• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Laura Čepukaitė: „noriu, kad situacija kelyje pasikeistų, o tai priklauso nuo kiekvieno iš mūsų“

Autorius: Autoledi.lt
2010-10-30 08:00:00

Laura Čepukaitė: „noriu, kad situacija kelyje pasikeistų, o tai priklauso nuo kiekvieno iš mūsų“
Autoledi.lt nuotr.

Dainininkė Laura Čepukaitė, auginanti dviejų su puse metų dukrelę Patriciją, ne tik gerai vairuoja, bet ir dalyvauja įvairiose sportinėse varžybose bei domisi motokrosu.  Šiuo metu Ūkio ministerijoje turizmo skyriuje dirbanti Laura taip pat studijuoja Vadybos ir administravimo doktorantūrą Myloko Romerio universitete bei dėstytojauja. Beje, Laura dabar dainuoja tik namuose, savo dukrelei.

Laura taip pat jungiasi prie mandagaus vairavimo iniciatyvos, nes nori, kad situacija keliuose pasikeistų, o tai priklauso nuo kiekvieno iš mūsų.
 
Trumpai apie pašnekovę
Vairavimo stažas - 13
Vairuojamas automobilis – Volvo S60
Vairavimo būdas – ekspresyvus
Eismo įvykių skaičius – nei vieno
Svajonių automobilis -  naujasis Volvo S 60

Kaip jaučiatės prie vairo?

Man patinka vairuoti, jaučiuosi gerai bei tvirtai, smagu valdyti automobilį.

Kaip apibūdintumėte vairavimo kultūrą Lietuvoje?

Vairavimo kultūra labai skiriasi skirtinguose miestuose. Galiu palyginti vairavimą Vilniuje ir Utenoje. Vilniuje labai greitas eismas, daug įžūlių vairuotojų, o Utenoje – priešingai, labai ramus ir lėtas eismas, man kartais net per lėtas, bet tenka važiuoti visiškai kitaip, žymiai ramiau. Tačiau Utenoje vairuotojai dažnai užlenda staigiai prieš tave, tenka staigiai stabdyti, nes vairuotojams atrodo, kad lėtai judėdami spės visi sustabdyti.

Na, o visos Lietuvos kultūrą apibūdinčiau kaip kupiną agresijos ir neigiamų emocijų. Tiek moterys, tiek vyrai reaguoja neigiamai, piktai, rodo įvairius ženklus, o iš tikro į tą pačią situaciją galima sureaguoti visiškai kitaip.

Esate vairuojanti mama, kaip rūpinatės vaiko saugumu automobilyje? Kaip mokote saugaus eismo?

Žinoma, dukrą vežu automobilinėje kėdutėje, kuri skirta būtent jos ūgiu ir svoriui. Kartais būna išimčių – jei važiuojame netoli, nesodinu, bet paskui labai dėl to gailiuosi. Kuo toliau, tuo labiau stengiuosi vengti tokių situacijų.

Apie saugų eismą mokomės einant per gatvę, raginu, kad visuomet duotų ranką, kad eitų tik per pėsčiųjų perėją, aiškinu, kad automobiliai yra tai, į ką reikia kreipti dėmesį, kad jie pavojingi ir reikia dėmesingai į juos žiūrėti. Buvo laikotarpis, kad nusiimdavo per šoną automobilinės kėdutės diržus, bet buvo griežtai su tuo kovojama, nenusileidom ir ji daugiau taip nebedaro.

Kodėl nusprendėte prisijungti prie mandagaus vairavimo iniciatyvos?

Noriu kad situacija keliuose pasikeistų, o tai priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Būna tokių situacijų, kad aš ir pati netinkamai pasielgiu, o paskui labai reaguoju, todėl ir sau, ir kitiems linkiu visų pirma pagalvoti, ką darai. Manau, kad užsiklijavusi iniciatyvos „Mandagumas prie vairo puošia“ lipduką, visuomet elgsiuos apdairiai.

Koks kelyje patirtas eismo įvykis labiausiai įsimintinas?

Nebuvo nei vieno įvykio dėl mano kaltės, tik kai vairuodavo kiti.

Pamenu, kai tik išsilaikėm teises, tai buvo 1997 metais. Su klasioke nusprendėm pasivažinėti, tačiau automobilio nei viena neturėjome. Utenoje radome automobilių nuomos punktą, sukrapštėm pinigėlius ir išsinuomojom VW Passat porai valandų. Iš pradžių vairavau aš, paskui mano klasės draugė. Išvažiavom šiek tiek už miesto, jau reikėjo suktis atgal, bet draugė padarė pradedantiems vairuotojams būdingą klaidą – nepakankamai sustabdė automobilį ir suko jį. Taigi, įlėkėm į griovį. Padėjo mums pro šalį važiavęs vyras. Visa laimė, kad buvome prisisegusios saugos diržus. Tai buvo pirmoji pamoka. Tačiau mano draugei iki šiol nelabai sekasi vairuoti, nes jaučiasi nedrąsi kelyje.

Kodėl vairuojate būtent tokį automobilį?

Mano pirmasis automobilis buvo Renault Clio. Tačiau kai laukiausi, reikėjo išspręsti saugumo klausimą, be to, buvome nusipirkę vežimėlį, kuris tiesiog netilpo į automobilio bagažinę. Taigi, kaip ir kai kurie tėvai – pirkome automobilį prie vežimo. Rinkdami man automobilį, matavome, ar į jo bagažinę tilps vežimas. Jis tilpo tik į Volvo, taigi, važinėju dabar su Volvo S60 ir esu rami tiek dėl savo, tiek dėl vaiko saugumo ir patogumo. Tačiau, yra ir trūkumų – šis automobilis nėra ekonomiškas bei ne toks manevringas, sunkiai susisuka vairas, sunku statyti atbulomis.

Ar išmanote apie automobilius?

Neišmanau. Gal tik tiek, kiek reikia vairuoti ir stebėti jo būklę. Per daug nesidomiu, nors mano tėtis buvo auto mėgėjų draugijos pirmininkas, bet manęs tuo neužkrėtė. Be to, jis yra dalyvavęs autoralyje ir kaip dalyvis, ir kaip teisėjas. Gal iš jo pavedėjau neblogus vairavimo įgūdžius ir norą vairuoti. Bet man rūpi: gražu arba ne, stilinga arba ne, o po to visa kita. Tačiau norisi galingo automobilio, kad gerai „trauktų“, kad būtų manevringas.

Esate ne tik vairuotoja mėgėja, bet dalyvaujate įvairiose varžybose. Pasidalinkite plačiau apie laimėjimus.

Vieno Lietuvos televizijos projekto metu vyko kartingų varžybos. Viename pogrupyje pakvietė dalyvauti ir mane. Savo pogrupyje užėmiau prizinę vietą. Labai patiko tos varžybos, nors  kartingu važiavau pirmą kartą ir rezultatai labai nustebimo. Finale, kuriame varžėsi ir Artūras Zuokas, Maksas Melmanas iš „Biplan“ taip pat pasirodžiau neblogai.

Kitą kartą sudalyvavau vyro darbovietės organizuojamame kartingo turnyre. Tuomet vyko odontologų turnyras.  Pogrupiai buvo taip suskirstyti, kad vyrai varžėsi su vyrais, moterys - su moterims. O kadangi moterų pogrupyje man nebeliko vietos, teko varžytis su vyrais. Taigi, nurungiau juos savo pogrupyje, bet finale, kai pasikeitė taisykles, man pirmauti nepavyko, nes tikrai trūko praktikos.

Kas Jums svarbu automobilyje?

Man labai svarbu gera muzika, nuolat klausausi arba žinių radijo, arba patinkančios muzikos CD.

Ką visuomet vežiojatės savo automobilyje?

Tik muzikos CD, automobilinę kėdutę, maišelį, jei prireiktų pakeliui užsukti į parduotuvę ar pan., o bagažinėje – vežimą, na ir viską, kas privaloma. Daugiau nieko mano automobilyje nėra.

Ko palinkėtumėte Lietuvos vairuotojams?

Linkiu gerumo, tolerancijos ir supratimo kitiems, į įvairias situacijas reaguoti teigiamai, nes kelyje nutinka visko.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus