• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Žygis prieš krūties vėžį – pirmasis Živilės Balčiūnaitės startas po pertraukos  1 

Autorius: Vytautė Žalytė, AVON nuotr.
2012-09-23 15:18:00

Žygis prieš krūties vėžį – pirmasis Živilės Balčiūnaitės startas po pertraukos
Živilė Balčiūnaitė startuoja po pertraukos

Upės gatvėje, Vilniuje, AVON žygyje prieš krūties vėžį po pertraukos startuos maratono bėgikė Živilė Balčiūnaitė. Renginio tikslas – pritraukti kuo daugiau žmonių ir parodyti solidarumą, kovojant su krūties vėžiu, skatinti žmones aktyviai ir sveikai gyventi bei rinkti lėšas į AVON „Rožinio kaspino“ labdaros fondą, kuris šiemet švenčia dešimties metų jubiliejų.


Tai jau ketvirtasis AVON žygis Lietuvoje. Pirmasis įvyko dar 2008 metais, o po dviejų metų pertraukos, 2010-aisiais, taip pat su Živile, AVON vėl pakvietė nelikti abejingais, bėgti kartu ir parodyti, kokia svarbi yra šalies moterų sveikata. Dabar tai tapo kasmetiniu renginiu ir šį šeštadienį AVON kartu su maratonininke vėl pakvies bėgti ir tuo bėgimu prisiminti, kad krūties vėžys, nors ir klastinga liga, gali būti nugalėta. Šiais metais numatytos dvi – 10 ir 5 kilometrų – distancijos, todėl prisijungti kviečiami visi, tiek profesionalai, tiek mėgėjai vyrai ir moterys. Dalyviai pasirinktinai įveiks 4 arba 2 ratus Upės gatve, Neries pakrante.


Spaudos konferencijos metu maratonininkė Živilė Balčiūnaitė pasakojo, koks svarbus jai yra šis startas dėl paties bėgimo tikslo – kovos su krūties vėžiu. Konferencijoje dalyvavęs VU Onkologijos instituto atstovas III Onkochirurgijos skyriaus vedėjas habil. dr. Valerijus Ostapenko pasakojo, kad  krūties vėžys išlieka dažniausia moterų onkologinė liga visame pasaulyje. Lietuvoje kasmet registruojama daugiau nei 1500 naujų krūties vėžio atvejų. Kas 3 minutes pasaulyje diagnozuojamas naujas krūties vėžio atvejis. Gydant krūties vėžį, stengiamasi maksimaliai užtikrinti moters gyvenimo kokybę, taigi svarbu nepamiršti ir moters išvaizdos po chirurginės operacijos, medikamentinio ar spindulinio gydymo.


Pastaraisiais metais AVON siekia pagerinti tyrimų ir gydymo kokybę, todėl investuoja į medicininę įrangą Lietuvoje veikiančiose ligoninėse. 2010 metais iš šio fondo lėšų VU OI įsigijo 150 000 litų kainuojantį modernų portatyvinį gama detektorių sarginio limfmazgio biopsijai atlikti, kuris buvo išties reikalingas, ir tai gali patvirtinti habil. dr. Valerijus Ostapenko. Praėjusiais metais skyrėme  65 000 litų paramą Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės „Kauno klinikoms“ krūties vėžio brachiterapijos įrangai įsigyti. Skiria lėšas biopsinių adatų pirkimui onkologinėms ligoninėms. 

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
irma
2012-09-26 11:01:51
Sanus renginys sekmes begikams:)