• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Motorlaivių sporto čempionė Laura Stainytė-Auškalnienė kelyje yra budri ir atsargi

Autorius: Autoledi.lt
2011-03-12 13:55:00

Motorlaivių sporto čempionė Laura Stainytė-Auškalnienė kelyje yra budri ir atsargi
Autoledi.lt nuotr.

Pasaulio motorlaivių čempionatų prizininkė, Baltijos šalių vicečempionė, Lietuvos čempionė Laura Stainytė-Auškalnienė išrinkta gražiausia planetos motorlaivių lenktynininke. Šį motorlaivių sportą nuo vaikystės praktikuojanti Laura žavi ne tik drąsa, bet ir moteriškumu, nors ir varžosi daugiausia su vyrais. Kai tik leidžia oras, pradedant  balandžio mėn. Laura treniruojasi. Beveik visus savaitgalius ji plaukioja Kauno mariose. Na o žiemą Lauros aistra – slidinėjimas.

Laura domisi tapyba, daug tapė vaikystėje, o dabar vėl ėmėsi šio meno.


Trumpai apie pašnekovę
Vairavimo stažas – 10 metų
Vairuojamas automobilis – Audi 3
Vairavimo būdas – atsargus
Eismo įvykių skaičius – nedaug, nes net nepamena
Svajonių automobilis – tokio nėra, nes jai automobilis – priemonė, tad nesvarbu koks

Kaip jaučiatės prie vairo?
Vairuoju jau 10 metų, man vairuoti – atsakinga veikla, visą laiką stengiuosi galvoti apie kitus eismo dalyvius. Tačiau man tai kaip kasdienis darbas, būtinoji veikla, nes prie vairo praleidžiu gan daug laiko, bet patinka, kai mane kas nors veža.

Kaip apibūdintumėte vairavimo kultūrą Lietuvoje? Ar kelyje jaučiatės saugi?
Kadangi keliauju po įvairias šalis, galiu pastebėti, kad Lietuvoje vairavimo kultūra tikrai gerėja. Jeigu lygintume prieš 10 metų ir dabar, tai vairuotojai kur kas mandagesni, supratingesni, tačiau yra dar kur tobulėti.

Ar esate sulaukusi pagalbos kelyje?
Aš niekuomet nelaukiu iš kitų pagalbos, skambinu artimiausiems žmonėms – tėčiui, vyrui, nes iš svetimo tikrai jos nesitikiu. Stengiuosi iš karto ieškoti sprendimo kitaip.

Koks kelyje patirtas eismo įvykis labiausiai įsiminė?
Pamenu įvykį, kai pėsčiųjų perėjoje žuvo mano buvęs kolega. Nuo to laiko esu labai atidi prieš pėsčiųjų perėjas, stabdau iš anksto.

Kodėl vairuojate būtent tokį automobilį?
Šį automobilį turiu jau 5 metus. Tuomet nelabai rinkausi. Jis yra ekonomiškas, patogus, be to, per daug neįpareigoja jo ypač saugoti, nors vagiama dauguma automobilių, be to su juo nedaug vargo, tačiau jį prižiūriu, stebiu jo būklę. Man automobilio markė ne taip svarbu, pirmenybę teikiu patogumui ir ekonomiškumui.

Ar išmanote apie automobilius?
Manau, kad kiekvienas iš mūsų turi savo darbą, kurį išmano. Automobiliai – meistrų darbas, todėl jiems ir nuvarau jį taisyti ar tuomet, kai įtariu ką nors nutikus. Tačiau ratą sugebėčiau pasikeisti, jei reikėtų.

Kas Jums svarbu automobilyje?
Patogumas, švara, tikrai nepakenčiu netvarkos. Aš turiu jaustis gerai, tuomet ir vairuoti gera.

Ką visada vežiojatės savo automobilyje?
Tai, kas būtiniausia, visada turiu, o šiaip viskas telpa mano rankinėje. Vasarą visuomet turiu šalmą, liemenę, nes savaitgaliais treniruojuos. Tačiau nesivežioju nereikalingų daiktų, ypač automobilio salone.

Ko palinkėtumėte Lietuvos vairuotojams?
Palinkėčiau tolerancijos vienas kitam, vairuoti pagarbiai ir supratingai.

Ar prisidėsite prie mandagaus vairavimo iniciatyvos? Jei taip, kodėl? Ką manote apie tokias iniciatyvas?
Taip, prisidedu, nes aš esu už kultūringą vairavimą ir saugumą. Jei vairuoju saugiai, tikiuosi, kad tai bus užkrečiama ir kiti taip darys.

Kas paskatino dalyvauti motorlaivių sporte?
Šį sportą daug metų praktikuoja mano tėtis, kuris ir yra mano treneris. Mudvi su sese užaugome sportuodamos. Aišku, tėvai prieš šį sportą, kaip profesionalų, bet aš išprašiau. Iš tikrųjų moterų šiame sporte nedaug, pasaulyje yra tik trys moterys šioje klasėje OSY 400.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus