• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vyrų diena: žymių moterų linkėjimai jiems

Autorius: Balsas.lt
2010-11-06 11:15:00

Vyrų diena: žymių moterų linkėjimai jiems
Vakaro Žinių nuotr.

 Bent vieną dieną metuose ir vyrai te pasijunta karaliais. Šiandien minimos tarptautinės vyrų dienos proga žymios Lietuvos moterys kalba apie stipriosios lyties privalumus, josios pamokas ir trūkumus, be kurių  moteriškajai giminei nebūtų miela gyventi. Vyrai, su švente!

E. Liesienė: meilė lyties neturi

Kartu su Juozu Liesiu du vaikus auginanti Eglė Liesienė patikino, kad gyvenimas be vyrų būtų išties nuobodus. „O kaip visi nesusipratimai, kurie tik nuspalvina gyvenimą? Kaip reikėtų puoštis? Kur reikėtų dėti tą meilę? Būtų labai nuobodu gyventi vienas be kito“, – teigė moteris, pridūrusi, kad vyras ir moteris vienas kitam reikalingi ne tik dėl biologinių sumetimų, bet ir dėl gyvenimo pilnatvės.

Paklausta, ar yra dalykų, kurių norėtų pasimokyti iš stipriosios lyties, prisipažino pavydinti šaltakrajiškumo, susivaldymo: „Dažnai trūksta ramios rekacijos – moteriškas emocionalumas neretai gali pakišti koją.“ Tuo tarpu Eglės palinkėjimas vyrams – pasimokyti empatijos, kurios, jos manymu, jiems dažnai pritrūksta.

Du mažus vaikus auginanti mama tikino nelinkusi skirstyti buities darbų į vyriškus ir moteriškus. „Kas pasakys, kad vaikų auginimas nėra vyriškas darbas? Svarbu, kad vyras neprarastų vyriškumo net ir užsiimdamas buitimi. Man manasis vyriškas net ir skusdamas bulves!“, – tikino E. Liesienė.

Beveik trejų metukų Meilę ir naujagimį Rojų auginanti televizijos laidos mamoms vedėja prisipažino jau pamąstanti, kaip ateityje auklės vaikus, kaip mokys juos sutarti su priešinga lytimi. „Bet gal svarbiau užauginti ne moterį ar vyrą, o tiesiog žmogų. Kažkada mano vyras gražiai pasakė - meilė lyties neturi“, – auklėjimo principus atskleidė jauna mama.

Ko Eglė palinkėtų savo vyrui, beje, šiandien švenčiančiam gimtadienį? „Tik kūrybos. Kol žmogus kuria, tol auga, dirba, myli ir yra mylimas“, – su šypsena dėstė moteris.

A. Paškevičiūtę erzina lyčių lygybės akcentavimas

Laidų vedėja Aistė Paškevičiūtė, paklausta, ar įsivaizduojanti gyvenimą be vyriškosios lyties, prisipažino nuliūdinsianti: „Įsivaizduoju! Ne vienas vyras ar moteris išgyvena be priešingos lyties. Įmanoma, bet ar malonu?“

Mergina patikino, kad ją žavi lyčių skirtybė ir vyriškų savybių nenorinti perimti kad ir kokios patrauklios kurios jų būtų. „Jei moterys ko nors iš vyrų išmoktų, anksčiau ar vėliau perprastų juos – nebekiltų jokių konfliktų tarp lyčių. Todėl ir esame skirtingi, kad būdami poroje galėtume spręsti problemas, kurių vieniems nepavyksta“, – mąstė mergina.

Pasidomėjus, kaip vertina kintančius moterų bei vyrų paveikslus, atsakė, kad tvarka šeimoje – kiekvienos šeimos susitarimo reikalas. „Kiek esų stebėjusi šeimų, galiu išskirti vienintelę jų laimės paslaptį – pagarba vienas kitam, nesiekiant kuriam nors vadovauti. Pavoinga išlaikyti pagarbą, kuomet vienas į namus neša pinigus, o antroji pusė tesirūpina namais. Kiekvieno pareigos turi būti gerbiamos“, – teigė Aistė.

Visame kame akcentuojama lyčių lygybė dažnai sukelia konfrontaciją tarp lyčių. Pasak Aistės, lyčių lygybę i įsivaizduoja kaip pagarbą vienas kitam. „Lygybė neįmanoma – yra skirtumų, kuriems nepasipriešinsime. Vyrai fizine jėga nepralenks moterų, o šios niekad nenustos gimdyti vaikų“, – mintis dėstė A. Paškevičiūtė.

Paprašyta įvardinti vyriškus privalumus, mergina vis dėlto atskleidė keletą niuansų, kurių moteriškajai lyčiai derėtų pasimokyti. „Jei vyrui patikėsi asmenines paslaptis, jis niekam jų neišpasakos. Tuo tarpu moterys šiuo atveju pademonstruoja savo gyvatiškas savybes“, – kalbėjo Aistė.

N. Marčėnaitė ilgisi galantiškų džentelmenų

Menininkė Nomeda Marčėnaitė pasiteisino nekalbėsianti abstrakčiai apie vyriškąją giminę. „Galiu kalbėti tik apie savo vyrus: sutuoktinį Marių ir sūnų Dovą. Du įrodymai, kad vyrai gali būti nuostabūs“, – šiltų atsiliepimų neslėpė moteris. Paklausta, dėl ko galėtų padėkoti šims vyriškiams, prisipažino iš vyro besimokanti kovoti su savo impulsyvumu. „Dėkui jam už ramybę, nuoseklumą, pastangas išmokyti nesikarščiuoti. Vis dėlto, šių savybių kasdien naujaiman reikia mokytis! Tačiau juk tai žmogiška“, – dėstė moteris.

N. Marčėnaitė patikino, jog ją žavi ne stereptipinis vyriškumas, o vyriškas gebėimas būti švelniems. „Pats vyriškiausias yra ne tas mačo – jų zoologijos sode galima pamatyti – o gebantys savyje atrasti švelnumą. O tą parodyti stiprybės reikia, vyrams ypatingai“, – tikino Nomeda, pridūrusi, jog šia savybe ją žavi vyresnysis sūnus Dovas.

Paklausta, kokias vertybes lyčių skirtybės atžvilgiu siekianti įdiegti savo jaunėliams, trijų vaikų mama teigė mananti, kad „svarbiausia iš vaiko išauginti žmogų, gebantį demonstruoti pagarbą kitiems“. Moterias prisiminė, jog vaikystėje iš savo mylimo dėdės teko patirti jau dabar primirštas pagarbos tradicijas moteriai. „Vos sutikęs, jis man pabučiuodavo ranką. Be jokios ironijos, nors buvau dar vaikas. Patikėkit, jausdavausi kaip kokia karalienė!“ – prisiminė Nomeda. Moteris tikino nesitikinti, jog tokios tradicijos galėtų sugrįžti, tačiau tokie pavyzdžiai norom nenorom priverčia demonstruoti pagarbą priešingai lyčiai.

D. Butkutė: meilė – gyvenimo variklis

Prieš keletą metų taksi vairuotoją įsimylėjusi dainininkė patikino iki šiol besiaučianti pakylėta. Moteris prisipažino, jog vyras moteriai – tarsi gyvenimo ramstis, nes, neigsim ar ne, moteriškoji lytis vis dėl to ta silpnoji.

Dainininkė patikino, kad savo mylimajam kasdien stengiasi pasakyti gražų žodį. „Nereikia tik per šventes gerumą pademonstruoti. Tas žmogus mane daug ko išmokė, esu jam dėkinga“, – tikino Džordana, pridūrusi, kad iki pažinties su Elegiumi jau trūko atsakomybės bei pasitikėjimo savimi.

Alikėja, paprašyta įvardinti, ko plačiajai moterų giminei derėtų pasimokyti iš vyriškių, vis dėlto sutiko, kad nevertėtų bandyti perimti priešingų lyčių savybių. „Esame skirtingi, bet taip papildome vienas kitą. Kiekvienoj poroj vyras ir moteris vienas kitam suteikia to, ko trūksta“, – mąstė Džordana.

Moteris teigė nenorinti apibendrinti galimos poros laimės formulės, tačiau prisipažino, kad santykiai, kuriuose leidžiama prievarta bei demonstruojama nepagarba – neįmanomi. „Geras vyras tas, kuriuo gali visiškai pasitikėti. Tas ir yra svarbiausia. Nieko kito man pačiai nereikia“, – atskleidė D. Butkutė.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus