• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Įžymybės apie studijų laikus

Autorius: Balsas.lt
2010-11-18 14:00:00

Įžymybės apie studijų laikus
LNK

Populiarumas ir pripažinimas be darbo ir žinių niekada neaplanko. Žinoma, jei norisi, kad tos „15 minučių šlovės“ tęstųsi visą gyvenimą. Balsas.lt kalbinti kažkada studentais buvę žymūs žmonės patikino, kad be studijų jie nebūtų tuo, kas yra dabar.

J. Lapatinskas: studentiškos bulvės dar ir dabar gardu

Dainininkas Justinas Lapatinskas, kažkada sužibėjęs realybės šou „Dangus“, prisipažino, kad dėl svajonės tapti dainininku nemenkai supykdė ir tėvus. Prieš dvejus metus pramoginio scenos meno specialybę baigęs vaikinas teigė turėjęs tapti etikos mokytoju.

„Kuomet su tėčiu važiavome į Šiaulius tvarkyti stojimo dokumentų, išbėgau iš mašinos į tualetą ir užsirakinau“, – protestą prieš tėvų paskatas matyti sūnų mokytoju prisiminė Justinas. Dainininkas prisipažino, kad tėtis dar kelias savaites po šio įvykio nešnekėjo, o mama stebėjosi, kaip sūnus atsisakė galimybės tapti pedagogu.

„Galiausiai suprato, kad tai mano gyvenimas. Tą pačią vasarą įstojau į Vilniaus kolegiją ir dėl tų studijų dar ir dabar kasdien džiaugiuosi – buvo šviesiausios gyvenimo dienos!“ – džiaugėsi vaikinas.

J. Lapatinskas, paprašytas įvardinti įspūdingiausius studijų metų prisiminimus, paminėjo gyvenimą barake. Iš Druskininkų į Vilnių atvažiavęs vaikinas teigė, kad kiekvienam reikėtų patirti tokį gyvenimo būdą. „Dar ir dabar bulvės su svogūnais – vienas skaniausių patiekalų!“ – juokėsi atlikėjas.

Justinas patikino, kad be studijų neįsivaizduoja savo dabartinės karjeros. „Gal ne visas žinias įsisavinau, tačiau į dėstytojus labiau žiūrėjau kaip į draugus, gyvenimo mokytojus“, – teigė vaikinas, šiuo metu studijuojantis muzikos pedagogiką. J. Lapatinskas prisipažino ateityje bandysiantis siekti ir operos solisto karjeros – tačiau tik po magistro diplomo.

Paklaustas, ar rinkdamasis specialybę nebijojo, kad iš muzikanto profesijos nesugebės pragyventi, dainininkas prisipažino, kad jam svarbesnė muzika, o ne honorarų dydis. „Aš sau kaip nors su dainele prašuoliuosiu tas visas problemas“, – juokėsi Justinas.

E. Jackaitė skatina sekti svajonėmis

Aktorinį meistriškumą Klaipėdos universitete studijavusi Eglė Jackaitė prisipažino, kad nuo pat vaikystės svajojo apie šią specialybę. „Aktorių visad tarsi sudievindavau. Kažkada, turbūt pradinėje mokykloje, rašinėlyje apie svajonių profesiją jau paminėjau aktorystę“, – teigė moteris.

E. Jackaitė prisipažino sulaukusi atkalbinėjimų net iš dėstytojų, teigusių, kad pasirinko itin sudėtingą profesiją. „Nebijote skursti?“, – tokias abejones, pasak Eglės, užgoždavo didelis noras siekti ilgai puoselėtos svajonės.

Paklausta, kuo labiau pasikliaujanti: jausmais, svajonėmis ar racionaliu protu, moteris paskatino dvejojančius dėl savo pasirinkimo neatsisakyti svajonių. „Paulo Coelho rašė, kad, jei tiki savo svajone, visas pasaulis padės tau ją įgyvendinti. Telieka tik stipriai tikėti“, – teigė aktorė, prisipažinusi, jog ši citata dažnai padeda neprarasti optimizmo.

Šiuo metu tiek Vilniuje, tiek Klaipėdoje vaidinanti aktorė prisipažino tik prasidėjus studijoms sudvejodavusi, ar tinkamą specialybę pasirinko. „Atrodė, nebuvau kompleksuota, tačiau pirmame kurse ėmė visi kompleksai ir išlindo. Ne kartą galvojau, ar sugebėsiu būti gera aktore“, – prisiminė moteris. Eglė prisipažino, kad pasitikėjimo savimi, kaip aktore, suteikė dėstytoja Dalia Tamulevičiūtė, po kurios paskaitų dėl aktorystės dvejonių nei karto nebekilo.

Moteris patikino, jog studijų metai buvo vienas nuostabiausių laikotarpių. „Buvo tiek daug visko! Ir pirmosios meilės, ir linksmybės, ir vestuvės, vaikelis. Tačiau nesiilgiu to, kas buvo. Man patinka dabartinis laikas, neverta gręžiotis į praeitį“, – teigė E. Jackaitė.

J. Talaikytė: pinigai neturėtų būti didžiausias tikslas

Drabužių dizainerė Jolanta Talaikytė prisipažino aklai nesiekusi noro kurti drabužius. „Pirmiau atsirado tas racionalus grūdas – mąsčiau, kaip galėsiu pragyventi iš šios specialybės. Manau, kiekvieną svajonę reikėtų atidžiai įvertinti“, – teigė moteris, kažkada pasirinkusi ne kostiumo dizaino studijas, o drabužių konstruktoriaus ir modeliuotojo amatą.

Šiuo metu Dailės akademijos studentams dėstanti moteris pasiūlė realiai įvertinti ne tik savo norus, bet ir aplinkybes prieš renkantis studijas. „Pasirinkus specialybę užsienyje ir grįžus į Lietuvą, dažnas pamato, kad tokie specialistai čia nereikalingi. Reikėtų būti atidesniems, kad svajonės nesudužtų“, – būsimuosius studentus drąsino moteris.

Paklausta, kaip vertina žmones, kurie kalba apie madą, ją kuria, neturėdami specialaus išsilavinimo, kūrėja juokais patvirtino, kad tai – kiekvieno asmeninis reikalas. „Juk neuždrausi. Tačiau nevertinu kalbų, veiksmų, kūrybos taip pat, jei tai nėra pagrįsta žiniomis“, – atskleidė J. Talaikytė.

I. Puzaraitė: studentauti laiko nėra

Kauno technologijos universitete ekonomiką studijuojanti dvidešimtmetė Irūna Puzaraitė prisipažino, kad ne ekonominiais dalykais, o muzika norėtų užsiimti ateityje. Grupės „Studentės“ narė patikino, kad dainavimas jai labiau hobis, o ekonomikos mokslų studijos – papildoma specialybė. „Nors ekonomika nėra mano mėgstamiausias mokslas, manau, kad ateityje tikrai pravers. Juk mokslai dar niekam nepakenkė!“, – tikino mergina.

Paklausta, ar tenka ne tik grupėje „Studentės“ tačiau ir studijų metu pasijausti tikra studente, mergina prisipažino, kad linksmybėms su kurso draugais laiko mažai telieka. „Kaip studentė, esu pakankamai atsakinga, nes radusi laisvesnę minutę, stengiuosi daugiau dėmesio skirti mokslams – ypač sesijos metu“, – teigė Irūna.

Mergina tikino, kad nei kurso draugai, nei dėstytojai nesureikšmina jos populiarumo. Mergina jau prieš studijas buvo žinoma, tačiau prisipažino, jog populiarumas netrukdė susidraugauti su kurso draugais. „Dėstytojai taip pat jokių išimčių netaiko – esu paprasta studentė“, – tikino atlikėja.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus