• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Živilė Vaškytė Lietuvos vairuotojams linki geros nuotaikos prie vairo

Autorius: Autoledi.lt
2011-02-28 09:15:00

Živilė Vaškytė Lietuvos vairuotojams linki geros nuotaikos prie vairo
LNK nuotr.

Dar visai neseniai LNK laidoje „Ne vienas kelyje“ seksualiausia tituluota žurnalistė Živilė Vaškytė gvildeno įvairias temas apie vairavimą ir automobilius, kalbino vairuotojus bei atliko įvairius žurnalistinius eksperimentus. Šiuo metu ji dirba Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos atstove ryšiams su žiniasklaida. Tačiau Živilė neapleidžia minčių apie dalyvavimą įvairiose automobilių sporto varžybose, toliau seka automobilių naujienas.

Be vairavimo ir automobilių, Živilė domisi daile, ypač jaučia aistrą kinų tapybai. Be to, ji negali gyventi be teatro, kuriame lankosi gan dažnai. Taip pat laisvalaikiu sportuoja, vasarą bėgioja, o kiekvieną žiemą svajoja  apie slidinėjimą kalnuose.

Save kaip budrią vairuotoją apibūdinanti Živilė Lietuvos vairuotojams linki pagarbos kitam, atsakomybės ir geros nuotaikos prie vairo.

Trumpai apie pašnekovę
Vairavimo stažas – vairuotojo pažymėjimą turi 10 metų, bet vairuoja jau 12 metų
Vairuojamas automobilis – šiuo metu neturi, bet renkasi
Vairavimo būdas – stengiasi vairuoti „su protu“, galvoti, ką daro, bet greitis jai patinka. Mieste stengiasi galvoti ne tik apie save, bet ir apie kitus
Eismo įvykių skaičius – buvo keli nežymūs, bet visuomet įvažiuodavo kiti
Svajonių automobilis – Porsche 911

Kaip jaučiatės prie vairo? Kaip jaučiatės dabar, kai laikinai neturite automobilio?

Jaučiuosi puikiai. Aš prie vairo ir pailsiu, ir atsigaunu, ir pasikraunu. Dabar vairuoju rečiau, tad labai to pasiilgstu. Ir būtent  - vairuoti savo automobilį. Jaučiu, kad nebemoku sėdėti keleivio pusėje, ypač jei vairuotojas vairuoja prasčiau už mane ar mažiau savimi pasitiki, tuomet ir man neramu.
 
Kaip apibūdintumėte vairavimo kultūrą Lietuvoje?

Man labai norėtųsi tikėti, kad ji gerėja. Neretai lietuviai kelyje pikti, nes ir gyvenime jie pikti, gaila, kad galvoja tik apie save, nemąsto apie kitus, kad savo kvailais ir piktais poelgiais pridaro bėdų kitiems, sukelia avarinių situacijų. Tikrai elgiasi kvailai, kai neleidžia aplenkti, neįleidžia per spūstį, o juk pagal Kelių eismo taisykles, susidarius spūsčiai, praleisti reikia.
Koks kelyje patirtas eismo įvykis labiausiai įsiminė?

Ačiū Dievui, nesu patyrusi tokių eismo įvykių, kai sužalojami žmonės ar nukenti pats. Žinoma, gyvenant ir vairuojat tokiame mieste kaip Vilnius, visiškai išvengti eismo įvykių turbūt neįmanoma. Man jau taip vis „pasiseka“, kad  visuomet įvažiuoja kiti (juokiasi). Tokios situacijos privertė suprasti, kad kelyje ne viskas priklauso nuo manęs. Tačiau šie dalykai su vairavimo džiaugsmu ir malonumu neturi nieko bendra.

Man labiau patinka dalyvavimas lenktynėse, užplūstantis adrenalinas ir jausmas, kai po pilvą skraido drugeliai, kai prieš startą dreba kojos (juokiasi) ir aplinkinis pasaulis lieka kažkur. Mieliau atsimenu virpulį, kai važiuoju lenktynėse, kai galima važiuoti greitai, o gatvėse to daryti negalima. Kai lenktynėse padarai klaidą, pyksti ant savęs, kad ne taip pasielgei. Bet aš tai priimu kaip žaidimą. O gatvėje taip rizikuoti ir žaisti negalima. Man malonesnis ir labiau pateisinamas bei suvokiamas adrenalinas ir greitis lenktynių trasoje nei rizika gatvėje.
 
Ar teko sulaukti pagalbos kelyje?

Pačiai bėdos nebuvo nutikę kelyje. Bet teko filmuojant atlikti eksperimentą – ar stoja merginai kelyje padėti. Tai norinčių pagelbėti buvo tikrai gausu, stojo kas dvi minutes. Tad nusprendžiau, kad nėra gal dar viskas taip blogai mūsų keliuose (šypsosi).
 
Kaip sekasi dabar rinktis automobilį, kodėl jį keičiate?

Iš tikrųjų kol kas labai rimtai nesirenku, bet jau galvoju, koks tai galėtų būti automobilis. Pasikalbu su žinovais, patarimų tikrai nestinga, bet reikia nuspręsti pačiai. Žinau, kokio nenoriu, bet tokių daug mažiau nei tų, kurie mano akį traukia. Didelė pasiūla ir neiškristalizuoti norai kartais sukelia mažytę sumaištį.  Paskutiniu metu daug domiuosi įvairiais naujais modeliais, tad tikriausiai yra taip, kad kuo daugiau išbandai ir kuo daugiau domiesi, tuo sunkiau išsirinkti. 
Sprendimą greičiausiai priimsiu, kai jau labai išsiilgsiu turėti savo automobilį ir man niekas nebeduos ir neskolins. Noras būti nepriklausomai šiuo atžvilgiu tikrai didelis. Kadangi dabar gyvenu centre, darbas, draugai, mėgstamos kavinės, teatrai, knygynai - pasiekiami pėsčiomis. Bet atėjęs pavasaris, vasara, ežerų ir jūros vilionės gali priversti apsispręsti.
 
Ar išmanote apie automobilius? Jei taip, trumpai apibūdinkite, kiek.

Nesu iš tų moterų, kurios lenda po kapotu. Man tai neįdomu. Žinau techninius automobilio duomenis, ką jie reiškia, kokios automobilio galimybės. Bet tikrai nesu labai nusimananti. Po truputį domiuosi, jei reikėtų, tikrai pasidomėčiau daugiau. Žinau daugiau, nei kad tik galėčiau apibūdinti, “gražus ar negražus“, bet tikrai nežadu iš mechanikų atiminėti duonos. 
 
Papasakokite trumpai apie įvairius sporto renginius, varžybas, kuriose teko dalyvauti. Kas labiausiai patinka?

Rimčiausias man buvo Lietuvoje organizuojamas tarptautinis žurnalistų ralis. Taip pat važiuoju mėgėjiškuose automobilių slalomuose, raliuose. Visuomet sutinku sudalyvauti kokiose nors varžybose, jei man pasiūlo, bet specialiai joms nesiruošiu, žiūriu į tai kaip į žaidimą ir puikų laiko praleidimą.
 
Kas Jums svarbu automobilyje?

Man svarbu vairavimo komfortas, automobilio stabilumas, kad jis būtų lengvai valdomas. Važinėjant mieste svarbus automobilio manevringumas, nes tenka daug sukiotis, statyti. Žinoma, mielai vairuočiau galingą automobilį, bet neužtenka vien jį įsigyti. Reikia prie jo priprasti ir gebėti jį valdyti.

Gerbiu žmones, kurie, įsigiję galingus automobilius, samdo lenktynininkus, kad juos pamokytų kaip valdyti „tą žvėrį“. Man vairavimas yra atsakingas dalykas. Kai pasivažinėji su profesionalais, supranti, kad nieko nemoki. Vairuoti mokytis reikia tikrai daug, manau, kad ir aš dėl savęs greitu laiku tikrai pasimokysiu pas profesionalą.
 
Ko palinkėtumėte Lietuvos vairuotojams?

Vairuotojams palinkėčiau pagarbos kitiems eismo dalyviams, atsakomybės ir geros nuotaikos prie vairo.
Moterims palinkėčiau daugiau drąsos. Drąsos nenusileisti vyrams, kad jos neklausytų jų komentarų, nes avaringumo statistika rodo, kad kaip tik moterys rečiau būna skaudžių eismo įvykių kaltininkėmis.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus