• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Naujausiame 100 mln. dolerių vertės „Cirque du Soleil“ šou „Iris“ – kino motyvai ir 3D efektai

Autorius: Aistė Jankūnaitė
2011-06-30 10:26:00

Naujausiame 100 mln. dolerių vertės „Cirque du Soleil“ šou „Iris“ – kino motyvai ir 3D efektai
123rf.com

Brangiausias ir garsiausias pasaulyje šou kūrėjas „Cirque du Soleil“ Los Andžele įsikūrusiame „Kodak“ teatre, kuriame vyksta prestižinė Oskarų teikimo ceremonija, išskirtinei 300 žmonių publikai pristatė naujausią savo darbą – kino filmų motyvais paremtą spektaklį „Iris“. Šis šedevras, kuris oficialiai visuomenei bus pristatytas rugsėjo 25 d., Kanados kompanijai kainavo apie 100 mln. JAV dolerių.
Holivudo išlepintą publiką stebins 75 šou pasirodantys „Cirque du Soleil“ artistai.


Planuojama, jog „Iris“ prabangiajame „Kodak“ teatre bus rodomas ištisą dešimtmetį. Žadama „Iris“ spektaklį rodyti 10 kartų per savaitę, 11 mėnesių per metus. Skaičiuojama, jog per vieną sezoną jį išvys apie 2 mln. turistų bei vietos gyventojų.


„Teatrą iš išorės kasmet apžiūri 18 mln. lankytojų, tačiau jie neturi ką veikti jo viduje. Taigi, tikime, jog mūsų šou pakvies tuos žmones užeiti į vidų, atsisėsti į vietas, kuriose apdovanojimų metų sėdi didžiausios pasaulio žvaigždės ir taip mūsų šou tęsis amžinai“, – sakė „Cirque du Soleil“ prezidentas Daniel Lamarre.


„Cirque du Soleil“ įkūrėjas Guy Laliberte apibūdino „Iris“ ne kaip skirtingų kino filmų ištraukų rinkinį ar Holivudo pramonės atvaizdą, bet kaip duoklę kino meistriškumui bei neįtikėtiniems pojūčiams, kuriuos kinas sukuria žiūrovui, naudodamas šviesos, garso ir kitus efektus.
Užuot citavęs konkrečių filmų personažus ar pateikęs nuorodas į tam tikrus filmus, spektaklis „Iris“ vaizduoja skirtingus filmų žanrus – nuo detektyvų, vesternų iki fantastikos ir visa tai įvelka į pagrindinėje siužeto linijoje besivystančią meilės istoriją. Spektaklis atskleidžia ir kino raidos istoriją, kuri pradedama juodai baltu begarsiu kinu, vėliau pereinančiu prie įgarsinto ir galiausiai spalvoto kino filmo.

 

Nepamirštamas ir specialiųjų efektų vystymasis ir net 3D vaizdas. Šou metu žiūrovams sukuriamas įspūdis, kai atrodo, jog artistai iššoka iš kino filmo ekrano. „Iris“ spektaklyje šokiu ir įstabia akrobatika perteikiama visa kino didybė, tobulėjimas ir kuriamas stebuklas. „Iris“ – tai kas vakarą gyvai rodomas kino filmas, kuriame ir akrobatai, ir muzikantai, ir šokėjai.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus