• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Vilniuje pirmą kartą skambės pilnai pastatyta prancūzų opera „Faustas“
Autorius: Multikino
2011-10-05 17:09:00

Pirmadienį, spalio 10 d., sostinės kino centre „Multikino“ pirmą kartą skambės pilnas, penkių dalių Šarlio Guno operos „Faustas“ pastatymas. Nuo debiuto XIX amžiuje iki naujausio pastatymo Paryžiaus nacionalinėje operoje, iš kurios bus tiesiogiai transliuojama, prieštaringų vertinimų sulaukianti opera yra laikoma prancūzų operos simboliu – išversta į 25 pasaulio kalbas ji patenka į dažniausiai pasaulyje statomų operų sąrašus.

„Tiek šios operos transliacija, tiek jos premjera galėjo ir neįvykti. Likus savaitei iki jos, dėl kilusio konflikto tarp Fausto vaidmenį atliekančio solisto Roberto Alagna ir vieno žinomiausių Prancūzijos dirigentų Alain Lombard, operos vadovybei teko rinktis tarp dviejų menininkų – buvo pakeistas operos dirigentas“, – sako kino centro „Multikino“ rinkodaros vadovas Raimundas Bilinskas.

Pasak jo, kritikų įvertinimai rodo, kad pasirinkimas buvo teisingas. Armėnų tautybės Paryžiuje gimęs ir augęs dirigentas Alain Altinoglu neįtikėtinai greitai perėmė vadovavimą orkestrui ir meistriškai susidorojo su jam skirta užduotimi. Paryžiaus nacionalinės operos viltis pateisino ir Lučiano Pavaročio konkurso nugalėjas prancūzų tenoras R. Alagna – šiame „Fausto“ pastatyme jis akivaizdžiai mėgaujasi pagrindiniu vaidmeniu ir jį atlieka nepriekaištingai.

Pagrindinis moters, Margaritos vaidmuo, patikėtas albanų sopranui ir aktorei Invai Mulai, gerai žinomai vesterno žanro kino gerbėjams. Ne vieno operinio dainavimo konkurso, tarp kurių – Plačido Domingo tarptautinis operos konkursas Paryžiuje, laimėtoja „Oskarui“ nominuotame filme „Penktasis elementas“ įgarsino vieną iš moterų personažų Divą Plavalaguną – šiam darbui ją rekomendavo pačios Marijos Kalas agentas.

Tuo tarpu Mefistofelio – velnio, sugundžiusio Faustą parduoti savo sielą vardan jaunystės, vaidmuo operoje atiteko aukštam, impozantiškam ir gerai kritikų įvertinam prancūzų bosui – baritonui Paul Gay. Margaritą įsimylėjusio Fausto mokinio Zybelio – belgų mecosopranui Angélique Noldus, Margaritos kaimynės ir globėjos Martos – prancūzų mecosopranui Marie-Ange Todorovitch. Operos režisierius – Jean-Louis Martinoty.

Bilietus į tiesioginę operos „Faustas“ transliaciją galima įsigyti „Multikino“ kino centro kasose (prekybos ir pramogų centro „Ozas“ III aukštas) ir internete adresu www.multikino.lt

 

Apie „Multikino“: Pirmasis Lietuvoje 7 salių kino centras „Multikino“, talpinantis 1600 žiūrovų, Vilniuje, prekybos ir pramogų centre „Ozas“, atidarytas 2010 metų spalį. Jis priklauso antram pagal dydį Lenkijos kino centrų operatoriui „Multikino S.A.“, valdančiam 21 kino centrą 15 Lenkijos miestų, vieną Latvijoje, Rygoje, ir vieną Vilniuje. Kartu su naujausiais filmais, „Multikino“ organizuoja kino maratonus, specialius seansus tėvams su mažais vaikais „Multi Baby Kino“, tiesiogines transliacijas iš garsiausių pasaulio operų, koncertus ir kitus netradicinius kino renginius. „Multikino“ žiūrovų patogumui kino centre veikia „Cavablanca“ kavinė.  


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus