• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Skaiva Jasevičiūtė: “Į “zagsą” dar nenoriu”

2009-03-13 00:00:00

Skaiva Jasevičiūtė: “Į “zagsą” dar nenoriu”
lsveikata.lt info.

Sakyti, kad krizės nėra, būtų pakankamai kvaila, nes žmonės netenka darbo, mažėja jų pajamos. Šie procesai vyksta ne pirmą mėnesį. Bet aš krizės nepajaučiau vien todėl, kad dirbu gerame darbe, gaunu neblogą atlygį. Tiesa, būna, kad su kolegomis parypuoju: vaje, krizė, krizė...bet tik tiek. Vienintelis dalykas, kurį pastebėjau - beveik per pusę sumažėjęs renginių skaičius. Bet jie nėra mano pagrindinės pajamos, galinčios pakeisti gyvenimą - sako renginių ir laidų vedėja, žurnalistė Skaiva Jasevičiūtė.

- Viename interviu minėjote apie vaikystėje atliktą širdies operaciją. Po tokių operacijų paprastai tenka iš esmės keisti gyvenimą. Kaip atsitiko jums?
- Operaciją darė ankstyvoje vaikystėje, todėl išmokau save pasaugoti. Nesakau, kad esu ligonis ir nemėgstu to akcentuoti. Tiesiog su laiku įpratau prie kitokio gyvenimo ritmo ir po įtemptesnės dienos daugiau ilsiuosi. Išmokau valdyti stresą. Ir to pasimokyti patarčiau kiekvienam. Kaip tą padaryti? Ogi nepykti dėl smulkmenų, žinoti, kad nėra padėties be išeities ir bet kokiu atveju galima rasti sprendimą. Tiesiog tai turi tapti gyvenimo būdu. Svarbu atskirti, kur yra dideli dalykai ir kus smulkmenos. Čia kaip su kibiru - pripylę jį sklidiną smėlio dar pamėginkite sutalpinti kelis didelius akmenis. Nepavyks. O jei tuos didelius akmenis įdėsime į kibirą ir tik po to pilsime smėlį... Kai per daug dėmesio kreipiame į smulkmenas, nebelieka laiko dideliems dalykams, o kai kreipiame dėmesį tik į esminius dalykus, smulkmenos susidėlioja savaime. Va taip ir gyvenu - nebežudau savo nervų ląstelių, išlieku ramesnė, saugau sveikatą.

- Garsėjate savo tolerancija. Ar bendravimas su netradicinės orientacijos žmonėmis kažkuo ypatingas?
- Nemanau. Beje, dauguma net nenutuokia, kiek aplinkui yra homoseksualių žmonių. Esu tikra, kad nežinote, kiek draugų gėjų turite - apie tai tiesiog nekalbama. O iš tikrųjų, tai net ir žinant apie tai, koks skirtumas - juk į lovą su tuo žmogumi negulu, o su kuo jis ką daro... Homoseksualams paprastai lipdomas “moteriškos lyties” stereotipas, bet taip nėra. Beje, Ruslanas ne vienintelis gėjus, kurį pažįstu - pažįstu labai vyriškų gėjų, iš kurių “tikriems” vyrams reikėtų pasimokyti vyriškumo. Gėjus nėra charakterio savybė - tai žmogaus pasirinktas gyvenimo būdas. Su Ruslanu sutarčiau lygiai taip pat jei jis būtų heteroseksualus, biseksualus ar koks nors kitoks. O tolerantiška esu, nes tai man netrukdo. Apie jausmus, kuriuos sukeltų homoseksualumas galima būtų kalbėti tik tuomet, jei sužinočiau, kad tai yra mano vyras arba sūnus. Bet kol manęs tai neliečia... Ruslanas puikus žmogus, o ką jis daro miegamajame, ne mano reikalas.

- O kokia būtų jūsų reakcija, jei bučinys būtų moters...
- Nemanau, kad būčiau tai dariusi su moterimi, nes žmonės būtų nesupratę. Be to, tai ne gyvenimo, o tik scenos partneris. O kad bučiavomės... Juk scenoje ir vyksta šou. Aktoriai bučiuojasi filmuose, spektakliuose, per televiziją, bet pasibaigus filmavimui, kiekvienas eina į skirtingas puses, pas savo šeimas. Taip ir čia - bučinio scenoje nereikia suasmeninti, net jei ir atsirado šaukiančių, kad Ruslanas “atsivertė”, o aš mėginu jį nuvilioti nuo teisėto vyro.

- Koks jūsų mėgstamiausias užsiėmimas ir kiek laiko nuo darbų lieka sau, artimam žmogui?
- Tikrai pakankamai. Nors dirbu pakankamai daug, bet ne tiek, kad darbas surytų visą mano laiką. Nesu darboholikė, o kadangi dirbu mėgstamą darbą, nepavargstu. Be to, labai kruopščiai planuoju savo laiką ir todėl jo lieka dar ir artimiesiems. Neretai būna, kad tiesiog neturiu ką veikti. Tuomet galiu tvarkytis namuose, galiu skirti laiko artimam žmogui, galiu susitikti su draugais ir išgerti taurę vyno. Nors, būna ir labai sunkių dienų, kai parėjusi nebenoriu nieko. Tai - blogiausia būsena. Tuomet einu miegoti, nes žinau, kad ateis kita diena, kuri tikrai bus kitokia. Vienas mano mėgstamiausių užsiėmimų - skaitymas, tikra atgaiva. Galiu tiesiog skaityti. Be muzikos, televizoriaus. Tyloje. Ypač, jei knyga gera -neatsistosiu nuo lovos, kol jos nebaigsiu. Dar piešiu. Kartais siuvu.

- Teko girdėti, kad mielai užsiimate rankdarbiais, užuot juos pirkusi. Tačiau gaji nuomonė, kad rankdarbiai - visiška atgyvena? Ką apie tai manote?
- Ne kartą teko susidurti su tokiu požiūriu, bet tai nėra nei senamadiška, nei atgyvenę. Bet kokiu atveju turėti savo pagamintą daiktą yra kur kas maloniau, nei turėti ką nors masinės gamybos. Va čia ir yra atsakymas, kodėl tai darau - norėdama išsiskirti iš minios, būti originalesnė. Rankdarbiais užsiiminėjo ir mama, ir močiutė. Be to, grįžkime nuo ko pradėjome - vaikystėje turėta širdies yda stipriai pakoregavo mano gyvenimą. Negalėjau sportuoti, bėgioti, eiti į kiemą ir užsiimti jokia aktyvia veikla.
 
Todėl turėjau atrasti užsiėmimą, nesukeliantį fizinio nuovargio. Va taip ir atsirado dailės, muzikos mokykla, rankdarbiai, kurių pamokydavo mama su močiute. Aną žiemą primezgiau draugams šalikų, pirštinių, kepurių - mezgimas labai ramina. Kaip ir tapymas. Įsijungiu gerą muziką, prisipilu taurę vyno ir piešiu. Man patinka. Dar jodinėju. Ant arklio lengvu žingsniu, kad nepavargčiau. Žodžiu, yra daugybė būdų, galinčių “išplauti” galvą nuo nereikalingų minčių ir streso.
 
- Gal jau ir šeimos kūrimas į jūsų artimiausius planus įtrauktas?
- Neturiu nuostatos, kada reikia ištekėti ir kada reikia gimdyti vaikus. Šiuo metu dar nejaučiu nei šeimos, nei vaikų trūkumo, o ryte pabudus negalvoju, kad noriu į “zagsą”. Gal po kelių metų šeimos pojūtis sustiprės - kiekvienam mūsų reikia švelnumo, pagaliau reikia turėti petį, ant kurio galėtum išsiverkti. Ir aš nesu išimtis. Jei atsitiktų, kad pastočiau, auginčiau vaiką net ir tuomet, jei santykiai su jo tėvu nesusiklostytų. Taigi, niekada nesakyk niekada. Man šeima ir vaikai su amžiumi nelabai siejasi, nes tai priklauso nuo dviejų žmonių. Arba yra žmogus, kuris, kaip ir tu nori šeimos, arba tu turi žmogų, kuris tos šeimos dar nenori.
 
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus