• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Artimesnė pažintis su “Tadas Blinda. Pradžia” personažais

Autorius: Daumantas Kairys
2011-09-07 17:18:00

KONSTANCIJA: Meilė – svarbiau už viską. O kaip elgtis su meile, kuri stumia į pražūtį tavo brangiausius žmones?


Kaip ir Edmundo personažas Dainiui Kazlauskui, Kristinos – Agnei Ditkovskytei, Konstancijos vaidmuo taip pat buvo kuriamas jau žinant, jog ją suvaidins garsi aktorė Tatjana Liutajeva. Beje, įsijausti į rolę jai buvo kiek lengviau nei kitiems, mat filme „Tadas Blinda. Pradžia“ ją pamatysime drauge su brangiausiu žmogumi – dukra Agne, kuriai juostoje teko Konstancijos dukters Kristinos vaidmuo.

„Ši jauna graži moteris – pasimetusi, kadaise ištekinta iš išskaičiavimo už gerokai vyresnio dvarininko Bernardo Gruiniaus, kuris tuomet buvo visai neblogas veiklus vyras, o dabar iš jo teliko šešėlis. Per penkiolika metų jis tapo neįdomus, pasinėręs į savo bėdas, apie kurias moteris nieko nežino. Ji gyvena „auksiniame tvarte“, niekur negali išeiti, aplink nieko nevyksta. Tačiau ji nebando iš ten pabėgti, tiesiog tvarkosi taip, kaip jai atrodo patogu“, - heroję  apibūdina Jonas Banys.

Ieškodama bent minimalių emocijų, šilumos, kurios jau ilgą laiką negauna iš savo vyro, moteris atsigręžia į intrigantą Edmundą (akt. Dainius Kazlauskas), kuris, kai tik nori, gali būti labai žavingas bei impozantiškas.
 
Maitinama tuščiais pažadais, Konstancija vėliau supranta, jog bet koks gyvenimo pasikeitimas gali būti labai skaudus: aplink – vien kraujas, mirtys. Tai priverčia ją susimąstyti, ką ji darė anksčiau, ką daro ir kaip elgtis toliau.

Tatjana Liutajeva – populiari ukrainiečių kilmės rusų aktorė. Baigusi Kinematografijos institutą Maskvoje, Lietuvoje ji dirbo Rusų dramos teatre, organizavo festivalį „Gyvasis Rusijos kinas“. Šiuo metu T.Liutajeva gyvena ir dirba Maskvoje.

Žinoma moteris yra nusifilmavusi daugybėje filmų, tarp jų – „Pirmyn, Gardemarinai“ (1987, rež. S.Druzhinina), „Baimė“ (1996, rež. L.Ryškus), „Kiemas“ (1999, V.Navasaitis), „Žara“ (2006, rež. R. Gigineišvili), „Vilkogaudis“ (2006, rež. N. Lebedev), „Gimęs teisti“ (2006, rež. F.Yankovsky) ir kt.


MURAVJOVAS. Valstybės reikalai – svarbesni už žmonių gyvybes. Dėl kilnaus tikslo jas galima aukoti tūkstančiais.
 

Carinės Rusijos veikėjas Michailas Muravjovas nuo 1863-ųjų porą metų ėjo Vilniaus generalgubernatoriaus pareigas, malšino 1863-1864 m. sukilimą Lietuvoje. Jis pasižymėjo ypatingu žiaurumu, dėl to vėliau buvo pramintas “Koriku”. Šį ryškų personažą filme įkūnijo lietuviško kino legenda Donatas Banionis.

“Muravjovas buvo vienas aršiausių baudžiavos panaikinimo priešininkų ir vienas žiauriausių tuometinės valdžios funkcionierių. Kaip „korikas“ jis pagarsėjo dar 1831 m., vadovaudamas Mogiliovo gubernijai, kur be jokio gailesčio naikino prie sukilimo prisidėjusių kaimų gyventojus. Muravjovas „Šiaurės-vakarų kraštą“ (dabartinės Baltarusijos, Lietuvos ir dalies Lenkijos teritorijas) laikė neatsiejamomis senosios Rusijos žemėmis ir buvo įsitikinęs, jog čia būtina be gailesčio naikinti bet kokias kitų tautų kultūros, religijos bei kalbos apraiškas“, - pasakoja filmo scenarijaus autorius Jonas Banys.

Nors Muravjovo personažas filme pasirodo vos poroje epizodų, jam tenka ypač svarbi funkcija – perteikti bendrą to meto įvykių kontekstą ir istorines paraleles. Būtent dėl to šiam vaidmeniui buvo ieškoma stipraus ir daug patirties turinčio aktoriaus.

„Vieną dieną internete aptikome pieštą Muravjovo personažo paveikslėlį. Visi sutiko, kad jis – kaip iš akies trauktas Donatas Banionis. Iš pradžių jau tuomet kelerius metus kine nevaidinęs aktorius suabejojo pasiūlymu, tačiau pamatęs paveikslėlį ir nustebęs dėl herojaus panašumo, sutiko“, - prisimena prodiuseris Žilvinas Naujokas.

D.Banionis – legendinis Lietuvos teatro, kino, televizijos aktorius ir režisierius. Per savo karjerą jis pelnė net kelias dešimtis garbingų apdovanojimų. Iš viso D. Banionis sukūrė per 100 teatro ir daugiau nei 80 vaidmenų kine.

Labiausiai aktorių išgarsinę filmai – „Niekas nenorėjo mirti“ (1965, rež. V. Žalakevičius), „Ne sezono metas“ (1968, rež. S. Kulišas), „Karalius Lyras“ (1970, rež. G. Kozincevas), „Soliaris“ (1972, rež. A. Tarkovskis).Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus