• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Lietuvos žvaigždėms gresia alkana senatvė?  3 

2008-05-28 00:00:00

Lietuvos žvaigždėms gresia alkana senatvė?
Vakaro žinios
Uždarbį už pasirodymus pagal autorines sutartis gaunantys atlikėjai valstybei neretai sumoka gerokai didesnius mokesčius už eilinį lietuvį, tačiau Sodroje jų pensijų fondas nesikaupia.

Grupės „Biplan“ vokalistas Maksas Melmanas prisipažįsta gyvenime neturėjęs Sodros knygelės. Vaikinas neretai susimąsto apie ateitį, pasvarsto apie įvairius pensijų fondus, tačiau dėl savo vėjavaikiškumo vis dar nėra šių reikalų susitvarkęs. Maksą neramina, kad muzikantų situacija visiškai nesirūpina valdžios vyrai. „Greitai į gatves eis ne mokytojai, o žvaigždės“, - pusiau juokais, pusiau rimtai svarsto dainininkas.

Kitas „biplanas“, gitaristas Olegas Aleksejevas, mąsto, kad dabartinėje situacijoje finansines atsargas ateičiai muzikantams geriausia kaupti patiems. Vaikinas teigia suprantantis, kad amžinai scenoje nebus, tačiau tikisi išplėtoti su muzika susijusį verslą, kuris užtikrins pajamas ateityje.
Lietuvos „country“ muzikos patriarchas Virgis Stakėnas atsargiai žiūri į privačius pensijų kaupimo fondus ir mano, jog muzikantų pensijos reikalus spręsti turėtų Seimas. Prie pensijos V.Stakėnas tikisi papildomai prisidurti iš redagavimo, rašymo, autorinių teisių.

Bardas Aleksandras Makejevas iš valstybės stengiasi imti kuo mažiau. Jam nepatinka, kad seimūnams svarbu tik verslas, o menininkais niekas nesirūpina, tačiau muzikantas įsitikinęs, kad pats neprapuls. „Ką nors sugalvosiu, moku valgyt gaminti“, - linksmai porino atlikėjas.
Dainininkė Asta Pilypaitė tiesiog gyvena šia diena. Ji yra domėjusis įvairiais pensijų kaupimo variantais, bet rimčiau jų apmastyti tiesiog nėra kada. Intensyviai gyvenanti atlikėja savo ateitį atiduoda į likimo rankas.
Grupės „69 danguje“ narė Nijolė Pareigytė jau artimiausiu metu ruošiasi apsidrausti privačiame pensijų kaupimo fonde, kurį jai rekomendavo brolis. Mergina juokauja, jog svarbu išauginti darbščius ir protingus vaikus, kurie išlaikytų senatvėje.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Julija
2008-07-17 23:32:35
Na Lietuvos tokie dainininkai ..
Ann
2008-05-28 16:34:10
O dainininkai ar aktoriai negali kokių patentų išsiimti? Kiek žinau, tai būtent su patentais sutvarkomi reikalai, jei atlyginimas gaunamas iš tokių momentinių darbų.
bite
2008-05-28 16:14:24
daugumoje kontoru moka dali atliginimo autorinem sutartim 0_0