• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Fredericas Beigbederis: „Prakeiksmas, kad man niekada nepavyko perkopti trejų metų ribos“

Autorius: ACME Film
2012-03-24 12:15:00

Fredericas Beigbederis: „Prakeiksmas, kad man niekada nepavyko perkopti trejų metų ribos“

Sparnuotąja fraze pasaulyje tapęs Frederico Beigbederio romano „Meilė trunka trejus metus“ pavadinimas netrukus nutūps ir kino teatrų ekranuose. Lietuvos žiūrovai nuo kovo 30-osios galės išvysti talentingo prancūzų rašytojo režisūrinį debiutą. Humoro, meilės saldumo, kankinančių jausmų ir nepakeliamų išsiskyrimų scenos dar sykį užves diskusiją – kokia ji, ta meilė?


Interviu apie savo filmą F.Beigbederis aiškino, kad kuriant pirmąjį filmą svarbiausia nugalėti savo baimę apsijuokti. „Pamaniau, kad jei ekranizuosiu asmenišką istoriją, autobiografinį romaną, galėsiu atskleisti jį kaip panorėjęs ir tai padės išmesti inkarą romantinių komedijų srityje“, – sakė jis. 


Pasak 46-erių rašytojo, visos jam patinkančios komedijos prasideda nuo sunkių išgyvenimų turinčio herojaus. „Kai jis praranda tikėjimą meilę, jis sutinka moterį, kuri grąžina jo gyvenimui skonį. Po jų susitikimo, schema visada ta pati – ginčas, išsiskyrimas ir santykių atnaujinimas. Turint tokius rėmus lieka daug laisvės“, – aiškino F.Beigbederis. 


Autoriaus teigimu, knyga „Meilė trunka trejus metus“ buvo pasirinkta ekranizacijai todėl, kad norėta parodyti jo, kaip kūrėjo, ramesnius, intymesnius ir nuoširdesnius išgyvenimus. Po Jano Kouneno romano „99 francs“ (liet. „14.99 eurų“) ekranizacijos, kurioje pagrindinį vaidmenį atliko „Artisto“ žvaigždė Jeanas Dujardinas, anot rašytojo, F.Beigbederis pasauliui atrodė kaip niekam tikęs cinikas.


Filmui prireikė penkerių metų


Pasak F.Beigbederio, idėja romaną perkelti į kino ekraną kilo ne jam – prieš penkerius metus to ėmėsi vienas prodiuseris. Buvo nusamdytas scenaristas, tačiau vėliau darbą pradėjęs žmogus pasitraukė, o filmo teises išsipirko prodiuseriai Michaelas Gentile‘as ir Alainas Krugeris. „Jie man pasakė, kad turėsiu ne tik pats parašyti scenarijų, bet ir režisuoti filmą. Vieną dieną jie į mano namus atvežė režisieriaus kėdę su mano vardu. Atsisakiau, pasakiau, kad per daug myliu filmus, kad pats juos kurčiau ir nesu tam kompetentingas“, – pasakojo F.Beigbederis. 

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus