• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Lenktynininkė Joana Survilaitė: „Kelyje būkime mandagūs ir tolerantiški!“

Autorius: Autoledi.lt
2011-01-04 17:00:00

Lenktynininkė Joana Survilaitė: „Kelyje būkime mandagūs ir tolerantiški!“
Autoledi.lt nuotr.

Lenktynininkė Joana Survilaitė vairuoja nuo 12 metų, o vairuotojo pažymėjimą turi vos 2 su puse metų, tačiau jau spėjo pasiekti ir puikių rezultatų automobilių sporte. 2006 m.  Lietuvos Kartingo Čempionate „ICA-Junior“ klasėje ji tapo vicečempione, 2007 m. Lietuvos Kartingo Čempionate „ICA-Junior“ klasėje – čempione. 2009 ir 2010 metais Joana užėmė trečiąsias vietas ralio čempionatuose.

Šiuo metu Joana studijuoja pirmame verslo vadybos kurse ISM, o šią vasarą ji baigė Jėzuitų gimnaziją Kaune. Visą laisvalaikį ji skiria šeimai ir draugams. Laisvu nuo treniruočių laiku Joana, kaip ir dauguma moterų, mėgsta apsipirkti, tiesiog taip prasiblaško ir atsigauna.

Joana mielai prisideda prie mandagaus vairavimo iniciatyvos ir linki visiems laikytis Kelių eismo taisyklių bei būti tolerantiškiems. Ji stengiasi ir pati būti pavyzdingo vairuotojo pavyzdžiu.

Trumpai apie pašnekovę
Vairavimo stažas – 2 su puse metų, bet vairuoja nuo 12 metų
Vairuojamas automobilis – Audi S5
Vairavimo būdas – greitas ir gudrus, bet saugus, stengiasi visada laikytis Kelių eismo taisyklių
Eismo įvykių skaičius – nežymūs
Svajonių automobilis – dabartinis

Kaip jaučiatės prie vairo?

Labai gerai, jaukiai, be vairavimo negalėčiau gyventi, aišku, būna, kad nusibosta eismas ir pagalvoju, kad visai gerai būtų turėti vairuotoją, nes dabar vairuoju 7 dienas per savaitę, nuo birželio mėn. su šiuo automobiliu nuvažiavau jau beveik 18 tūkst. km.

Man patinka vairuoti taip, kad galėčiau nuolat kažko išmokti, tobulėti, todėl aš už mechaninę pavarų dėžę, taigi man patinka vairuoti ir trasoje.

Beje, vairuoti mane išmokė mama, gal dėl to, kad ji kantresnė už tėtį, be to, ji pati labai gerai vairuoja, ir yra iš tų moterų, kuruos ir vyrus stebina savo sugebėjimais.

Kaip apibūdintumėte vairavimo kultūrą Lietuvoje? Ar kelyje jaučiatės saugi?

Kultūra keliuose tragiška. Aš apskritai manau, kad jei neturi vairavimo įgūdžių, stengtis netrukdyti kitiems, pavyzdžiui visuomet važiuoti pirma juosta. Kamščiai susidaro dėl nelogiško vairavimo, avarijos įvyksta dėl kvailių poelgių, manau, kad mūsų vairuotojai yra labai išsiblaškę, nes daugelyje situacijų tikrai galima pasielgti kitaip. Ko gero taupo, nes neberodo net posūkio signalo (juokiasi).

Negaliu pasakyti, kad jausčiausi labai saugi kelyje. Aš tiesiog vairuoju lyg važiuočiau ralyje, nes bet kurią minutę gali kas nors nutikti, manau, kad budrumo negalima prarasti nė minutei.

Kadangi pati gyvenu Kaune, bet dabar studijuoju Vilniuje, galiu pastebėti, kad Kaune vairuoja mandagiau, dažniau rodo posūkio signalus ir praleidžia, o Vilniuje to tikrai pasigendu. Gal tam įtakos turi tai, kad Kaune mažesnis eismas, o gal susiformavusi kultūra, tam tikras bendravimas kelyje. Pavyzdžiui, į prabangius automobilius Kaune reaguojama normaliai ir su pagarba, juos praleidžia ir pan., o Vilniuje vyrauja toks nusiteikimas, kad jei jau toks automobilis, tai vairuoja koks nors chamas ir panašiai. Aš pati tai patyriau.

Kodėl nusprendėte prisidėti prie mandagaus vairavimo iniciatyvos?

Nes noriu, kad Lietuvoje vairuoti būtų malonu ir turintiems sportinio vairavimo įgūdžių, ir jų neturintiems. Malonu, kai kažkas parodo malonų gestą ar užleidžia. Be to, noriu būti kitiems pavyzdys.

Ar esate sulaukusi pagalbos kelyje?

Tik vieną kartą, tiesiog neužsikūrė automobilis, reikėjo jį tempti. Deja, kurį laiką niekas nesustojo, tik senukas pagelbėjo atiduodamas savo lyną, – sustojo, pasiūlė ir atidavė. O ratą galiu pasikeisti ir pati (juokiasi).

Koks kelyje patirtas eismo įvykis labiausiai įsiminė?

Na, ypatingo nepamenu, nebent tik iš vaikystės. Žuvus mano pusbroliui, visus taip sukrėtė jo netektis, nes jis buvo dar mažas vaikas, kad nuo to laiko visi segamės saugos diržus.

Kodėl vairuojate būtent tokį automobilį?

Ralyje važiuoju su Renault Clio, nes jis, palyginti, nėra brangus, priekiniais varomaisiais ratais, dėl to jį sunkiau vairuoti nei varomą keturiais. Per tokias lenktynes priekiniais varomaisiais ratais automobilis kur kas nestabilesnis, reikia tikrai daug dirbti su vairu jį vairuojant. Tie, kurie važiuoja varžybose su keturiais varomais ratais, pabandę, kad ir Renault Clio, pastebi, kad vairuoti sunkiau, su nuostaba klausia manęs, kaip aš su juo važinėju. Mano atsakymas trumpas: išmokus važiuoti ralyje su tokiu automobiliu, bus lengviau su visais kitais.

Na, o kas dieną vairuoju Audi S5, nes jis man patinka. Be to, reikalavimai mano automobiliui – kad būtų quattro (su keturiais varomaisiais ratais) ir mechanine pavarų dėže. Kai rinkausi, išbandžiau kelis automobilius, bet, kai įsėdau į šį, apsisprendžiau iš karto: tai mano automobilis, ir juo važinėsiu ilgai.

Kai sėdu prie kiekvieno automobilio vairo, tarsi persiorientuoju. Na, bet mieste geriau važinėti su guattro.

Kas paskatino dalyvauti automobilių sporte? Kaip sekėsi pradžioje?

Nuo 12 metų važinėjau kartinguose. Gal būčiau tik jais ir važiavusi toliau, bet tėvai sugalvojo gimtadienio dovaną. Aš su Renault Clio buvau važiavusi tik automobilių slalomo varžybose. Taigi, treneris su mama padarė staigmeną – pasiūlė pravažiuoti ralyje. Jaudulio buvo labai daug, juolab kad iki varžybų buvo vos kelios treniruotės. Pamenu, kad prieš startą man pakilo temperatūra, pradėjo sukti pilvą, ėmiau drebėti, paskui išbalau, maniau, viskas, pasirodžiau, ir užteks. Tačiau nugalėjau save – atvažiavau, taigi, reikia važiuoti. Per startą viską pamiršau, važiuoti patiko, nors koja ant akceleratoriaus iš pradžių drebėjo.

Ar išmanote apie automobilius?

Manau, kad taip, pagrindinius dalykus žinau. Tiesiog kai važinėjau kartingais, pati daug tvarkiau techninių dalykų. Bet ir važinėjant automobiliu tikrai skiriu, kur koks garsas, kur kas negerai.

Kas Jums svarbu automobilyje?

Kaip jau minėjau, mano prioritetai – mechaninė pavarų dėžė ir quattro, be to, svarbu ir komfortas, nes vis tiek kai kuriuose automobiliuose bloga hidroizoliacija, jie barška, o tokiais važiuoti tampa kančia.

Ką visada vežiojatės savo automobilyje?

Visada turiu skėtį, lūpų balzamą, pirštines treniruotėms, striukę, kepurytę, taip pat atsarginį ratą, įrankių dėžę. Turiu ir darbines pirštines, lyną. Visada turiu žemakulnius batelius, – jei kojos pavargsta, persiaunu.

Ko palinkėtumėte Lietuvos vairuotojams?

Visiems linkėčiau laikytis Kelių eisimo taisyklių ir labai palinkėčiau tolerancijos. Moterims linkiu optimizmo ir nebūti prie vairo tokioms išsiblaškiusioms.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus