• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Išgirski dar negirdėtą
Autorius: Agnė Vadlugaitė
2011-02-02 12:31:00

Naujųjų metų aidams nurimus, prasideda kitos šventės – Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras skuba pradžiuginti klausytojus nauju koncertų puslapiu, kuriame – plataus kamerinės muzikos pasaulio deimančiukai, nenuvilsiantys net paties rafinuočiausio rimtosios muzikos gerbėjo.

Kintantį orkestro repertuarą sudaro ne visiems iki nuobodumo žinomi kūriniai, o retai dėl sunkaus techninio atlikimo girdimi (ar netgi apskritai niekur negirdėti) šedevrai – pasaulinės žymių kompozitorių kūrybos premjeros, pamiršti praeities muzikų stebuklai ir visam pasauly retos partitūros. Be to, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, muzikų pelnytai vadinamas puikia baze lietuvių kompozitorių sumanymams, dažnai atlieka mūsų šalies kūrėjų parašytus tiek jau žinomus, tiek kontraversiškiausius kūrinius.

Su daugeliu Lietuvos ir užsienio atlikėjų pasirodantis Šv. Kristoforo kamerinis orkestras šį kartą kviečia į išskirtinį ir itin intriguojantį koncertą, kurio metu bus atliekami ne reti, o... apskritai Lietuvoje dar negirdėti kūriniai. XVIII a. italų kompozitoriaus P. Locatelli kūrybos vaisiai, A. Bražinsko naujo kūrinio pasaulinė premjera ir daug kitos pirmąkart Lietuvoje skambėsiančios muzikos privers kitaip pažvelgti į Šv. Kristoforo kamerinį orkestrą bei įrodys, kad tai – ne eilinis muzikantų kolektyvas, nebijantis naujovių ir eksperimentų, mylintis savo atliekamą muziką ir gerbiantis savo klausytojus.

Pirmajame šių metų koncerte kolektyvui talkins solidus būrys solistų – pianistai Sonata ir Rokas Zubovai, užsienyje žinomi pavadinimu „Duo Zubovas“, kurie patirties ir kūrybinio meistriškumo sėmėsi Šveicarijoje, JAV, Lietuvoje, o žinomi bei laukiami yra ne tik šiose, bet ir daugelyje kitų šalių – Norvegijoje, Prancūzijoje, Italijoje, net Pietų Amerikoje. Styginių kvartetas „Art Vio“ Europoje garsėja lietuvių kompozitorių kūrybos populiarinimu užsienyje; ypatingo susidomėjimo šis kolektyvas yra susilaukęs Vokietijoje, o Ispanijoje kvartetas koncertavo Karalių rūmuose vykusiame koncerte, surengtame karaliaus Juano Carloso ir karalienės Sofijos garbei.

Sakoma, kaip sutiksi naujus metus, tokie jie ir bus, todėl vasario 4 dieną vyksiantis Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas „Pirmą kartą Lietuvoje“ bus puikiai paruoštas visomis prasmėmis – kruopščiai atrinkti, dar negirdėti kūriniai ir įspūdingas talkininkų būrys žada kvapą gniaužiantį renginį.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus