• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Kino centre – tiesioginė transliacija iš Taorminos meno festivalio
Autorius: Multikino
2011-08-01 17:28:00

Rugpjūčio 9 dieną, antradienį, kino centras „Multikino“ pradeda naująjį operų ir šokio spektaklių transliacijų sezoną, kurį atidarys Džiuzepės Verdžio opera „Nabukas“. Ją kino centras transliuos tiesiogiai iš vieno geriausiai išlikusių, didingo kraštovaizdžio apsupto, atviro Taorminos senovės graikų teatro Sicilijoje – opera įtraukta į vasarą vykstančio prestižinio Taormino meno festivalio programą.  

„Opera „Nabukas“ – vienas nuostabiausių Verdžio parašytų kūrinių. Lietuvoje ji buvo viena populiariausių, tačiau jau dešimtmetį nerodyta ir labai laukiama“, – sako maestro Vytautas Juozapaitis, kurio vadovaujamas Vytauto Juozapaičio edukacinis kultūros ir meno centras tapo naujojo „Multikino“ sezono ambasadoriumi ir globėju.  

Operoje pagrindinį Babilono karaliaus Nabuko vaidmenį kuria vienas žymiausių pasaulio baritonų Juan Pons, kuris kaip kviestinis svečias pasirodo Milano „La Scala“, Niujorko „Metropolitan“, Londono „Covent Garden“, Paryžiaus, Ciuricho, Barselonos „Liceo“ ir kitų garsiausių operos teatrų scenose. Tuo tarpu Jeruzalės karaliaus sūnėno Izmaelio partiją atliks Massimiliano Chiarolla, išgarsėjęs lyrinio baritono vaidmenimis prestižiniuose Italijos teatruose, aukšto žydų dvasininko Zakarijaus – daugelio konkursų, tarp kurių – Luciano Pavarotti konkursas Filadelfijoje, laimėtojas italų bosas Francesco Ellero d’Artegna.

Naujajame „Multikino“ sezone meno mylėtojų taip pat laukia R. Vagnerio operos „Tristanas ir Izolda”, Ch. Gounod – „Faustas“, V. A. Mocarto – „Don Giovanni“ ir kitų žymių operų transliacijos iš Milano „La Scala“, Paryžiaus, Barselonos „Gran teatre del liceu”, Madrido „Real“ ir kitų garsiausių teatrų. Tarp operose vaidmenis atliksiančių solistų žiūrovai turės galimybę išvysti ir klausytis tokių operos grandų kaip Roberto Alagna, Elīna Garanča, Anna Netrebko ir Violetos Urmanos.

Be operų į „Multikino“ naujojo sezono repertuarą įtrauktas trijų žymiausių pasaulio tenorų Luciano Pavarotti, Pl?cido Domingo, José Carreras koncertas, kurį kino centras rodys jau rugsėjo mėnesį, taip pat baletai „Raymonda“, „Undinėlė“ bei „Mediterranea“ ir Antonio Gades trupės atliekami flamenko šokio spektakliai.

Visas „Multikino“ operų ir šokio spektaklių repertuaras skelbiamas internete adresu www.multikino.lt.   Bilietus į transliacijas galima įsigyti „Multikino“ kino centro kasose (prekybos ir pramogų centro „Ozas“ III aukštas) arba minėtu adresu internete.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus