• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Neregistruotas princas

Autorius: Laurynas Dapšys, Balsas.lt
2009-05-29 12:00:00

Neregistruotas princas
"Vakaro žinių" nuotr.

Su Nerijumi Juška susitikome iš kart po prezidento rinkimų, tačiau Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas savo valios taip ir nepareiškė.

Nėra aristokratiškų tradicijų

- Kodėl nedalyvavote prezidento rinkimuose? – „Balsas.lt“ paklausė Lietuvos baleto žvaigždės.

- Nors esu neregistruotas, bet prisiverčiau nueiti balsuoti. Tačiau rinkiminėje apylinkėje, atsakinga mergaitė labai negražiai su manim šnekėjo. Supykau ir nebalsavau.

- Jei būtų kuriamas spektaklis „Lietuvos prezidento rinkimai 2009”, kokį vaidmenį atliktumėte?

- Turbūt vaidinčiau Dalią Grybauskaitę. Daugiau nelabai būtų ką.

? Esate atlikęs apie 30 vaidmenų Nacionaliniame operos ir baleto teatre, daugiausia teigiamų. Kodėl?

? Mano pagrindiniai vaidmenys buvo princai, Romeo... Tačiau jau seniai svajoju šokti ką nors chuliganiško. Būtų įdomu pakeisti vaidmenį. Tačiau režisieriai sako, kad su tokiu veidu esu gimęs būti princu. Jie tiesiog negali manęs įgrūsti į kokio pabaisos kūną.

Princas turi būti gražios išvaizdos ir sudėjimo. Parenkant vaidmenį, į artisto charakterį nelabai žiūrima.

? Baletas visą laiką buvo aristokratų pomėgis. Ar ir dabar Lietuvos elitas domisi šia meno rūšimi?

?  Abejoju. Šiuo metu Lietuvą užvaldė įvairūs šou. Grynas menas, gryna klasika lietuvių elitą nelabai domina. Užsienio šalyse mūsų amatas labiau vertinamas. Pavyzdžiui, Rusijoje baletas yra aukščiausia meno rūšis.

Aišku, džiugu, kad rodant šiuolaikinius spektaklius ateina daug jaunimo. Menko domėjimosi baletu priežastis turbūt yra tai, kad mes neturime aristokratiškų tradicijų. Tačiau jei baletas būtų padarytas „šou baletas“, tikrai būtų didesnis pasisekimas.

Rusijos mokykla

- Jums maloniau vaidinti šiuolaikiniuose ar klasikiniuose pastatymuose?

- Esu gimęs klasikas, tačiau malonu vaidinti ne tik klasikiniuose spektakliuose. Tačiau šiuolaikiniai pastatymai po kelių metų taps kitokie. Klasika mūsų pamatai su kuriais neprapulsime.

Šiuolaikiniuose pastatymuose keičiasi apranga: Atsiranda plačios kelnės, vos ne treningai, sportiniai bateliai... Bet klasika kaip buvo prieš šimtą metų taip ir liko. Gal tik blizgučiai pasikeitė...

? Praėjusio šimtmečio pradžioje Lietuvos baletui didelę įtaką darė Rusijos meistrai, kurie atvažiuodavo į Kauną iš Sankt Peterburgo. Kaip yra dabar?

? Dar visai neseniai pas mus buvo labai daug solistų, atvažiavusių iš Rusijos. Mūsų šokėjai mokėsi Rusijoje. Dabar Lietuvos baletas tapo grynai lietuviškas. Tai ne į naudą. Rusų mokykla ? viena iš pirmaujančių pasaulyje.

Ir dabar pas mus atvažiuoja pedagogų iš Rusijos, tačiau labai retai. Be to, prieš kelias savaites garsi balerina ir pedagogė Ninel Kurgapkina žuvo per automobilio avariją. Man yra tekę su ja dirbti ne tik Lietuvoje. Buvau nuvažiavęs ir į Sankt Peterburgo Marijos teatrą. Rusų darbo specifika kitokia neigumūsų. Tiesiog negaliu apsakyti žodžiais.

Po chirurgo skalpeliu

? Ką šiuo metu repetuojate?

? Dabar ruošiuosi gultis ant operacinės stalo. Operuos raištį ir girnelę. Prieš daug metų man darė tokią pat kitos kojos operaciją. Nebegaliu kęsti šių skausmų. Jau trylika metų kankinuosi dėl tų pačių bėdų, pagaliau ryžausi operuotis. Po operacijos tikrai sugrįšiu.

?  Ką veiktumėte, jei nebegalėtumėte grįžti?

? Na, baikite, baikite... Man taip pat sakė gydytojas, kai darė operaciją Maskvoje. Atsiguliau ant stalo, o chirurgas prieš pjaudamas paklausė: „Kas bus, jei negalėsi šokti?“ Tai tokia baisi tema, kad net nenoriu ja kalbėti. Aš sugrįšiu ir toliau šoksiu.

? Sako, kad reikia turėti keletą variantų...

?  Reikia, bet aš neturiu. (Juokiasi.) Žinau, kad kitą sezoną rengsiu  jubiliejinius koncertus, kurie bus skirti mano penkiolikos metų darbui Nacionaliniame operos ir baleto teatre. Dar švęsiu 33 metų gimtadienį. Kai kas gali žiūrėti skeptiškai, bet aš ta proga norėčiau padaryti turnė po Lietuvą ir parodyti žmonėms mūsų meną.

- Ar vis dar esate vienišas?

- Prieš akimirką ėjau per gėlių turgelį. Pardavėjos mane pamatė ir pradėjo kalbinti: „Oi Nerijau, ateik čia, mes tau gėlyčių duosime“. Bet kam man gėlytės, jei neturiu kam jų atiduoti. Pardavėjos mano, kad turiu milijonus panelių, bet iš tiesų dabar gėlės guli paliktos automobilyje.

TIK FAKTAI

N. Juška gimė 1976 metų spalio 29 dieną Telšiuose.

1994 metais baigė Vilniaus M. K. Čiurlionio vidurinės meno mokyklos Baleto skyrių ir pradėjo šokti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. 

2000-aisiais tapo Paryžiaus IX tarptautinio baleto konkurso laureatu.

2003 metais Lenkijoje vykusiame baleto konkurse pelnė pirmą vietą, gavo specialius Jūrmalos ir Odesos baleto konkursų prizus.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus