• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Vienos tiesioginės transliacijos metu – dvi operos iš „Gran Teatre del Liceu“ Barselonoje
Autorius: Multikino
2011-04-18 11:33:00

Rytoj, balandžio 19 d., kino centras „Multikino“ rodys vieną dažniausiai pasaulyje atliekamų operų „Kaimo garbė“ kartu su Lietuvoje gerai žinoma opera „Pajacai“. Abi pasaulio teatrų scenose tradiciškai kartu statomos operos bus filmuojamos keliasdešimčia kamerų ir tiesiogiai transliuojamos iš moderniausia technika aprūpinto „Gran Teatre del Liceu“ teatro Barselonoje. 

„Techninės „Gran Teatre del Liceu“ galimybės yra ties fantastikos riba. Po gaisro 1994 metais čia buvo įdiegtos pačios naujausios technologijos, kurių pagalba režisieriai gali įgyvendinti net savo slapčiausias svajones“, – sako vienas iškiliausių Lietuvos baritonų Vytautas Juozapaitis, prieš keletą metų kaip „Leonardo da Vinci“ programos dalyvis stažavęsis „Gran Teatre del Liceu“ teatre.

Operas „Kaimo garbė“ ir „Pajacai“, kurias tiesiogiai transliuos „Multikino“, pastatė viena žymiausių operos režisierių Liliana Cavani. Nors ji 1974 metais sukurtu filmu „Naktinis portjė“ išgarsėjo kaip kino režisierė, kaip ir daugelis pastarųjų metų režisierių savo kūrybinį potencialą panaudojo ir operos mene. „L. Cavani operas stato ne itin dažnai, tačiau kiekvienas jos kūrinys tampa išskirtiniu reiškiniu“, – sako Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius bei VšĮ „Vytauto Juozapaičio edukacinis kultūros ir meno centras“ vadovas.

Maestro V. Juozapaičiui teko kurti vieną iš personažų koncertiniuose operos „Kaimo garbė“ pastatymuose Lietuvoje. Jis atliko Alfio – paprasto kaimo vežiko partiją, kuri reikalauja ypatingos dramatinės ir vokalinės įtampos. Šis vaidmuo „Multikino“ transliuojamoje operoje atiteko  daugybės apdovanojimų ir tarptautinių konkursų laimėtojui italui Marco Di Felice. Su juo pasirodys Alfio priešininko – kareivio Turido vaidmenį kuriantis vienas ryškiausių pasaulio operos tenorų italas Marcello Giordani, Santuzos, moters, dėl kurios į dvikovą stoja šie du vyrai, partiją atliks visų žymiausių pasaulio operos teatrų žiūrovų simpatijas pelniusi Vengrijoje gimusi mecosopranas Ildiko Komlosi ir kiti.

Šis fantastinis tarptautins dainininkų desantas, neabejoja prof. V. Juozapaitis, suteiks daugybę neišdildomų įspūdžių operos gerbėjams ir tiems, kurie pirmą kartą ryšis atsiduoti nepakartojamo operos meno magijai.

Bilietus į tiesioginę operų „Kaimo garbė“ ir „Pajacai“ transliaciją galima įsigyti „Multikino“ kino centro kasose (prekybos ir pramogų centro „Ozas“ III aukštas) ir internete adresu www.multikino.lt


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus