• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Penktajame dokumentikos festivalyje „Nepatogus Kinas“ – gyvenimas be pagražinimų

Autorius: Daumantas Kairys
2011-09-27 15:15:00

Penktajame dokumentikos festivalyje „Nepatogus Kinas“ – gyvenimas be pagražinimų

Šiemet įvyks jau penktasis bene ryškiausias lietuviškas dokumentinių filmų festivalis „Ad Hoc: Nepatogus Kinas“. Jau po kelių savaičių žiūrovai išvys įvairialypę programą, kurią sudarys beveik pusšimtis dokumentinių filmų, nagrinėjančių aktualias socialines ir politines problemas. Spalio 20 – 30 d. Vilniuje, o lapkritį – kituose Lietuvos miestuose vyksiantis renginys be nemokamų kino peržiūrų kvies į edukacinius užsiėmimus ir atviras diskusijas.

Nuo 2007-ųjų vykstančio „Nepatogaus Kino“ edukacinėse peržiūrose apsilankė daugiau nei 42 tūkst. žiūrovų. Pamatyti rimtų, šokiruojančių ir priverčiančių kitaip mąstyti istorijų pastaruosius trejus metus iš eilės kasmet ateidavo daugiau kaip 12 tūkst. žmonių. Lietuvos žmogaus teisių centro organizuojamas festivalis jau spėjo tapti rimtos, skandalingos ir netikėtos dokumentikos simboliu. Siekdami prisidėti prie pilietiškumo, socialinės atsakomybės ir demokratinių vertybių įsitvirtinimo mūsų šalies visuomenėje, festivalio programos rengėjai vėl stengsis plėsti žiūrovų akiratį aštriais vaizdais, neišgalvotomis ir susimąstyti verčiančiomis istorijomis.

Dėmesys postsovietinės erdvės ir Afganistano problemoms

„Nepatogaus Kino“ lankytojų šiemet laukia ne vienas įsimintinas susitikimas. Pirmasis susitikimas numatomas jau festivalio atidarymo metu. Spalio 20 d. apie skandalingą advokato Sergėjaus Magnitskio nužudymo bylą Rusijoje papasakoti atvyksta vienas iš filmo „Teisingumas Sergėjui“ (angl. „Justice for Sergei“) herojų. Pasak festivalio organizatorių, šiuo filmu festivalis atidaromas neatsitiktinai. Šiemet „Nepatogus Kinas“ ypatingą dėmesį skirs buvusių Rytų bloko valstybių problemoms ir ypač kovai su korupcija – tam skirtos festivalio programos „Postsovietinė panorama“ ir „Kai valdo pinigai“.

„Žiūrovams taip pat pristatysime kasmet didelio dėmesio susilaukiančias tradicines programos dalis, skirtas asmenų lygiateisiškumui, moterų teisių problemoms bei aplinkosaugai. Šiemet taip pat nusprendėme specialią programos dalį skirti Lotynų Amerikai – pristatysime šešis, ne vieną apdovanojimą pelniusius filmus, iškeliančius atskirties ir socialinio teisingumo problemas šiame regione“, - pažymi G. Andriukaitis. Pirmą kartą festivalio istorijoje kviečiama įdėmiau pažvelgti į vieną šalį – speciali programa „Afganistanas šiandien“ papasakos apie gyvenimo iššūkius šioje valstybėje.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus