• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ar "Eurovizija" menas?

Autorius: Respublika.lt
2011-01-30 12:39:00

Ar
Respublikos nuotr.

Kitą savaitgalį prasidės pirmosios atrankos į "Euroviziją", kasmet sukeliančios aršias diskusijas. Kas vertas "Eurovizijos" scenos? Juokdariai ar profesionalūs muzikantai? Scenos vilkai ar entuziazmo nestokojantis jaunimas? O gal, užuot sukus galvą dėl "Eurovizijos", vertėtų susimąstyti apie svarbesnes šalies problemas? Apie tai, kokį muzikos skonį ugdo "Eurovizija", "TV publika" kalbino operos solistą Vytautą Juozapaitį.

Vytautas JUOZAPAITIS:

- Nemanau, kad šis konkursas skirtas skoniui lavinti. Galbūt tai yra būdas mums patiems pasitikrinti, kokį išsilavinimo lygmenį esame pasiekę. Kad ir kaip ten būtų, kiekvienas Lietuvos vardo paminėjimas, ypač muzikos kontekste, yra pagirtinas, žinoma, jei jis labai skaudžiai neatsiliepia valstybės biudžetui.

Atrankose į "Euroviziją" specialistų nuomonė ne visada sutampa su visuomenės. Pastarajai reikia daugiau žaismo ir blizgučių. Bet tai yra loterija. Visuomenė susikuria nebūtus eurovizinius kriterijus, kiekvienais metais bando kažką nuspėti. Tai tas pats, kaip bandyti atspėti, koks šiemet siaus gripas. Niekada nepataikysi. Kita vertus, profesionali ir kokybiška muzika jau seniai nebėra "Eurovizijos" pagrindinis dėmuo. Juk daugelis jau prieš balsavimą daugmaž nuspėja, kas kam duos daugiausiai balų. Su menu ir kokybe tai ne visada turi ką nors bendro.

Mums "Eurovizija" yra galimybė sudrumsti vandenį. Tik nereikia taip jos išaukštinti. Pats dalyvavimas joje nėra joks nuopelnas. Tie žmonės, kurie iš tiesų galėtų kokybiškai pasirodyti, net nedalyvauja atrankose. Praėjusiais metais "Eurovizijos" atrankos apskritai tapo tik dar viena galimybe pasirodyti jaunimėliui, iki šiol neturėjusiems tam progos. Galbūt ir galima būtų šį konkursą tam išnaudoti, bet Lietuvoje ir taip yra tiek daug talentų šou, kad, atrodytų, visi jau yra pasirodę.

Kita vertus, nereikėtų "Eurovizijai" skirti tiek dėmesio. Lietuvoje yra ir didesnių problemų - šildymo sezonas, degalų kainos. Tas "Eurovizijos" dūmas yra tik dar vienas būdas nukreipti visuomenės dėmesį nuo iš tiesų svarbių klausimų. Ar mums apskritai reikia "Eurovizijos"? Gal geriau tuos pinigus surinkti ir pastatyti naują teatrą ar koncertų salę, kurie turėtų išliekamąją vertę.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus