• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Paskutinioji pažintis su "Tadas Blinda. Pradžia" personažu

Autorius: Daumantas Kairys
2011-09-10 08:30:00

Šį kartą Jūsų dėmesiui - Janekas. Įdomi figūra. O filmas "Tadas Blinda. Pradžia" Lietuvos kino teatruose jau kitą savaitę!
 
JANEKAS. Riba tarp pareigos ir asmeninio keršto – labai plona. Peržengti ją – reiškia paaukoti savo gyvybę. Neperžengti jos – reiškia paaukoti svetimas. 
 
 
„Janekas Razumovskis – žmogus, nukapotomis šaknimis, žmogus be žemės: Jis turbūt niekada jau ir nebūtų įkėlęs kojos į gimtąją Lietuvą, bet aplinkybės veik priverstinai grąžina į „oichizną“ (tėvoniją). O grįžti – pikta, pripažinti ir prisiminti – taip pat. Tiesiog norisi keršyti, o ant ko lieti per ilgą laiką susikaupusį įniršį taip pat atsiranda. Jo nesustabdo nei tariamas bajoriškas padorumas, nei giliai vis dar rusenantis žmogiškumas, nei meilė, kurią įsileisti ir pripažinti – baugu. Silpnas tas Janekas, bet juk nėra stipresnių žmonių už tuos, kurie aklai ieško teisybės“, - savo personažą juostoje „Tadas Blinda. Pradžia“ piešia Mykolas Vildžiūnas.
 
„Janekas iš esmės yra Michailo Muravjovo (akt. Donatas Banionis) įrankis. Jo funkcija filme – neigiama, tačiau kaip žmogus jis nėra blogas. Jaunuolis pateko į nemalonę dėl savo karšto būdo, jam gresia mirties bausmė. Tuomet aršus baudžiavos panaikinimo priešininkas vaikinui leido pasirinkti: arba jis aklai vykdo Muravjovo įsakymus arba pasirenka mirties bausmę“, - apie personažą pasakoja Jonas Banys.
 
Čia, Lietuvoje, yra likę ne tik J. Razumovskio tėvų kapai, bet ir dvarininkas Bernardas Gruinius (akt. Vidas Petkevičius), kuris buvo geriausias tėvo draugas. Vykdydamas Muravjovo įsakymus, Janekas sužino tam tikras paslaptis apie tėvo žūtį, čia jam padeda ir asmeninės naudos siekiantis Edmundas (akt. Dainius Kazlauskas), keliantis papildomas intrigas dvaro viduje.
 
M. Vildžiūnas – talentingas jaunosios lietuvių kartos aktorius, režisierius. Nuo 2001-ųjų dalyvauja aktyvioje veikloje kaip nepriklausomas menininkas, kino ir televizijos aktorius bei režisierius, vaidina netradiciniuose performansuose.
 
Režisavo filmą „Šarka2”, vaidino filmuose „Aš esi tu“ (2006, rež. K.Vildžiūnas), „Jau puiku, tik dar šiek tiek“ (2009, rež. L.Lužytė).
Nuotykių, veiksmo, aistros ir kovos už savo bei artimųjų laisvę kupinas filmas „Tadas Blinda. Pradžia“ kino teatruose – jau nuo rugsėjo 23 dienos!


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus