• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Rasa Martens už mandagumą prie vairo

Autorius: Autoledi.lt
2010-08-25 13:00:00

Rasa Martens už mandagumą prie vairo
Autoledi nuotr.

Vairuoti automobilį šiuolaikinei moteriai - ne tik įprasta - tai tiesiog neišvengiama kasdieninė veikla bei malonumas. Verslininkė, viešbučio „Mabre Residence Hotel” verslo konsultantė Rasa Martens automobilį vairuoja jau 13 metų. Išskirtinės spalvos automobilį vairuojanti moteris pripažįsta, kad jai vairuoti automobilį taip pat yra malonumas, tačiau neretai mandagumo stoka keliuose priverčia pasijusti nemaloniai. Todėl ji nusprendė prisijungti prie Autoledi.lt iniciatyvos „Mandagumas prie vairo puošia“ ir užsiklijuoti ant savo automobilio šios akcijos lipduką.

Dėkojame Rasai, kuri rado laiko papasakot apie patirtį kelyje, apie savo automobilį bei pasidalinti mintimis apie mandagų vairavimą.

Trumpai apie pašnekovę

Vairuojamas automobilis – AUDI TT.

Vairavimo stažas - 13 m.

Vairavimo būdas – operatyvus ir greitas.

Eismo įvykių skaičius – vienas didesnis ir pora nežymių.
Svajonių automobilis – tokio nėra, bet šiai dienai jau savo norėtų keisti, nes juo važinėja apie šešerius metus; pirmenybę teiktų Audi A5 arba BMW 6.

Kaip jaučiatės prie vairo?

- Prie vairo jaučiuosi puikiai, vairavimas man teikia malonumą. Deja, kartais kitų vairuotojų elgesys Lietuvos keliuose priverčia pasijausti nemaloniai prie vairo. Nesenai važiavau greitkeliu ir šalia automobiliu važiavusios merginos bandė agresyviai lenktyniauti, o nusukdamos parodė nepadorų ženklą, tai buvo ypač nemalonu.

Kaip apibūdintumėte vairavimo kultūrą Lietuvoje?

- Vairavimo kultūra Lietuvoje vis dar prasta. Gan dažnai tenka patirti, kad ne visi vairuotojai yra mandagūs ir kultūringi, tačiau situacija, mano nuomone, gerėja.

Kodėl nusprendėte prisijungti prie mandagaus vairavimo iniciatyvos?

- Manau, kad kiekvienas turime pradėti nuo savęs, jei norime pagerinti situaciją keliuose. Todėl  ši  „Mandagumas prie vairo puošia“ iniciatyva man priimtina.

Koks kelyje patirtas eismo įvykis labiausiai įsimintinas?

- Atsimenu, kai važiavau automagistrale, vairuotojo pažymėjimą buvau išlaikius prieš metus. Taigi, tuomet važiavau tikrai gana greitai su vyro BMW ir kai reikėjo staiga stabdyti, trumpam nesuveikė stabdžiai – šis įvykis pamokė, kad per drąsūs veiksmai gali blogai baigtis. Ačiū dievui viskas baigėsi gerai.

Kodėl pasirinkote Audi TT?

- Patiko šio automobilio manevringumas ir žvitrumas, kadangi pati važinėju tik mieste ir greitkelyje, tai man jis idealus variantas. Šiai dienai vis po truputį dairausi naujo, pirmenybę teikiu tik vokiškiems automobiliams.

Kodėl pasirinkote tokią neįprastą – oranžinę automobilio spalvą?

Aš pati dažnai rengiuosi juodai, todėl tokios spalvos automobilis tarsi papildo mane.  Man graži ši spalva. O jei rimtai, tai tiesiog nebijau ryškių spalvų automobilio, nes negalvoju, kad po to, kai norėsiu jį parduoti, tai bus sunkiau, nes jis nėra pilkas, juodas ar mėlynas, kaip mums įprasta. Be to, vairuojant, kai turiu rodyti kam nors kelią  - mane lengva matyti, nes esu kaip šviesaforas.

Ar išmanote apie automobilius?

- Apie automobilius nusimanau gana daug, nes dažnai tenka pačiai juo rūpintis. Aišku, malonu, kai kartais kiti juo pasirūpina, pavyzdžiui - išvalo.

Ar Jums svarbi automobilio švara?

- Švara man svarbi, stengiuosi, kad automobilis visada būtų švarus ir tvarkingas. Automobiliui skirtų kvapų nemėgstu.

Kas Jums svarbu automobilyje?

- Man labai svarbu jo patogumas, manevringumas ir saugumas. Labai mažo automobilio nesirinkčiau, nes toks automobilis neatrodo saugus. Taip pat labai daug dėmesio skiriu muzikai automobilyje. Man svarbi gera aparatūra. Dažniausiai klausausi M1-Plius, Žinių radijo, o labiausiai patinka klausytis  Queen, Andrea Bocelli  ir Sarah Brightman  atliekamų kūrinių.

Ką visuomet vežiojatės savo automobilyje?

- Patinkančios muzikos CD, lietsargį, geriamo vandens, drėgnų servetėlių, pirštines, dėžę su įvairiais įrankiais, pledą, krepšį pirkiniams ir žinoma vaistinėlę, gesintuvą bei liemenę, nes jie būtini.

Ko palinkėtumėte Lietuvos vairuotojams?

Palinkėčiau tiesiog patirti malonumą vairuojant, o ne galvoti, kad keliuose vyksta karas ir mes važiuojame į čia kariauti. Be to, manau, kad suvokimas, kad geriau lėčiau, bet saugiai nuvykti, nei skubėti ir gadinti ne tik sau, bet ir pakeleiviui nuotaiką,  yra  labai svarbus. Kalbant apie tai, kad kasdien turėtume nuveikti bent po vieną gerą darbą, galime gana lengvai užsidirbti pliusą tiesiog praleidus automobilį ar būnant mandagiu. To ir linkėčiau tiek skaitytojams, tiek sau. Juk padėkos šypseną matyti labai gera.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus