• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Balkanų ornamentai
Autorius: Agnė Vadlugaitė
2012-08-03 10:35:00

Kas gali geriau atskleisti savo gimtinės muzikos klodus už visą gyvenimą jiems  paskyrusį menininką su talentingomis atžalomis? Toks yra serbų šeimyninis trio „ Balkan Strings”, skraidinantis melomanus savo muzika į nera mius, spalvingus  Balkanus.

Trio „Balkan Strings” kūryba – tarsi margi rankų darbo kilimai, kurių kiekvieną giją meistrai įaudžia kruopščiai, sumaniai ir su meile. Įdomu, kad k ai kurie šio gitarų trio ornamentai labiau primena smuiko ar saksofono pasažus.

Stilingai žaisti folkloro intonacijomis ir įnoringais ritmais reikia gero skonio ir profesinių įgūdžių. Iš  šių atlikėjų nei vieno, nei kito neatimsi.Aansamblio siela – vienas geriausių bei produktyviausių Balkanų gitaristų, kompozitorius, aranžuotojas bei prodiuseris Zoranas Starcevič ius – audžia margus muzikos raštus kone visą savo gyvenimą.

Tiesa, gitaristas karjerą pradėjo kaip roko muzikantas, pardavė didžiulius tiražus įvairaus stiliaus muzikos albumų, parašė apie 600 dainų, kurias atlieka geriausi Se rbijos dainininkai. Tačiau galiausiai Z.Starcevičius nukreipė savo dėmesį į instrumentinę gitaros muziką, kurioje susipina serbų, rumunų, bulgarų, moldavų, vengrų bei kitų Balkanų pusiasalio tautų kūrybos motyvai .

Tėvo pėdomis patraukus sūnums Nikolai ir Zeljko, susikūrė šeimos ansamblis. Muzikos grando atžalos  įliejo į jį klasikinės gitaros technikos subtilybių bei šiuolaikinio akademinio skambesio, mat  abu baigė gitaros mokslus Belgrado muzikos akademijoje. 

Pridėkime dar trio „Balkan Strings” būdingą džiazo polėkį, balkanišką muzikos ilgesį, virtuoziškumą ir bus aiški šio trio sėkmės formulė.

Dar Jugoslavijos gyvavimo laikais gitaristai tėvynėje pardavė šimtus tūkstančių savo plokštelių. O šiandien jų kompaktiniai diskai leidžiami Vakaruose, ansamblis koncertuoja, veda meistriškumo kursus daugelyje Europos šalių bei už Atlan to. Šiemet jis jau spėjo pasirodyti Ispanijoje, Lenkijoje, Rusijoje, surengti ilgas gastroles JAV. 

2004 metais grupė buvo pripažinta geriausiu „world“ muzikos ansambliu tarptautiniame festivalyje Italijoje „Fivizzano“.

Trio „Balkan Strings” groja daugiausiai Z.Starcevičiaus kūrinius, tačiau kompozitoriaus talentu nuo tėvo neatsilieka ir jo vyresnysis sūnus Nikola. 2005 m. Nikolos  kūrinys „Vandens malūnas” laimėjo pirmąją vietą  „world“ kategorijoje kompozicijų konkurse JAV. 2007-aisiais vaikinas tapo kito tarptautinio gitaros kompozicijų konkurso JAV nugalėtoju. Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus