• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Laima Tamulytė-Stončė: “Reikia bijoti ne šaldytuvo, o savęs”

Autorius: Lietuvos Sveikata
2011-10-03 18:30:00

Laima Tamulytė-Stončė: “Reikia bijoti ne šaldytuvo, o savęs”
LNK
Subalansavusi maistą, renginių ir TV laidų vedėja Laima Tamulytė-Stončė (32), geriau žinoma kaip Mama Rock’N’Roll, džiaugiasi nauja savimi ir nenorėtų grįžti į praeitį. “Tik poilsio ir darbo grafiko kol kas neišmokau suderinti. Nesusitinku su draugais, darbui aukoju visą laisvalaikį. Bet turiu įsipareigojimų, esu atsakinga už renginius. Vardą užsidirbti sudėtina, o sugadinti - labai lengva”, - prisipažino moteris.

- Gal tokiu tempu dirbant ir pavyko per pusantrų metų  ištirpinti 60 kg?

 - Tai buvo taip seniai, net neprisimenu. Didžiausias mano svoris - 136 kilogramai. Dabar grįžau į normalų savo svorį - 80-imt. 
 Svarbiausia - mažiau valgyti ir daugiau judėti. Labai mėgau mėsą su bulvėmis ir daug padažo, o dabar valgau ją su daržovėmis. O kaip mėgau “bulkytę” ir duonytę su majonezu arba pomidorų padažu!

 Atsisakiau ir sviesto, margarino, nevalgau pieniškų produktų: varškės, pieno. Baisiausia, kad šaltibarščių nebenoriu. Perskaičiau, kad burokėliai - vieni iš sunkiai virškinimų maisto produktų. Taigi šaltibarščius iškeičiau į šaltsriubę su ridikėliais, agurkais, pamėgau sultinius. Labai džiaugiuosi, kad yra Rytų virtuvė - sušiai, salotos su padažais. Stengiuosi neapkrauti skrandžio.

 Be abejo, pirmieji bandymai buvo tikras košmaras ir sunkus psichologinis išbandymas: alpimai, verkimai, nervai, apsivalgymai arba atvirkščiai - nevalgymas. Nepaisant visko, grįžti atgal nenorėčiau: mane kamavo padidėjęs kraujo spaudimas su širdies permušimais, kojų, nugaros, galvos skausmai, nuovargis, klaikus prakaitavimas. Sulieknėjusi ant šaldytuvo, priešingai nei daugelis, užsikabinau pačią gražiausią savo nuotrauką. Reikia ne šaldytuvo bijoti, o savęs.

 Didžiausia mano problema - hormoninės bėdos. Žmogaus stambumas - ne tik apsileidimo ir nesportavimo požymis. Diagnozavus policistitą (kiaušidžių sutrikimą - aut.past.), be hormonų terapijos - nė iš vietos. Kadangi jis gali suvėžėti, nusprendžiau pasitikrinti dėl krūties vėžio. Dėl to, kad esu rizikos grupėje. Bet tam paskatino ir draugų, pažįstamų istorijos, akcijos. Eiti pas gydytoją tikrintis baisu, bet baisiau sužinoti, kad jau per vėlu.
 
- Ketinate pasiskiepyti ir nuo gimdos kaklelio vėžio?

 - Į vakcinaciją žiūriu skeptiškai. Farmacija - kaip karo pramonė - vienas baisiausių dalykų. Baugina toks vaistų reklamų kiekis per televizorių: suvalgei ir pajutai pilnumą skrandyje? Išgerk to. Ir vėl valgyk. Iš po vakar skauda galvą? Tau padės štai anas. Jums silpna? Patiriate daug streso? Išgerkite šito, o jeigu norite, kad nagai ir ragai būtų gražūs - ano. Nuo kiekvieno negalavimo peršama tabletė.
 Lietuvoje apskritai trūksta supratimo, o kas sava - per prasta. Kiaulpienių antpilas? Nesąmonė! O štai ženšenio - oi, labai
 
- Sportuojate?

 - Labai noriu užsiimti šiaurietišku vaikščiojimu. Juo susidomėjau, kai mūsų laidoje “Nerealios namų šeimininkės” svečiavosi šiaurietiško vaikščiojimo instruktorė. Ketinu užsirašyti į individualią jos pamoką. Mėgstu baseiną - gerai raumenynui, rudenį ir žiemą - nueiti į pirtį. Bėgioti - ne man, nes labai apkrauna širdį. Dėl jos turiu atsargiai ir dviratį minti, todėl jis sėkmingai dulka mano namuose ir yra gyvas sąžinės priekaištas...

 Užsiimu joga - klausausi kanadiečių šamanų garso takelių. Keistas jausmas užplūsta. Atsipalaiduoji ir jauti, kaip nevalingai kyla rankos, kojos, vidinis “jin” ir “jan” susijungia.

 Esu žinomas žmogus, todėl sportuoti sporto salėje nejauku. Gaučiau dėmesio tuo metu, kai reikia teigiamos energijos, o ne nejaukumo. Todėl man priimtina sportuoti namuose individualiai arba su treneriu.
 
- Jūsų profesija - linksminti kitus, o ką darote, kai pačiai būna liūdna?
- Labai mėgstu žvejoti, žiūrėti filmus. Namuose - turiu apie 600 filmų kolekciją, perku juos “maniakiškai”. Peržiūrėjau daugiau negu pusę. Mėgstu knygas skaityti.
 
- Ar numetus tiek svorio nekilo noro patobulinti ir vyro, tolimųjų reisų vairuotojo, Gedimino figūrą?

 - Vyrui neaiškinu, ką valgyti. Jo ir taip sudėtingas darbas. Jei laisvu metu aš dar liepčiau laikytis dietos, būtų piktas ir nelaimingas. Jam patinka “bodyfleksas” - klauso CD namuose ir daro pratimus. Išvykęs į reisą, numeta svorio, nes ten įtampa, nuovargis ir nėra normalaus maisto. Jo darbo ritmas klaikus: važiuoji, pavalgai, nepavalgai, prisikemši pusfabrikačių - žiūri, kad tik būtų, ką į burną įdėti. Bet man jis vis tiek labai gražus vyras. Anksčiau jis manęs pavydėjo sulieknėjusios, dabar aš juokauju, kad jis nueis pas jaunesnę. Bet nesu aš dar tokia sena. Mano vyrui vasarą bus 30 metų, o man neseniai stuktelėjo 32-eji. Pagalvojau, jausčiausi blogiau, jeigu būčiau vieniša, o dabar - normali, ištekėjusi moteris. Be to, širdyje jaučiuosi 23-ejų.
 
- Koks receptas padeda atsikratyti streso?

 - Ir renginių metu, ir prieš juos labai nervinuosi. Todėl labai daug šneku. Arba dainuoju nesąmones. Žodžiu, man - komunikacijos sindromas. Imu kabinėtis prie aplinkinių, laidyti juokelius. Bet man tai padeda atsikratyti streso. Iš principo moteris galėtų patylėti, bet ji to principo neturi. Tai - apie mane. O kad už tai moka - dar vienas įrodymas, jog jei nenori dirbti - dirbk mėgstamą darbą.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus