• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Glenno Millerio orkestras Vilnių užkrės nesenstančiu svingu

Autorius: Daumantas Kairys
2011-11-19 09:14:00

Glenno Millerio orkestras Vilnių užkrės nesenstančiu svingu
Organizatorių nuotr.

Ar pamenate laikus, kai ant scenos tikrą pirtį užkurdavo ne populiarūs atlikėjai, o ištisi orkestrai? Būtent tada, ketvirtojo dešimtmečio pabaigos Niujorke, gimė garsusis Glenno Millerio kolektyvas. Garsiausia pasaulio džiazo klasika tapę kūriniai jau 2012-ųjų kovą suskambės Vilniaus kongresų rūmuose – juos atliks sau lygių Europoje neturintis Wilo Saldeno vadovaujamas garsus Glenno Millerio vardo orkestras.

Praėjusiais metais šis kolektyvas viešėjo Lietuvoje su jubiliejiniu – Europos orkestro sąstato dvidešimtmečiui skirtu – pasirodymu. Tąsyk publika buvo sužavėta, juk muzikantai ne tik pasižymi išskirtiniu meistriškumu, bet ir moka sukurti įtaigią nuotaiką ir puikią atmosferą koncerto metu.

Prieš gastroles – nauja plokštelė

Kaip tik šiomis dienomis visame pasaulyje garsus Glenno Millerio orkestras paskelbė išleisiantis naująją kompaktinę plokštelę. „In The Miller Mood“ pavadintas dainų rinkinys buvo įrašytas rugsėjo 18 –19 dienomis. Planuojama, kad albumas bus išleistas kitų metų sausį – kaip tik prieš koncertą Lietuvoje. Tad nėra abejonių, jog gerbėjai mūsų šalyje galės ne tik išgirsti šviežiausias orkestro kompozicijas, bet veikiausiai ir įsigyti šviežutėlį rinkinį.


Beje, būtent jis taps kertine 2012-ųjų metų koncertinio turo ašimi. Planuojama, kad Glenno Millerio orkestras vyks į itin plačių užmojų turnė, kuris truks net dvejus metus. Per šį laiką muzikantai lips į sceną 16-oje Europos šalių dovanodami naujausias savo melodijas ir visų laikų mėgstamiausius hitus, tokius kaip „In the Mood“, „Chattanooga Choo Choo“, „Tuxedo Junction“ ar „Moonlight Serenade“.


Daugiau kaip tris dešimtmečius puoselėtos pastangos


Gauti teisę orkestrui groti garsiojo trombonininko, kompozitoriaus ir aranžuotojo Glenno Millerio kūrinius – užduotis ne iš lengviausių. Europos Glenno Millerio orkestro vadovas Wilas Saldenas savąsias šio žinomo muzikanto studijas pradėjo dar 1978-aisiais. Per legendos kūrybos nagrinėjimo metus jam pavyko prisijaukinti magiškąją G.Millerio sėkmės formulę: „Kiekvienas grupės lyderis ar aranžuotojas svajoja sukurti naują ir su niekuo nesupainiojamą garsą, kuris kaip mat atpažįstamas po pirmųjų eilučių.“ W.Saldeno suburto orkestro skambesio unikalumas slepiasi už dviejų saksofonų altų, dviejų saksofonų tenorų ir klarneto.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus