• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
6200„Depeche Mode: Kitas pasaulis“ – naujos šokio eros pradžia
Autorius: Kotryna Nekrošiūtė
2010-12-01 15:00:00

Įspūdingu šiuolaikinio baleto pastatymu, įkvėptu kultinės grupės „Depeche Mode“ kūrybos, gruodžio pabaigoje startuos nauja tarptautinė baleto profesionalų komanda „Baltijos baleto grupė“. Spektakliu „Depeche Mode: Kitas pasaulis“ debiutuosianti trupė į premjerą Šokio teatre Vilniuje pakvies Naujųjų metų išvakarėse.

Maskvos Imperatoriškasis baletas (Rusija), Sakramento baletas (JAV), Latvijos nacionalinė opera, Baltimorės baletas (JAV), Tartu Vanemuinės teatras (Estija), Ženevos „Les Jeune Ballet“ (Šveicarija), Los Andželo baletas (JAV) – tai tik dalis pasaulio teatrų, kuriuos savo biografijose mini „Baltijos baleto grupės“ solistai, suburti režisierės-choreografės Marijos Simonos Šimulynaitės. Auksiniam scenos kryžiui 2009 m. už šiuolaikinio šokio spektaklį „Spragtukas“ pagal P. Čaikovskio muziką (Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras) nominuotai perspektyviai kūrėjai „Depeche Mode: kitas pasaulis“ – jau vienuoliktoji premjera.

Kartu su Lietuvos, Latvijos, Rusijos, Estijos baleto artistais „Baltijos baleto grupėje“ šoka ir dešimtį metų įvairiuose JAV teatruose vaidmenis kūrusi balerina Neli Beliakaitė. Su pasaulinėmis šokio legendomis G. Balanchine, A. Tudor, Trey McIntyre, T. Powel, K. Pastor, o taip pat Lietuvos choreografais A. Cholina, J. Smoriginu dirbusi N. Beliakaitė – viena pagrindinių „Baltijos baleto grupės“ solistų. Baleto žvaigždė ne tik šoka premjeroje, bet su kolegomis dalinasi ir pedagoginio darbo patirtimi – veda klasikos pamokas. „Labai džiaugiuosi, galėdama realizuoti save ir kaip šokėją, ir kaip pedagogą. Kiekvienam menininkui labai svarbu turėti galimybę ne tik įgyvendinti kitų idėjas, bet ir pasidalinti savo sukaupta patirtimi. Esu didžiulė grupės „Depeche Mode“ muzikos ir jų filosofijos gerbėja, todėl labai tikiu šio spektaklio sėkme“ – atvirauja N. Beliakaitė.

„Kurti naują šiuolaikinio baleto repertuarą, kartu tobulėti ir nuolat netikėtais sprendimais stebinti žiūrovą, suteikti galimybes atsiskleisti Lietuvos ir užsienio kūrėjams, rengti tarptautinius edukacinius projektus, bendradarbiauti su Lietuvos ir užsienio teatrais ir festivaliais“ – ambicingais planais dalinasi trupės vadovė M. S. Šimulynaitė.

Naujajame Šokio teatre (Kosciučkos g. 11) vyksiančioje šiuolaikinio baleto „Depeche Mode: Kitas pasaulis“ premjeroje įspūdingomis video projekcijomis, netikėtais lazerių ir šviesų efektais žiūrovai bus panardinti į kitą pasaulį, kuris užburs ir „Depeche Mode“ muzikos, ir profesionalaus šokio mėgėjus.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus