• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Trumpametražiais filmais prasidėjusios „16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris“ pakvipo obuolių pyragais  3 

Autorius: Vytautė Žalytė
2011-11-28 18:20:00

Trumpametražiais filmais prasidėjusios „16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris“ pakvipo obuolių pyragais
AVON nuotr.

Lapkričio 25 d., visame pasaulyje buvo minima tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena.

 

Lietuvoje, tarptautinė kosmetikos kompanija AVON kartu su Moterų informacijos centru pakvietė į pirmą kartą rengiamo trumpametražių filmų konkurso „Kalbėkime apie smurtą prieš moteris“ geriausių darbų peržiūrą ir apdovanojimus. Renginio pabaigoje svečiai galėjo pasivaišinti socialinei akcijai „Jaukiuose namuose moterys kepa pyragus. Smurtui čia vietos nėra“ skirtu didžiuliu obuolių pyragu.

 

Renginio, įvykusio prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“, svečiai buvo pasitikti šokio teatro grupės „Kas kalba“ mimų, kurie pakvietė įsitaisyti patogiuose sėdmaišiuose ir padovanojo pantomimos pasirodymą. Moterų informacijos centro direktorė Jūratė Šeduikienė ir kompanijos AVON komercinio marketingo vadovė Neringa Milenčienė pateikė negailestingą statistiką: nevyriausybinių organizacijų atlikti tyrimai rodo, jog Lietuvoje smurtą patiria kas trečia moteris, o remiantis Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos pateikto Nusikalstamų veikų žinybinio registro duomenimis, 2010 metais sutuoktinio, partnerio ar sugyventinio buvo nužudyta 21 moteris.

Trumpametražių filmų konkursui „Kalbėkime apie smurtą prieš moteris“ skirti filmai iliustravo renginio organizatorių išsakytas mintis.

 

Geriausių filmų kūrėjai, meno kalba kine išreiškę nepakantumą smurtui prieš moteris, buvo apdovanoti piniginėmis premijomis: 3000 Lt, 2000 Lt, 1000 Lt čekiais. Visi filmai varžėsi vienoje kategorijoje, dalyvauti galėjo visi kino kūrėjai: mėgėjai ir profesionalai, nebuvo taikomi jokie apribojimai kūrėjo amžiui ar išsilavinimui.

 

Geriausius trumpametražius filmus išrinko iš Lietuvos kino profesionalų bei smurto prieš moteris problemos ekspertų sudaryta festivalio žiuri komisija: lietuvių kino režisierė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Mokomosios kino ir TV studijos direktorė Inesa Kurklietytė, režisierius ir operatorius Vaidotas Digimas, Moterų informacijos centro direktorė Jūratė Šeduikienė, žurnalo „Moteris“ atstovė Virginija Rimkuvienė, AVON kompanijos ryšių su visuomene ir reklamos specialistė Vytautė Žalytė.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3KitasRušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
airune1
2012-01-27 16:19:11
atrasik
airune1
2012-01-27 16:17:52
gal as tau trugdau
airune1
2012-01-27 16:16:31
tikiuasi kat tau gerai sekasi beto aš airune kaveiki aš tai sėdziu prie kompo