau labai didelę mokyklą.

- Kas, jūsų nuomone, svarbu norint sukurti sėkmingą prabangos prekių verslą? Nuo kokio minimumo galima pradėti drabužių verslą?
- Svarbu išmanymas, taip pat turi labai patikti tai, ką darai, turi tai mėgti ir turi to norėti. Priklauso nuo daugelio dalykų - atsižvelgiant į tai, kokios šalies rūbais nori prekiauti. Jei italų - reikia turėti gana daug pinigų. Nenoriu įvardyti pradinės sumos, bet tai buvo gana didelė investicija. Tuo metu už tą sumą buvo galima Vilniaus senamiestyje nusipirkti neblogą butą.

- Kokių gamintojų drabužius ir aksesuarus siūlote savo salone?
- "Polinni", "Clips", "Denny Rose" ir kitus.

- Kas lemia sėkmę derybose su italais?
- Italams yra svarbiausia išvaizda. Ne dėl to, kad gražus esi. Ir bet kur, netgi vakarieniaudamas restorane, gali pastebėti, kad aptarnauja tą žmogų, kuris geriau apsirengęs. Tie italai, su kuriais mes bendraujame, net nesigėdija, atsisėda ir žiūri tiesiai į batus ir į laikrodį, paskui tave tyrinėja - kas ir kaip čia, ir t.t.

- Kokius tris gaminius kiekviena mados tendencijas sekanti moteris šią vasarą turėtų turėti savo spintoje?
- Sukneles ir kombinezoną.

 - Niekada nesusimąsčiau. Nuo vakarienės reikėtų pradėti - tai būtų suknelė. - Kokios spalvos apatiniai po ja?
- Standartiškai turėčiau atsakyti - raudoni, bet nekenčiu raudonų apatinių. Jie man senoviški, atgrasūs... Apatinių spalva priklausytų nuo to, kokia suknelė.

- Ar pritariate krūtų didinimo populiarėjimui?
- Pritariu. Jei reikėtų - daryčiau.
 Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Ji yra
2015-06-10 18:27:28
Seimu ardytoja. Bet gyvenime yra desnis ,,ant svetimos nelaimes laimes nepastatysi,,. Tad miela Gyte Jums vislas gros atgal. Viskas ko Jus pridaret musu seimai
edi
2011-04-08 20:33:36
nu tikrai kad tustybes muge
koulas
2009-07-19 19:25:34
tustybes muge