• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Livijos išbandymai

Autorius: Gabrielė Skeivytė
2008-10-22 00:00:00

Livijos išbandymai
Gyvenimo skonį pajuntame tada, kai išmėginame jo prieskonius. Juos renkasi vis daugiau žmonių, ir jie vadinami ekstremaliu laisvalaikiu. Šuolis parašiutu ar prisirišus virve jau nieko nestebina. Kaip ir tai, kad aštrius ir pavojingus išbandymus renkasi iš pažiūros trapios ir gležnos moterys. Tokios kaip televizijos laidų vedėja Livija GRADAUSKIENĖ.

Tokios pašnekovės kaip Livija pavydėtų kiekvienas žurnalistas. Susitikus saulėtą bei rudeniškai šiltą popietę pakako užduoti vos keletą klausimų, ir pokalbis tapo toks įspūdingas! Žiūrėdama į ramiai sėdinčią Liviją ir klausydamasi jos švelnaus balso, sunkiai galėjau patikėti, kad prieš kelerius metus ši moteris dalyvavo ekstremalių užduočių šou "Baimės faktorius" ir net valgė sliekus!

Ji visa tai ištvėrė

Itin nekantraudama paprašiau Livijos dar kartą pasidalyti įspūdžiais ir prisiminti tai, ką jai teko išgyventi "Baimės faktoriuje". Klausiausi ir žavėjausi ja. "Pati į Sibirą tikrai nesiveržiau. Šiame projekte pasiūlė dalyvauti LNK televizijos vadovas Paulius Kovas. Tai buvo gana netikėtas ir šokiruojantis pasiūlymas, bet sutikau. Juk būtų kvaila atsisakyti! Į Sibirą net norėdamas ne visada nuvažiuosi, o čia tokia galimybė. Galima tik sėdėti ir mąstyti apie pasekmes, blogus dalykus. Tačiau niekada negali žinoti, kas tau gali atsitikti: juk ir gatvėje tyko daugybė pavojų", - prisimena Livija.

Ji teigia, kad rizika, kurią patyrė šou metu, nebuvo labai nutrūktgalviška ar beprotiška. Juk tai - televizijos projektas: yra kaskadininkai, priežiūra. Tačiau prieš tai Livija nebuvo dariusi ko nors ekstremalaus ir niekada nelaikė savęs aštrių pojūčių mėgėja. "Man patinka vandens pramogos, teko skristi sportiniu lėktuvu. Tačiau tai greičiau buvo dėl smagumo nei dėl kokių nors ekstremalių pojūčių", - sako Livija ir priduria nežinanti, kodėl dalyvauti projekte buvo pakviesta būtent ji. Juokauja: jeigu būtų dalyvavęs stiprus galingas vyriškis ir nieko nelaimėjęs, kaip nesmagu... "Išsiųsk Livutę, tai kad ir nieko nelaimės, pajuokaus, pasimaivys", - linksmai kalba televizijos laidų vedėja.

Tačiau viskas įvyko kitaip: Livutė ne tik puikiai atliko visas užduotis, bet ir laimėjo rusų ir lietuvių surengtą projektą "Baimės faktorius". Livijai šou metu teko atlikti tris užduotis, joms reikėjo daug fizinių jėgų ir psichologinio susitelkimo. "Pirmoji užduotis - lipti 55 km per valandą greičiu važiuojančio miškavežio šonu ir surinkti ant jo išdėliotas vėliavėles. Dalis mašinos šono buvo dengta tinklu, toliau - lentelėmis ir rąstų galais. Rąstai buvo labai slidūs, apledėję, todėl jais eiti buvo beveik neįmanoma. Tačiau surinkau visas keturias vėliavėles ir padariau tai greičiausiai iš visų merginų."

Antras išbandymas, kurį įveikė Livija, - sliekų valgymas, nežinia kodėl baisiausias ir moterims, ir vyrams. Jį Livija įveikė per aštuonias minutes. Finalinė užduotis, po kurios ir paaiškėjo, kad mūsų šalies atstovė yra nugalėtoja, buvo gana rizikinga. "Turėjome dviračiu leistis apledėjusiu kalniuku, užvažiuoti ant tiltelio ir šokti ant vertikaliai erdvėje ištempto tinklo. Dar reikėjo surinkti dvi ant jo buvusias vėliavėles", - prisimena pašnekovė.

