• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Jurga - beviltiška optimistė, kalbanti muzika

Autorius: Agnė Vaitasiūtė, respublika.lt
2010-03-20 10:00:00

Jurga - beviltiška optimistė, kalbanti muzika
respublika.lt

Nuoširdžiu darbu ir kokybiška muzika į kūrybines aukštumas kopianti dainininkė Jurga Šeduikytė (30) šiuo metu aktyviai ruošiasi savo naujausio albumo "+37 (Goal of Science)" pristatymui Estijoje, "Tallinn Music Week" festivalyje. Tačiau muzika - ne galutinė jos kūrybos stotelė. Ne veltui ji pasirinko aktorystės studijas. Jurgą suviliojo ne galimybė vaidinti televizijos serialuose - ji tikisi muziką, teatrą ir judesį sujungti į vieną derinį.

- Netrukus Taline pristatysi savo albumą "+37 (Goal of Science)". Kokios nuotaikos prieš koncertą Estijoje?

- Labai daug apie jį galvoju - ką reikės sakyti estams, ką mes apie juos žinome? Žinau, kad "rumpoli" estiškai reiškia "būgnai". (Juokiasi.) Nesinori už Lietuvos ribų važiuoti nepasiruošus, nes jaučiu atsakomybę, kuri kartais net per daug slegia.

- Tai nebus pirmasis tavo koncertas užsienyje. Kuo skiriasi pasirodymai Lietuvoje ir kitose šalyse?

- Kol kas koncertų užsienyje neturėjome itin daug, todėl kojos dreba labiau. O šiaip esu beviltiška optimistė, mananti, kad muzika yra universali kalba. Gali nesuprasti žodžių, nesuprasti kalbos, bet turi pajausti tai, ką žmogus į tą kūrinį įdėjo. Man atrodo, kad tai yra vienintelė muzikos paskirtis visame pasaulyje.

- Kuo tavo naujausias albumas skiriasi nuo kitų?

- Dažniausiai būna taip, kad, praėjus keliems mėnesiams po albumo išleidimo, viskas jau būna pasikeitę ir jaučiu, jog noriu dainuoti kitas dainas. Šį kartą albumas atspindi mano dabartinę būseną. Žinau, kad kitas vėl bus visai kitoks. Negaliu pasakyti, kad man pačiai labai smagu nuolat keistis, bet dabar ieškojimų laikas.

- Ar pats albumas turi vientisą liniją, ar jame irgi vyrauja įvairovė?

- Visas albume esančias dainas vienija emocija. Stilius man yra kaip eksperimentinė erdvė, kurią naudoju emocijai išreikšti. Tai tėra forma, o elementų yra visokiausių.

- Kurdama galvoji apie klausytoją ar darai taip, kaip tau patinka?

- Jei galvočiau, laikyčiausi pastovios, konservatyvios linijos. Negalėčiau meluoti pati sau dėl žmogaus, kurio net nepažįstu.

- Kaip įsivaizduoji savo klausytoją?

- Tai turėtų būti tolerantiškas žmogus, kuriam patinka keistoka harmonija, kitoks išraiškos būdas. Apskritai nemėgstu kalbėti apie savo kūrybą, nes manau, kad apie ją turėtų šnekėti kitas kuriantis arba jos klausantis žmogus.

- Ar dažnai klausai, skaitai nepažįstamų žmonių nuomones apie savo kūrybą?

- Dėl to esu vaikščiojanti bėda. Visada klausausi, ką kalba kiti. Kai kurie draugai net sako, kad nebūčiau kvaila ir nežiūrėčiau tų komentarų. Mano tinklalapyje kartais klausytojai parašo savo nuomonę. Jei ji yra kritiška, visada noriu apginti savo poziciją. Bet suprantu, kad dėl kiekvieno žmogaus nepulsi visko keisti. Tada grįžti prie to, kad
vienintelė mano dovana jiems gali būti tik nuoširdus darbas.

- Ar šiandien Lietuvoje įmanoma pragyventi iš geros kokybės muzikos?

- Įmanoma, ir kuo toliau, tuo bus labiau įmanoma. Vejamės Europą, keičiasi skonis, pradedame vertinti ne tą, kuris yra į ką nors panašus, bet tą, kuris yra unikalus, kitoks. Nesakau, kad lengva pragyventi, bet taupant įmanoma.

- Daugelis pinigų prisiduria iš įvairių televizijos projektų. Tavęs juose niekada nesimato. Dažnai tenka atsisakyti dalyvauti?

- Jau rečiau ir kviečia. Kadangi studijuoju, neturiu nei laiko, nei noro ten šmėkščioti. Kodėl turiu eiti į viešumą, kai visi pasikeitimai, sužinojimai, mokslai turi vykti viduje? Televizija žmogų šiek tiek pagadina. Labai lengva būti pataluose, bet man norisi stovėti ant žemės ir viską krauti savo rankomis. Būtų nenatūralu dabar dalyvauti kokiame televizijos projekte. Be to, manau, kad aktorius irgi turėtų atsirinkti, kur dalyvauti, o kur ne. Visi tie serialai nėra labai geras, kaip jie sako, praktinis užsiėmimas. Jau geriau per naktis sėdėti ir kurti monospektaklį, kad būtų kokia nors išliekamoji vertė. Nes ją turi vienintelis serialas "Giminės". Visi kiti tėra pataikavimas žiūrovams, o ne saviraiška.

- Kokios muzikos netoleruoji?

- Kai esu šiek tiek "išsiderinusi" po visokių didelių darbų, netoleruoju agresyvios muzikos. Kita vertus, buvau labai skeptiškai nusiteikusi dėl "Rammstein" koncerto, bet nuėjome, ir buvo visai smagu.

- Minėjai, kad tavo albumai nėra panašūs vienas į kitą, bet dažnai keičiasi ir tavo įvaizdis scenoje.

- Aš tik plaukus nusikirpau. Apskritai dabar ne tiek daug dėmesio skiriu išvaizdai. Anksčiau buvo svarbu atrodyti kaip nors ypatingai, o dabar pajutau, kad kuo paprasčiau ir jaukiau sau apsirengiu, tuo lengviau man bendrauti su žmonėmis.

- Ar tas bendravimas, publika skiriasi didžiuosiuose ir mažuosiuose Lietuvos miestuose?

- Jei būtų mano valia, sumažinčiau koncertų skaičių Vilniuje, kad vilniečiai pasiilgtų muzikos. Nes kartais jaučiasi, kad žmogus eina ne tiek dėl paties dainininko, kuris koncertuos, bet dėl vietos, dėl bendravimo su draugais. Mažesniuose miesteliuose labiau jaučiamas muzikos ilgesys. Nesakau, kad publika vienur yra geresnė, kitur - blogesnė, bet nuotaikos skiriasi.

- Ar pati patyrei koncertų, kai į sceną lipai blogos nuotaikos?

- Stengiuosi į sceną nelipti, jei nėra nuotaikos ten būti. Jei jau taip nutinka, turi pailsėti. Žmonės ne to ateina. Kas yra bloga nuotaika? Tai noras užsidaryti ir nesidalinti. Įsivaizduok - stovi žmogus sukryžiavęs rankas ant scenos, visi žiūri, laukia, o jis neduoda.

- Neseniai praėjo nepriklausomybės šventė, pati su Eurika Masyte įrašei dainą "Laisvė", ar galėtum save pavadinti patriote?

- Nenoriu švaistytis tokiais apibūdinimais. Patriotas ar ne patriotas, paaiškės, kai nugyvensi visą savo gyvenimą ir pamatysi, ar žmogus tik sau gerą darė, ar kitiems ir savo kraštui. Man atrodo, valstybei ištvėrus sunkius laikus, patriotu reikia būti tyliai.

- Koks yra artimiausias tavo tikslas muzikinėje karjeroje?

- Nežinau, kiek tai muzikinis tikslas, bet noriu sėkmingai užbaigti aktorystės studijas. Jaučiu, kad muzikoje man yra per mažai vietos. Noriu labiau save atverti, praplėsti muzikos ribas. Galvoju apie kokį nors teatro, judesio ir muzikos derinį.

- Gyveni su aktoriumi, grupės "Suicide DJs" nariu Vidu Bareikiu, kartu auginate sūnų. Ar nesunku po vienu stogu gyventi dviem muzikantams?

- Apskritai dviem žmonėms po vienu stogu sudėtinga gyventi, bet kai tarp jų prabėga trečiasis, viskas susitvarko. (Šypsosi.) Džiaugiuosi, kad abu žinome, kuo kitas gyvena. Abu esame savo procese, stebime vienas kito tobulėjimą, padedame.

- Ar trečiojo žmogelio atsiradimas pakeitė tavo kūrybą?

- Su juo ir gimė trečiasis albumas, tad galima pasižiūrėti, ką jis ten pakeitė.
 
 
Kaip vertinate Jurgos Šeduikytės muziką?
Esu Jurgos gerbėja (-as)
11 (91.67 %)
Tokia muzika man nepriimtina.
0 (0 %)
Lietuviškos muzikos neklausau visai.
1 (8.33 %)


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus