• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Skaudi tiesa - dar ne viskas. 10 įžymybių, įveikusių vėžį  1 

2008-02-19 00:00:00

Skaudi tiesa - dar ne viskas. 10 įžymybių, įveikusių vėžį
"Gamma" nuotr.

Ne tik paprastus, gyvenimo rutinos įsuktus žmones kamuoja ligos. Jos neapleidžia ir šio pasaulio galingųjų bei rampų šviesos nutviekstų scenos žvaigždžių. Ligos gali pakirsti ne tik neatsparų, paliegusį žmogų, bet ir tvirtą, jėgų kupiną sportininką. Laimė, kad apie įveiktas sunkias ligas galima sužinoti nebe tik iš medicinos vadovėlių, bet ir iš realių, gyvenimiškų atvejų. Būtent garsių žmonių susirgimo ir pasveikimo atvejai mums primena: grėsminga diagnozė – dar ne viskas!


Australų dainininkė Kylie Minogue kaip tik gastroliavo Europoje, kai 2005-aisiais, būdama 36-erių, sužinojo, kad serga krūties vėžiu. Žvaigždė nedelsdama nutraukė savo turnė, atsigulė į ligoninę operacijai ir praėjo chemoterapijos kursą. Jau po pusantrų metų Kylie Minogue pasveiko ir kupina naujų jėgų tęsė savo karjerą.


2003-iaisiais, būdamas 60 metų, aktorius Robertas De Nirro sužinojo sergąs prostatos vėžiu. Filmo "Hide and Seek", prie kurio tada dirbo garsusis aktorius, filmavimas buvo nutrauktas, o Robertas De Nirro atsidavė medikų globai. Ir nors aktorius pagijo, su liga susiję nemalonumai dar ilgokai jo neapleido – už tai, kad esą nuslėpė savo sveikatos būklę, jį į teismą padavė jo sveikatos draudimo kompanija.


Dainininkė Anastacia tenorėjo pasidaryti krūtų mažinimo operaciją, kai sužinojo, kad jos krūtyje yra auglys. Anastaciai tuo metu tebuvo 29-eri. Po operacijos ir spindulinės terapijos kurso dainininkė ir vėl sėkmingai grįžo į sceną bei išleido itin sėkmingą albumą "Anastacia".


1996 m., dar iki tol, kai profesionalus dviratininkas Lance Armstrongas 7 kartus iš eilės laimėjo "Tour de France", garsiajam sportininkui buvo nustatytas sėklidžių vėžys. Onkologinė liga progresavo, išsivystė metastazės. Tačiau ištvėręs operaciją ir intensyvios chemoterapijos kursą Lance tęsė sportinę karjerą.


Širdžių ėdiko, rokerio Rodo Stewarto, taip pat neaplenkė klastinga onkologinė liga. 1999-aisiais jam diagnozuotas skydliaukės vėžys. 2000-aisiais dainininkui atlikta operacija, iš gerklės pašalintos vėžio ląstelės. Savo balsą Rodas Stewardas atgavo tik prabėgus 9 mėnesiams po operacijos.


2004-aisiais kompanijos "Apple" vadovas Steve Jobsas taip pat išgirdo diagnozę: skydliaukės vėžys. Po operacijos veikliam verslininkui užteko mėnesio atsigauti – chemoterapijos net nebeprireikė.


Prezidento rinkimų kampanijos įkarštyje 2004-aisiais demokratų partijos atstovas, senatorius Johnas Kerry, būdamas 59-erių, sužinojo sergąs prostatos vėžiu. Sėkminga chirurginė operacija leido politikui tik trumpam atsitraukti nuo politikos aktualijų, ir jau netrukus jis vėl grįžo kovoti už postą Baltuosiuose Rūmuose.


2000-aisiais, likus metams iki rugsėjo 11-osios įvykių, Niujorko meras Rudy Giuliani planavo balotiruotis į senatą. Tačiau savo ketinimų atsisakė dėl prostatos vėžio. Po sėkmingo gydymo kurso jis vėl ėmėsi Niujorko mero pareigų.


Aktorė, mums pažįstama iš amerikiečių serialo "Auklė", Fran Drescher, vėžiu susirgo 2000-aisiais, bet, laimė, apie ligą sužinojo dar ankstyvoje jos stadijoje. Po skubiai atliktos operacijos chemoterapijos nebeprireikė.


Buvęs JAV senatorius Colinas Powelas 2003-iaisiais, būdamas 66-erių, susirgo prostatos vėžiu. Po operacijos politikas grįžo į savo postą ir tapo aktyviu kovos už vėžio profilaktiką šalininku.


Parengta pagal factnews.ruRušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Lina
2009-03-20 09:59:37
Va, kiek žymių vyrukų grumiasi su prostata. Baisu... o kiek paprasųjų mirtingųjų grumiasi su panašiom ligom? Tik gaila, "mažasis" žmogus ir liks mažuoju, o jo tragedija yra tik jo asmeninis reikalas. Stengiamės neįsileisti vėžio, mano vyras su juo atkakliai kovoja, kai sužinojo, kad yra labai didelė tikimybė juo susirgti. Išge,bėjo ankstyva prostatos išvešėjimo diagnozė ir natūralūs gydymosi būdai, vienas jų - prostaolis. Vyrai, tikrai neverta laukti, mielos moterys - taip pat. Mes ne žvaigždės, ir tik patys vieni kitasip galime dar pasirūpinti. Tad kol galime, nedelskime.