Sėkmingai atlikusi užduotį, Livija teigia nesidžiaugusi savo laimėjimu, o išsigandusi dėl konkurentės: "Rusė Svetlana, leisdamasi nuo kalno, nugriuvo nuo dviračio ir galva stipriai trenkėsi į žemę. Tai pamačiusi net apsiverkiau. Buvo gaila Svetos, o ir per visą projektą susikaupęs stresas padarė savo - reikėjo emociškai išsikrauti."

Nemėgsta konkurencinių žaidimų

Ar dabar, kai po šių ekstremalių išbandymų praėjo keleri metai, Livija nesigaili dalyvavusi "Baimės faktoriuje"? "Tikrai nesigailiu. Jei pasiryžtu ką nors daryti, darau iki galo. Dar niekada nesu ko nors metusi ar ką nuvylusi. Turbūt esu taip išauklėta, kad reikia baigti viską, ką pradedi. O ir šiaip nesu išlepusi, kad užklupus sunkumams pabėgčiau."

Ji pasitikėjo projektą rengusiais organizatoriais. Tačiau jie turėjo savų keistenybių: "Jeigu amerikiečiai, taip pat organizuojantys tokį šou, būtų pamatę, kaip dirba rusai, - po ilgo naktinio gėrimo maratono ankstų rytą jie riša žmones virvėmis, manau, nė vienas net kojos nebūtų kėlęs. Tačiau mes, lietuviai, pažįstame rusų tautą, tai ko man bijoti? Labai pasitikėjau visa komanda, visi susidraugavome."

Dalyvavusi konkurenciniame šou Livija prisipažįsta nemėgstanti konkursų. Jai geriau, kai nėra konkurencinės kovos - nei laimėjusiųjų, nei pralaimėjusiųjų, o visi patenkinti ir laimingi. Tačiau ir jai kartą buvo užviręs kraujas: "Kai laimėjau paskutinę rungtį, rusai labai nustebo ir pradėjo klausinėti, kaip čia ta lietuvaitė laimėjo, o ne mūsų Sveta. Tada pamaniau: "Na ir gerai." Juk galvoje vis kirbėjo mintis, jog esu ne vien tam, kad įrodyčiau, ką sugebu, bet ir atstovauju Lietuvai. Norėjosi stengtis dėl tų, kurie mane siuntė ir palaikė."

Didžiausias gyvenimo išbandymas - vaikai

Pasiteiravau Livijos, ar tai ir buvo didžiausias išbandymas jos gyvenime? Moteris patikino, kad pats didžiausias ir svarbiausias išbandymas yra vaikai: "Kiekviena mama turbūt nė nepagalvoja, kiek ji daug padaro dėl savo vaiko. Ir galbūt niekada anksčiau nebuvo susimąsčiusi, kad tiek sugebėtų padaryti. Užauginti vaiką yra labai svarbi užduotis. Juk tie elementariausi dalykai ir yra sudėtingiausi."

Išbandymų metas Livijai buvo ir laikas, praleistas Amerikoje, kur ji studijavo. "Juk tuo metu dar niekas taip dažnai neskraidė po pasaulį, Lietuva dar nebuvo tokia išsivysčiusi, kokia yra dabar, o komunikacinės technologijos nebuvo tokios tobulos. Kai po ilgos, varginančios kelionės atsidūriau bendrabučio kambarėlyje, net neviltis apėmė: ką aš čia tokia vieniša darysiu? Buvau jauna, ne itin patyrusi - tikrai nesijaučiau drąsiai", - atvirai kalba Livija.

Įdomu: o tai, kad Livija yra gana žinoma ir atpažįstama viešose vietose, jos netrikdo? Ar darbas tiesioginiame eteryje nėra ekstremalus, nesukelia streso? "Nejaučiu jokios naštos dėl to, kad esu žinoma. Man gatvėse žmonės šypsosi, draugiškai kalbina, ir aš jiems atsakau tuo pačiu. Esu bendraujanti, todėl dėmesys manęs nevargina. Nesuprantu žmonių, kurie teigia, kad jaučiasi labai išsekę dėl per didelio dėmesio. Gal taip yra todėl, kad jie jauni, nemoka psichologiškai susitvarkyti su staiga užklupusia sėkme. Aš labai seniai pradėjau dirbti radijuje, tada dar nebuvo jokių žvaigždžių, todėl į savo profesiją žiūriu tiesiog kaip į darbą, - sako kadaise labai populiarią laidą radijuje kartu su Asta Stašaityte-Masalskiene "Tarp mūsų mergaičių" vedusi Livija.

Daugelis jos klausia, kodėl prie jos, žinomo žmogaus, nelimpa jokie skandalai? "Aš tik nusijuokiu, nes protingam žmogui ir taip aišku: nelimpa, nes man jų ir nereikia." Livija teigia, kad darbas radijuje ar televizijoje jai visiškai neatrodo kupinas streso: "Ekstremalus darbas man būtų valdyti lėktuvą ar operuoti ligonį, nes tai labai atsakinga veikla. O mano darbas man atrodo paprastas, nes darau tai, ką išmanau, jaučiuosi savo vietoje."

Ir maži dalykai suteikia daug džiaugsmo

Po pokalbio apie aštrius pojūčius, išbandymus, norėjosi dar šio to mielo - laisvalaikio ar pomėgių temos. Pasirodo, Livija labai mėgstanti keliauti, dažniausiai renkasi pažintines ir poilsines keliones, o ne ekstremalias: "Nevažiuojame slidinėti į kalnus, kaip dauguma. Labiau norisi kuo daugiau pamatyti. Man kelionėse svarbiausia patirti įspūdžių. Be to, vaikučiai dar maži, todėl negalime išsiruošti į ilgas ir sudėtingas keliones. Neseniai visa šeima lankėmės Turkijoje. Apkeliavome daugybę Europos miestų. Begalinį įspūdį paliko Tailandas: žmonės, kultūra, maistas. Man viskas įdomu, kiekviena šalis patraukli, nes tai yra nauja, nepatirta."

O kur yra Livijos svajonių šalis? "Negali būti vienos šalies ar vieno mėgstamo dalyko, kai pasaulis toks platus ir margas. Norėčiau nuvykti į daugybę šalių: ir į Islandiją, ir į Argentiną", - sako pašnekovė. Laisvalaikiu ji sugalvotų dar daugiau įvairiausių pramogų, gal net ir itin ekstremalių. Tačiau dabar visas jos dėmesys skirtas vaikams: "Kaip ir visų mamų, didžiausias ekstremalumas man dabar yra keltis dešimt kartų per naktį prižiūrėti vaiko. Kažin ar koks didysis ekstremalas tai ištvertų?" - juokiasi dvi atžalas auginanti mama. Ji neslepia, kad dabar vienas didžiausių malonumų, kol sūnelis dar mažas, - gerai išsimiegoti.

Kas suteikia daug džiaugsmo ir gerų emocijų? Livijai tai - bendravimas su artimais žmonėmis, draugais: "Gal kitiems tai ir nieko nereiškia, bet man labai malonu kartu su drauge išgerti puodelį kavos lauke šviečiant saulutei. Ir maži dalykai gali padaryti didelį įspūdį - priklauso, kaip juos vertini. Reikia atsisėdus pagalvoti, kiek ko turi, gal kažkas net tiek neturi."

Livija dalijasi vienu labiausiai įstrigusių savo gyvenimo įspūdžių, kuris įrodo, kad reikia vertinti ir mažus dalykus: "Pamenu, kai buvome labai jauni ir įsikėlėme į mažytį butą be jokių baldų, su draugų kompanija nusipirkome vyno butelį ir gėrėme jį iš lempos gaubto, nes indų neturėjome. Tačiau tuo metu buvo taip gera, tai suteikė tiek džiaugsmo ir įspūdžių, kiek dabar joks patiekalas prabangiame restorane už šimtą eurų nesuteiktų."

Pokalbio pabaigoje Livija priduria: "Kuo daugiau turi, tuo daugiau norisi. Kuo daugiau išbandymų, tuo labiau jie priverčia vertinti gyvenimą. Tam žmonės ir ieško ekstremalių pojūčių, kad vėl iš naujo ką nors patirtų ir vėl stipriai pajustų troškimą gyventi."


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus