• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Pavasarį „Idioteatras“ pasitinka su vyriška jėga
Autorius: Idioteatras.lt
2012-03-19 12:52:00

Balandžio mėnesį galima išgirsti daug per žiemą pamirštų garsų – sprogsta medžių pumpurai, saulė ridinėjasi asfaltu, galvas kelia įvairiausios gėlės, o kaimynė šluoja kiemą, nes juk tai dar ir švaros mėnuo. „Idioteatras“ balandį pasitinka su pavasariška energija, keturiais žiūrovų pamėgtais spektakliais ir vyrišku užtaisu – ereliai, urvinis, trys draugai...

Klaipėdos ir Panevėžio teatrų lankytojai turės galimybę pamatyti naujausią Dainiaus Kazlausko režisuotą spektaklį „Karo dievas“, kuriame vaidmenis atlieka žinomi aktoriai Giedrius Savickas, Darius Gumauskas, Viktorija Kuodytė ir Aurelija Tamulytė. „Karo dievas“ (Le Dieu du Carnage) – naujausias prancūzų dramaturgės Yasminos Rezos kūrinys. Šios pjesės veiksmas sukasi apie dvi viduriniosios klasės poras (Rėjus ir Uljė), susitinkančias aptarti tarp jų vaikų įvykusias muštynes. Tai tariamai civilizuotas, išorinio manieringumo ir buržuaziško mandagumo pridengtas susitikimas, eigoje peraugantis į tragikomišką mizansceną, pilną apsižodžiavimo ir paniekos vieni kitiems.

Ne vieną pasirodymą surengusi Intymi vyrų trupė „Erelis“ balandžio mėnesį dar kartą lips į sceną Vilniuje. Trupės sudėtis – tokia pati, kaip ir prieš 25 metus: Aidas Giniotis, Andrius Kaniava, Darius Auželis, varnos Albertinos fizinis pavidalas Robertas Aleksaitis ir vienas pagrindinių keistuoliškų idėjų generatorius Darius Miniotas. „Keistuolių“ veteranai žiūrovams pristatys ne tik jau pažįstamą oratoriją „Brisiaus galas“, operą-kantatą „Sakmė pagal Juzą“, bet ir naują spektaklio dalį „Sigutė“. Paklausti, ar tai nebus paskutinis „Erelio“ pasirodymas, aktoriai atsako: „Kai nebepatiks visiems būti kartu, neberengsime net jubiliejinių pasirodymų. O dabar esame vienas kito taip išsiilgę, kad vėl kartu uždainuoti yra vienas malonumas.“

Į sceną grįžta ir subtilaus humoro spektaklis „Menas“, pelnęs pjesės autorei Yasminai Rezai pasaulinę šlovę. Pati kūrėja šią pjesę vadina tragikomedija, nes iš tiesų, ar gali būti tragikomiškesnė situacija, nei penkiolikos metų draugystės „stažą“ turinčių draugų ginčas dėl įsitikinimų? Ginčo pretekstas – visiškai balta drobė, įsigyta už 200 000 Prancūzijos frankų. Draugystės pamatus spektaklyje klibina aktoriai Darius Meškauskas, Arūnas Sakalauskas bei laidos „Dar pažiūrėsim“ žvaigždė  Giedrius Savickas.

Sostinės žiūrovai galės dar kartą išvysti kultinę komediją vyrams, bet ne tik apie juos -  „Urvinis žmogus“. Nuo premjeros 2005 metais urvinio pažiūrėti susirenka pilnos salės, o tokio populiarumo priežastys gali paaiškėti tik pamačius spektaklį.

„Karo dievas“
Balandžio 3 d. Klaipėdos m. kultūros centre „Žvejų rūmai“, 19:00 val.
Balandžio 4 d. Panevėžio bendruomenių rūmuose, 18:00 val.

„Menas“
Balandžio 2 d. Vilniuje, koncertų ir teatro salėje „MINI“ (Siemens arenoje) 19:00 val. (spektaklis atkeltas iš kovo 13 d. Bilietai, nupirkti į kovo 13 dienos spektaklį galios ir į šį.)
Balandžio 19 d. Kaune, „Girstučio“ kultūros rūmuose, 18:00 val.

„Urvinis žmogus“
Balandžio 25 d. Vilniaus klube „New York“, 20:00 val.
Intymi vyrų trupė „Erelis“
Balandžio 30 d. Vilniuje, „Keistuolių“ teatre, 19:00 val.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus