• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Žvilgsnis nestandartiniu kampu

2009-05-22 12:00:00

Žvilgsnis nestandartiniu kampu
Laisvalaikis info.

Ji vakarais sprendžia kryžiažodžius, rytais jodinėja, žavisi belgų mada, neįsivaizduoja verslo partnerio kino ir nepietauja viena. "Didžiausia nesąmonė verslininkui - pietauti vienam, tokie, vadinasi, nemoka suplanuoti savo dienotvarkės. Pietūs - puikus laikas bendrauti, aptarti, strateguoti ir spręsti tam tikras problemas. Mano pietūs suplanuoti dvi savaites į priekį", - šypsosi guvi šviesiaplaukė verslininkė, užsisakydama vištienos salotų ir šaltos sriubos. Tokios pat - ir aš. "Beža Familia" bendraturtė ERIKA STANKEVIČIŪTĖ (35) atsako į "Laisvalaikio" klausimus.

- Ar tikite likimu?
- Aš tikiu Dievą, likimas - Dievo rankose.

- Domėjotės parapsichologija. Jūs švytite - laimės receptą įminėte?
- Priėjau prie vieno, kad laimės receptas - vidinė ramybė. Atsisėsk ir pagalvok: ko tu nori, ar tu tuo keliu eini. Nėra laimingų žmonių santykių recepto, nes visi esame unikalūs Dievo kūriniai.

- Ar esate sau graži?
- Taip. Myliu save tokią, kokia esu. Labai mėgstu į save žiūrėti veidrodyje - tepuosi kremais, darausi makiažą. (Juokiasi.) Bet pirmiausia geros išvaizdos atspindys - dvasinė būsena, todėl be pomėgių - jodinėjimo ir jėgos aitvarų sporto - sunkiai save įsivaizduoju.

- Ką dar, be ekstremalaus sporto, mėgstate veikti savaitgaliais?
- Neįsivaizduoju savęs be gamtos stichijų: saulės, vandens ir miško. Man nėra idealus savaitgalis pragulėti lovoje, juk dabar yra vasara! Idealus savaitgalis - su vaikais, pavyzdžiui, praeitą savaitgalį su berniukais nuvažiavome į pajūrį, mynėme dviračius, paskui stebėjome kartų varžybas, vėliau žaidėme tenisą, vakare, kai vaikai žiūrėjo filmą, su drauge prie vyno taurės šnekučiavomės.

- Kas yra verslas?
- Gebėjimas verstis: sugebėjimas išeiti iš tam tikrų situacijų, matymas nestandartiniu kampu. Labai dažnai sprendžiu vakarais kryžiažodžius, kad pralaužčiau mąstymą. Dažnas verslininkas, norėdamas didinti pardavimą, vadovaujasi banaliomis abstrakcijomis, pavyzdžiui, reikia mažinti išlaidas ir t.t. (Juokiasi.) Bet nepasieksi viršūnės eidamas standartiniu keliuku.

"Japonijoje pasakyti "ne" tolygu vagystei"
 
- Kas jums yra sėkmingos verslininkės pavyzdys?
- Mano mama, gydytoja dermatologė-kosmetologė Birutė Stankevičienė - grožio namų "Beža" įkūrėja. Man ji yra tobula moteris, patarėja ir mokytoja. Nors šiuo metu ji pensininkė, paklausta pateikia taikliausius verslui patarimus, visada kupina veiksmo: mokosi groti gitara, piešia, dainuoja, lanko japonologijos kursus ir t.t.

- Ar, be mamos, turite moters idealą?
- Aktorė Sofija Loren - mano mamos idealas, mano taip pat. Jei turėsiu dukrą, renkuosi vardą Sofija.

- "Beža Familia" parduodami japonų išrasti, dailinantys ir liekninantys kūno linijas drabužiai. Papasakokite, ką slepia šortukai, kainuojantys aštuonis šimtus litų?
- Japonai išrado ypatingą technologiją - audinį ir drabužį, kuriuo apsivilkus ne tik stangrinami raumenys, bet ir normalizuojama vidaus organų veikla. Drabužio audinys padengtas rožėmis - mineralais ir metalais, į kuriuos reaguoja organizmas. Gėlės ne atsitiktinai išdėliotos ant medžiagos - pagal meridianus. Apsivilkus šį drabužį masažuojami ir aktyvinami energetiniai taškai, figūros linijos dailėja: pakyla ir sustandėja sėdmenys, tiesėja kojos ir t.t.

- Girdėjau, moterys su tokiomis gėlėtomis timpėmis ne tik sportuoja, bet ir į gatvę eina...
- Tiesa, moterys taip pamėgo šiuos drabužius, kad šiuo metu dalis išpirkta - visos manekenės susišlavė. (Juokiasi.)

- Kodėl ir kada susidomėjote Rytų kultūra?
- Grožio namų vadovei mamai prieš dvidešimt metų padovanojo didžiulę, mano ūgio, japonės skulptūrą. Stebėjomės, kam rytietės skulptūra Dzūkijos sostinėje? Pasirodo, grožis yra iš Rytų. Ir tai buvo pirmasis simbolis, toliau sekė grožio namų pavadinimas "Rytietė", rytietiško masažo paslaugos. Vėliau važiavau į Kiniją ir Japoniją. Susidariau įspūdį, kad japonai ir kinai labai skirtingi.

- Kokius ryškiausius skirtumus įvardytumėte?
- Su kinais dirbti sudėtinga , jie gali dirbti tik tarpusavyje. Neįsivaizduoju partnerio kino. Su japonais kitaip, jie kur kas nuolankesni, atviresni, labiau disciplinuoti, daug ką perėmę iš kinų, tačiau to nenorintys pripažinti.

- Ko galėtų lietuvės pasimokyti iš japonių?
- Nuolankumo, pagarbos vyresniam, ramios kalbėjimo manieros. Japonijoje pasakyti "ne" tėvams yra tabu, tolygu vagystei. Galėtume pasimokyti gracingos kūno kalbos: japonės daug dėmesio skiria savo kūno judesiui, tiesdamos ranką puodelio link, prisiliesdamos prie vyro. Moteriai vadovei užteks atsistoti ir pasižiūrėti - ji valdo žvilgsniu.

- Kaip apibūdintumėte "Beža Galeria" klientę, besirenkančią belgų, prancūzų ir japonų madą: Žanas Polis Knotas, An Demelemester, Johdžis Jamamotas ir kt. dizainerių drabužius, papuošalus, avalynę ir apatinį trikotažą?
- Ji kosmopolitiška, keliaujanti ir nepriklausoma, tikrai ne verkiančiomis akimis - veržli, paslaptinga, neprieinama, drąsiai žengianti trisdešimtmetė-penkiasdešimtmetė. Vyresnei moteriai atrodyti jaunatviškai nėra lengva. Nors laiką norime pristabdyti, nori nenori laikrodis tiksi. Labai gerai pasakė "Biovelos" prekybos direktorė Birutė Kantauskienė: "Jeigu nori būti jaunesnė, privalai rengtis belgiška mada, nes belgų mada tave padarys stilingą ir jaunatvišką".

"Dabar parduotuvę išlaikyti pigiau, nei anksčiau išleisdavau drabužiams"

- Kokį vieną daiktą vertėtų įsigyti iš jūsų mados namų?
- Liemenę, kuria galima kardinaliai pakeisti įvaizdį, ir dar skrybėlė - puiki gelbėtoja išsitaršiusiems plaukams paslėpti ir stilingam įvaizdžiui kurti.

- Kiek pati išleidžiate per mėnesį drabužiams?
- Dabar parduotuvę išlaikyti pigiau, nei anksčiau išleisdavau drabužiams. Dabar daug neišlaidauju, bet retai kada būna, kad išleisčiau mažiau nei tūkstantį litų.

- Ko niekada neužsivilktumėte?
- Turbūt vulgarių, griežtų, odinių drabužių.

- Ką slepia jūsų rankinė?
- Tris lūpų dažus, kvepalus, sąskaitas, tris rašiklius, jei vieną pamesčiau, ausines kalbėtis telefonu, kurių vis nepanaudoju, kokį nors papuošalą - apyrankę arba sagę. Juk ne veltui Vokietijos kanclerė Angela Merkel ar kitos vaikšto pasidabinusios sagėmis, tikiu, kad tai apsauga nuo piktų akių. Ypač lietuviai, jeigu ir nėra dėl ko pykti, prisigalvoja pykčio priežasčių. (Juokiasi.)

- Rodos, jau koktu apie krizę... Vis tiek - kokia kosmetologijos ir grožio namų "Beža Familia" išlikimo strategija?
 - Nūdienos pasaulis nori senų dalykų atsikratyti, todėl tai, kas nauja, progresyvu, turi ateitį. Nors nelengva žmones pripratinti prie inovacijų, privalome laužyti senus principus ieškodami naujų sprendimo būdų ir diegti patrauklias naujoves.Parengė Genutė Žalienė

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus