• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Šmaikštusis filmo „Subtilumas“ režisierius liko sužavėtas „keistu, tačiau jaukiu“ Vilniumi

Autorius: Daumantas Kairys
2012-02-29 17:10:00

Šmaikštusis filmo „Subtilumas“ režisierius liko sužavėtas „keistu, tačiau jaukiu“ Vilniumi
„Acme Film" arch.

Savaitgalį Vilniaus „Knygų mugėje“ viešėjęs garsus prancūzų rašytojas ir režisierius Davidas Foenkinosas liko sužavėtas Lietuvos sostine ir čia sutiktais žmonėmis. Knygą „Subtilumas“ ir kartu su broliu Stephane‘u režisuotą to paties pavadinimo filmą Vilniuje pristatęs prancūzas per kelias dienas spėjo užkrėsti publiką gera nuotaika ir pats pasisemti teigiamų emocijų.

D.Foenkinoso vizitas Vilniuje nebuvo ilgas – į Lietuvą jis atskrido šeštadienio pavakare, o dar penktadienį jis spėjo sudalyvauti Paryžiuje vykusiuose „Cezarių“ apdovanojimuose, kurie laikomi prancūziškaisiais „Oskarais“. D.Foenkinoso ir jo brolio filmas buvo nominuotas Geriausio adaptuoto scenarijaus ir Geriausio kino debiuto kategorijose. Varžytuvėse dėl Geriausio adaptuoto scenarijaus prancūzas nusileido garsiam kolegai Romanui Polanskiui. „Jausmas toks, lyg mano mergina išėjo pas gražesnį ir protingesnį, net negaila“, – juokėsi „Subtilumo“ scenarijaus autorius ir režisierius.

Skyrė dėmesio mėgstamiems kūrėjams

Dar prieš atkeliaudamas į Lietuvą D.Foenkinosas tikino norintis Vilniuje pamatyti paminklą Frankui Zappai, mat šis buvo mėgstamiausias jo jaunystės muzikantas. Šį troškimą jis įgyvendino. Pirmadienį pakeliui į oro uostą prancūzų rašytojas ir režisierius apžiūrėjo ir Vilniuje gyvenusio prancūzų diplomato, rašytojo ir režisieriaus Romaino Gary namus.

Pasak vizitą rengusios leidyklos „Tyto alba“ atstovų, lankydamasis „Knygų mugėje“ D.Foenkinosas pademonstravo charizmą ir spinduliavo gerą nuotaiką nuolat pokštaudamas. „Man visą laiką užduoda klausimus apie meilę. Kadangi lauke labai šalta, mus greičiausiai užpustys, liksime čia nakvoti, o aš galėsiu surengti psichoterapijos seansą“, – kalbėdamas su gerbėjais juokavo prancūzas.

Smalsavo pamatyti lietuvių reakciją

Į sekmadienį „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre vykusią filmo „Subtilumas“ peržiūrą, po kurios buvo galima susitikti su šios istorijos kūrėju, sugužėjo pilnutėlė salė. Kaip prisipažino D.Foenkinosas, smalsiausia jam buvo pamatyti, kaip Lietuvos publika reaguos į šmaikščias juostos akimirkas – ar juoksis tose pačiose vietose, kaip prancūzai. „Buvo įdomu, ar lietuviai pamils pagrindinį aktorių Francois Damiensą, kuris Prancūzijoje yra labai garsus, ten jis žinomas kaip komikas ir lengvai prajuokina žmones. Lietuviai taip pat jį įvertino“, – sakė rašytojas ir režisierius. Anot jo, viešnagė Lietuvoje pavyko puikiai. „Vilnius pasirodė labai keistas, labai įdomus ir labai jaukus miestas, nors ir buvo šalta“, – šypsojosi D.Foenkinosas.

Davido ir Stephane‘o Foenkinosu filmą „Subtilumas“ Lietuvos publika jau gali pamatyti šalies kino teatruose.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus