• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Paprasta istorija, kaip nulieta

Autorius: Andrius Užkalnis, Protokolai.com
2012-03-03 13:30:00

Paprasta istorija, kaip nulieta

Žurnalistas Andrius Užkalnis savo žiniatinklyje Protokolai.com „pakrikštijo“ filmą „Paveldėtojai“.


Ką galima padaryti su paprasto siužeto knyga? Galima parašyti puikų scenarijų su dialogais lyg peiliu išpjautais, suburti idealiai parinktų aktorių būrį, pasirūpinti išskirtinių lokacijų išskirtiniu pateikimu ir dar užtikrinti puikų operatoriaus darbą, nepriekaištingą montažą, ir viską baigti subtilia muzika už kadro, ir tada būna filmas, kuris nebus epinis ir legendinis, bet kiekvienas, kas prie jo prikišo nagus, didžiuosis savo darbu.


Filmas The Descendants (Lietuvos prokate išversta kaip “Paveldėtojai”, kas šiaipjau nėra tikslu, nes tai reiškia ainiai arba palikuonys, bet smerkti neimsiu, kadangi lietuviškas vertimas nėra per toli nuėjęs nuo vienos iš siužeto linijų, kadangi filme iš tiesų kalbama apie paveldėtas žemes).


Trumpa santrauka štai tokia: George Clooney yra nebejaunas, pražilęs Havajuose gyvenantis advokatas iš senos tų kraštų gyventojų šeimos. Jo žmona po nelaimingo atsitikimo ligoninėje komoje ir artinasi prie mirties (tik ne visi artimieji tai jau žino), ir kadangi bėda viena nevaikšto, tai jam dar pilnos rankos su jaunesniąją dukra, kuri visus stato ant ausų mokykloje (kaip jaustis tėvui, kai dukros klasiokė per anksti pradėjo bręsti, ir dukra klasiokę erzina dėl jos gaktaplaukių, o klasiokės motina grąsina kad jau dabar tikrai eis pas direktorę?), ir su vyresniąja, kuri auga prabangioje internatinėje mokykloje, bet irgi velnių priėdus kaip neduok Dieve.


Aš jau pasakiau, kad bėda viena nevaikšto? Nes nevaikšto: Clooney sužino, kad jo žmona užstatinėjo jam ragus su kažkokiu žąsinu nekilnojamojo turto agentu, pas mirštančią mamą atvežta iš internatinės mokyklos vyresnioji dukra tamposi su pavėpusiu reto bukumo kadru (toks Havajų Minedas, na, gal truputį labiau nusisekęs), ir dar – kad maža nepasirodytų – reikia rūpintis visos šeimos paveldėta žeme, nuostabiomis nepaliestomis teritorijomis pasakų saloje, kurias dėl įstatymų pinklių dabar reikia parduoti, kad paskui nebūtų nuosavybės problemų. Vienu žodžiu, problema ant problemos, kas dieną nauja šventė.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3KitasRušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus