• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

"Stilius": J.Morkūnas nuobodžius žmones išbraukia iš sąrašo

Autorius: Genutė Žalienė, olialia.lt
2010-03-21 08:00:00

olialia.lt
Žodis "charizmatiškas" jam kiek per silpnas... Jis - žodžių ir susibūrimų virtuozas, pramogų kūrėjas, laidų vedėjas, kaip pats sako, besidomintis "naujausiomis technologijomis, mados tendencijomis, naftos kainomis, valiutų rinkų svyravimais, politika, gamtosauga, kelionėmis ir kulinarija, vynais, sąsagomis, oro linijų bendrovėmis ir dramblių populiacija Kenijoje". "Stiliaus" rubrikos svečias - renginių organizavimo agentūros "Pirmoji kava" įkūrėjas Jogaila Morkūnas su "Laisvalaikio" skaitytojais dalijasi ne tik renginių kultūros klausimais - sąmojinga greitakalbe trykštantis vyras pasakoja apie įprastą savo darbo dieną, ramybės suvokimą ir meilę žmonėms.

- Kokiomis žiniasklaidos priemonėmis naudojatės?

- Dabar į mane vis keisčiau žiūri mano kolegos ir draugai, kai prenumeruoju beveik visą periodinę spaudą. Negaliu be laikraščių popieriaus. Tobuliausia dienos pradžia - kava ir šūsnis spaudos. Tai gyva! Tai tikra!

- Kokia yra įprasta jūsų dienotvarkė?

- Kiekvieną dieną - skirtinga darbotvarkė. Vieną rytą niekur nesinori kelti kojos iš namų ir valdai padėtį mobiliosiomis technologijomis, o kitą dieną ateini pirmas į darbą ir dar pasisveikini su kontoros "darkytoja". Kaip ir vakarai - dažnai iki vėlumos tikrieji darbai, o kartais - ilgi ir ramūs vakarai su taure vyno prie židinio. Šis darbas tuo ir nuostabus, kad kiekviena diena - vis kitokia.

- Jūsų agentūros internetinėje svetainėje skelbiama, kad suorganizuosite skyrybas, ar tai pokštas?

- Kai pamatau vestuvių procesiją, visada ploju rankomis, sakydamas, kad ši diena - viena laimingiausių mano gyvenime, nes šios vestuvės nėra mano... Dėl skyrybų - jokio pokšto. Skirdamiesi žmonės dalijasi ne
tik pinigus, kurių jau neturi. Išsiskyrusiam žmogui labai reikalinga draugų parama. Tai kodėl nepadėjus
jam ir neatšventus, pavyzdžiui, "Laisvės arba Gryno oro dienos"? (Šypsosi.)

- Ar nepavargstate nuo žmonių?

- Niekada. Žmogus yra didžiausia vertybė. Nuobodūs ir neįdomūs žmonės išbraukiami iš sąrašo. Nuostabu, kad lieka dar daug mielų žmonių. Tai kaip jie gali varginti?

- Ką per agentūros "Pirmoji kava" keturiolika gyvavimo metų išmokote?

- Labiau mylėti ir vertinti žmones, gerbti profesionalus, pinigus ir pelnus išbraukti iš prioritetų. Saugoti savo kolegas, nežlugdyti iniciatyvų, netrukdyti dirbti ir leisti fantazijai skraidyti.

- Ar egzistuoja vakarėlių mada?

- Žinoma, kad taip. Egzistuoja vakarėlių tradicijos, svečių kontingentas, aprangos kodas, veidų kontrolė. Protokolas ir šiuolaikinis etiketas labai aiškiai yra nustatę taisykles, o pagal jas galima formuoti ir madas.

- Kokie patiekalai, gėrimai, užkandžiai ar programa vakarėlyje yra paklausiausi, ko dažniausiai pageidauja užsakovai?

- Džiaugiuosi, kad vis daugiau užsakovų nieko nepageidauja. Mes tiesiog siūlome optimaliausius variantus, geriausią virtuvę, profesionaliausius atlikėjus, padavėjus, apšvietėjus ir t.t. Viskas priklauso nuo norimos perteikti savo svečiams žinios. Jei rengi gimtadienį ar vestuves - vieni reikalavimai, jei rimtos kompanijos naujo produkto pristatymą - kiti.

- Esate dažnas renginių, pobūvių dalyvis, ko juose pasigendate, ar pastebite kolegų klaidas?

- Lankyti "svetimus" vakarėlius - mano darbas ir malonumas. Klysti žmogiška, o mokytis iš svetimų klaidų yra fantastiška. Stebi, kaip neproporcingai nupirkta vyno, kaip nėra ledukų viskiui, kaip blogai paskirstytas garsas arba nesureguliuota ventiliacija. Yra tūkstančiai komponentų, kurie lemia vakarėlio sėkmę. Mes net turime terminą detalėms
apibūdinti - "minkšto kilimo efektas".

- Kiek per savaitę gaunate kvietimų į renginius?

- Tai labai sezoniška. Prieš Kalėdas - gausybė renginių. Sausio ir vasario mėnesiais - vos vienas kitas. Korporatyviniai renginiai pasipila balandį, gegužę, rugsėjį ir spalį, o pramogaujamieji - vasarą. Bet tikrai nebūna, kad per savaitę nebūtų nė vieno renginio.

- Į kokius renginius pats niekada neitumėte?

- Liūdna, bet tokių renginių yra daug. Kuris renginys geresnis? Kur juodieji ikrai, tikras šampanas, porcelianiniai indai, krištolinės taurės ir "Olialia pupytės"? Ar rudeniniam lietui lyjant palapinė prie ežero, bulvės vos vos degančiame lauže ir "Turisto pusryčių" konservai su Vytauto Kernagio dainomis? Abu renginiai bus vienodai geri, jei juose bus mielų,įdomių, šiltų ir nepasipūtusių žmonių. Yra daug taisyklių, kaip įvertinti, koks bus renginys. Ir kaip priimti sprendimą, ar jame dalyvausi.

- Kokie veiksniai išduos renginio kokybę?

- Mažos smulkmenos, pradedant nuo pakvietimo pristatymo terminų, popieriaus kokybės, protokolinio teksto, formato ir t.t., baigiant deserto skoniu, subtilia scenografija, rūbininko apranga bei baltojo vyno temperatūra.

- Kokių savybių reikia geram renginių organizatoriui?

- Kompetencijos, sėkmės juslumo, informacijos valdymo, lakios fantazijos, neformatinio mąstymo ir geros logistikos. Ir, be abejo, nuostabios kolegų komandos.


- Esate sakęs, kad nemėgstate žodžio "stilingas", nors gyvenimo būdas liudija priešingai: sėdatės prie išskirtinio automobilio vairo, drąsiai popstiliumi dekoruojate namus ir pan. Koks yra tasai "stiliaus" sąvokos sinonimas?

- Kiekvienas mes turime savo stilių - vairavimo, kalbėjimo, aprangos. Spėju, kad net miegojimas turi savo stilių. Taip pat ir mylėjimasis. Ar ne? Juk šiuolaikiniam vyrui privalu domėtis naujausiomis technologijomis, mados tendencijomis, naftos kainomis, valiutų rinkų svyravimais, politika, gamtosauga, kelionėmis ir kulinarija. Ką jau kalbėti apie vynus, sąsagas, oro linijų bendroves ir dramblių populiaciją Kenijoje... Nebijoti eksperimentuoti su spalvomis, rūbais ir su įsigyjamais meno kūriniais.

- Ne sykį akylos žurnalistų akies buvote pastebėtas avintis madinga avalyne - "ugsais", "kroksais". Ką avėsite šių metų šiltąjį sezoną?

- Beprotiškai patogi avalynė! Nors klaikiai archajiška ir vizualiai neelegantiška. Kiekviena avalynė turi būti derinama prie aprangos kodo. Nors žmonėms "iš meno" galima dėvėti ar avėti tai, ką norisi.

- Kas jums yra maloniau - ramybė ar dėmesys?

- Tobuliausia ramybė yra vienam skristi lėktuvu. Toli toli. Klausantis ausinuku Mišelio Bublė (Michael Buble). Dainuoti "Fly Me To The Moon" arba "Love Is In The Air". Gerti šaltą sausą baltąjį vyną iš mažų buteliukų ir žiūrėti į debesų kalnus. Paskęsti oro uostų žmonių gausybėje, bendrauti su nepažįstamais bendrakeleiviais arba skaityti knygas. Tai mano ramybės suvokimas. Visa kita - gyvenimo džiaugsmas. Negyvenamoje saloje vienas greičiau mirčiau iš nuobodulio nei alkio.

- Kaip manote, ar taktas nėra melas?

- Jokiu būdu! Tai tam tikra forma, siekiant kai ką nuslėpti. Mūsų pasaulyje privalu gerbti bendravimo tradicijas, nepaminti etiketo. Galų gale taktiškas, o ne meluojantis žmogus yra visada mielesnis.

- Pabaigoje būsiu lakoniška - ar nežadate aistros oranžinei spalvai pakeisti kuria kita?

- Labai nuostabi spalva. Tokia pastelinė ir rami. Tai jau tapo sudėtine vardo dalimi. Kaip atrodytų, jei vieną dieną "Coca-cola" ženklas taptų žalias, o "iPod" perkąstas obuolys taptų slyva?
"Stebi, kaip neproporcingai nupirkta vyno, kaip nėra ledukų viskiui, kaip blogai paskirstytas garsas arba nesureguliuota ventiliacija. Yra tūkstančiai komponentų, kurie lemia vakarėlio sėkmę"
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus