• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Verslo moteris nebijo būti silpna  2 

Autorius: Jūratė Žuolytė
2008-01-03 00:00:00

Verslo moteris nebijo būti silpna

Danguolė Stachura, vadovaujanti savo bendrovei "Infomix", nepavydi vyrams galios.

Verslininkė Danguolė Sta­chu­ra – ne iš tų moterų, kurios bandytų įrodyti esančios stipresnės už vyrus. "Mes esame silpnoji lytis", – drąsiai teigia ji, tačiau tai netrukdo jai sėkmingai užsiimti verslu. Geros ir moteriškos, ir vyriškos savybės, jei moki jomis pasinaudoti.

Moteriškumas versle nežūva

Atskaitos tašką, kaip prasidėjo jos karjera, Danguolei atrasti sunku – gyvenimas toks dinamiškas. "Dirbti pradėjau anksti, studijų metais, kai norėjosi visko iškart – mokytis, pažinti pasaulį, keliauti, teoriją pritaikyti praktikoje, būti savarankiškai. Kol pati, be partnerių, sukūriau savo verslą, teko nueiti netrumpą ir nelengvą kelią, dirbti ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Kinijoje, susipažinti ir perprasti darbo su žmonėmis bei kitų kultūrų ypatumus, subtilybes, įgyti patirties, įgūdžių. Bet turiu pripažinti, kad pats žodis "karjera" man nepatinka", – šypsojosi pašnekovė, šiuo metu vadovaujanti savo bendrovei "Infomix".

Nors verslas dažnai vis dar laikomas vyrišku užsiėmimu, Danguolė juokiasi, kad nei darbe, nei kitose gyvenimo sferose imituoti vyriško elgesio jai netenka: "Neprarasti moteriškumo – tam net nereikia sugebėjimų! Mums, moterims, nesvetimos visos žmogiškosios ir profesinės savybės, reikalingos versle, – sąžiningumas, žodžio laikymasis, profesionalumas, darbštumas, pareigingumas, atsakomybė. Pritariu tyrinėtojai Dž.Rouzner, kad moterys vadovės aktyviau bendrauja su pavaldiniais, yra lankstesnės ir švelnesnės. Vyrai ne tokie emocingi, tad kiekvienas turime savų privalumų."

D.Stachura išmoko nereaguoti į nuomonę, kad moteriai versle ne vieta. "Visos nuomonės turi teisę egzistuoti! Geriausia reakcija yra darbais ir poelgiais parodyti, kas esi ir ko esi verta, o ne kautis su vėjo malūnais įtikinėjant, kad nesame silpnoji lytis. Nes esame! Versle, kaip ir kitose srityse, viską parodo rezultatai ir atsiskleidžia ne prigimtis, bet asmenybė", – įsitikinusi ji.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
zina
2009-03-02 13:59:12
kazkoks kosmaras.
kalba lyg skrajotu padebesiais. Verslininke mat atsirado, kur ta musu Lietuvele ritas, vaje vaje.
Julija
2008-07-17 22:38:32
Ji sauni moteris