• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Apie tamsos šviesulius – „Dievas sukūrė viską, išskyrus kilimą“

Autorius: Lina Andrijauskaitė, Kino pavasaris
2012-03-14 15:30:00

Apie tamsos šviesulius – „Dievas sukūrė viską, išskyrus kilimą“
freedigitalphotos.net

Kovo 17 d. tarptautinis festivalis „Kino pavasaris“ pakvies žiūrovus į lietuviško dokumentinio filmo „Dievas sukūrė viską, išskyrus kilimą“ premjerą. Retomis onkologinėmis ligomis sergančių ligonių draugijos (ROLLD) iniciatyva sukurtame filme, jo autoriai – Mikas Žukauskas ir Gintarė Valevičiūtė, vengdami patetikos, banalybių ar sensacijų, emociškai įtaigiai pasakoja apie onkologinėmis ligomis sergančių herojų šviesiai ir harmoningai išgyvenamą būtį. 


„Siekėme, kad žiūrovai savęs paklaustų, kodėl rūpinamės ir kenčiame dėl daugybės nereikšmingų smulkmenų, esame susaistyti kvailų įsitikinimų, prietarų, įsipareigojimų, baimių, pykčių, nors ir suvokiame, kad tai nėra esminiai dalykai, – pasakoja apie filmą jauni jo kūrėjai Mikas Žukauskas ir Gintarė Valevičiūtė. – Ar būtina atsidurti prie kraštutinės ribos, kad ne tik egzistuotume, bet gyventume ir pastebėtume paprastus dalykus?“. Filmo autoriai tikisi, kad žiūrovai bent akimirkai bus priversti stabtelėti, pažvelgti į save ir pasaulį kitomis akimis.


Jaunos, charizmatiškos filmo herojės – vaikų darželyje dirbanti Aida (30 m.) ir farmacininkė Roberta (25 m.) gyvena įprastą gyvenimą. Iš kitų jas išskiria vienintelė aplinkybė – jos serga retomis onkologinėmis ligomis. Tačiau, balansuodamos ant būties ir nebūties ribos, herojės apie savo ligą kalba netikėtai: Roberta ją vadina dovana, o Aida saviškę, kaip ir sūnelio Pijaus mirtį nuo vėžio, vadina atradimu. Filmo autoriai nesigilina nei į herojų ligos priežastis, nei į pačią ligą, bet kartu su herojėmis, per jų aplinką ir kasdienes situacijas, tyrinėja žmogaus būtį. 


Pasak ROLLD atstovės Jurgos Kanišauskaitės, tai filmas, kurį peržiūrėjus lengvai paneigiamas mitas, kad filmai sunkiomis temomis yra slegiantys. „Onkologinių ligų tema daug kalbama žiniasklaidoje, vykdomos įvairios akcijos, socialiniai projektai, leidžiamos knygos, kuriami filmai ir spektakliai, tačiau labai dažnai pasitelkiamos sensacijos, tema nagrinėjama paviršutiniškai ir dažnai negatyviai, – pastebi J. Kanišauskaitė. – Šiame filme likimo paženklintos herojės netikėtai pastebi tokias gyvenimo puses, kurių anksčiau nematė ar nė neįtarė esant“. Jos teigimu, filmą „Dievas sukūrė viską, išskyrus kilimą“ pravartu pažiūrėti net tik onkologiniams ligoniams, jų artimiesiems, gydytojams, psichologams, visiems, su šia sritimi susijusiems žmonėms, bet ir tiems, kurie neįvertina didelės dovanos būti čia ir dabar – tiesiog gyventi. 

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus