• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Koncerte „Nemirtingumas“ – lietuvių kamerinės muzikos kaleidoskopas
Autorius: Birutė Asevičiūtė
2010-09-27 16:26:00

K. Pleitos nuotr.

Rugsėjo 27 d., 18 val., Lietuvos kompozitorių sąjungoje (A. Mickevičiaus 29, Vilnius), rugsėjo 29 d., 18 val., Kauno menininkų namuose (V.Putvinskio 56) ir rugsėjo 30 d., 18 val., Klaipėdos koncertų salėje, su pirmuoju koncertu startuos Lietuvos kompozitorių sąjungos inicijuota programa „Menopolis“, jungianti muziką, medijas ir betarpišką atlikėjų – kūrėjų – klausytojų bendravimą. 

 

Pirmieji „Menopolio“ svečiai – jaunieji menininkai ir jų inicijuotas projektas „Nemirtingumas“, skirtas nemariai lietuvių kompozitorių muzikai. Susibūrę su mintimi atlikti ir propaguoti šiuolaikinę kūrybą, atlikėjai į koncerto programą surinko jiems artimos estetikos ir stilistikos kamerinius kūrinius, pažymėtus romantiškos pasaulėjautos ir lietuviško minimalizmo antspaudu. Koncertą pratęs apskrito stalo diskusija „Jaunieji menininkai: dabartis ir perspektyvos“, į kurią bus kviečiami įsijungti ir klausytojai. 


„Esame bendraamžiai, nutarę groti lietuvišką muziką. Kiek daug jos neatliekama, nepažįstama. Apmaudu, kad ji dažnai užsiguli kompozitorių stalčiuose, vietoj to, kad pasiektų adresatą – klausytoją. Tuo pačiu norime skatinti lietuviškos muzikos kūrybą ir sklaidą, o taip pat jaunųjų kompozitorių tobulėjimą, atlikdami ką tik sukurtą jų muziką“, – teigia Birutė Asevičiūtė.

Viskas prasidėjo nuo kompozitoriaus Felikso Bajoro „Sakmių siuitos“. Šis kūrinys, tam tikra prasme tapęs lietuvybės simboliu muzikoje, jau seniai žavėjo pianistę Birutę Asevičiūtę ir dainininkę Kristiną Žaldokaitę. Kilo mintis šį kūrinį paruošti, o vėliau atlikti kartu su Antano Dombrovskio videoprojekcija projekte „Folk session“ renginyje „Tebūnie naktis“ (2009, Vilnius), kuriame buvo pristatytas lietuviškos muzikos kelias nuo sutartinių iki dabartinės kartos kompozitorių kūrinių.

Tąkart Kristina ir Birutė netikėtai atrado ir kompozitorės Loretos Narvilaitės kūrybą, kuri joms iškart patiko. Projekte „Folk session“ šios kompozitorės daina „Nemirtingumas“ (poeto Henriko Radausko tekstu) buvo atliktas neįprasta balso, fortepijono ir birbynės sudėtimi. Kūrinys sulaukė pasisekimo, tad nuspręsta jį interpretuoti originalia sudėtimi, birbynę pakeičiant saksofonu. Koncertui festivalyje „Permainų muzika“ menininkas Ignas Kančys sukūrė „Nemirtingumo“ videoprojekciją, kurią galės išvysti ir koncerto Lietuvos kompozitorių sąjungoje publika.

Rengiant „Nemirtingumo“ programą, prie dueto prisijungė bendraminčiai, taip pat puoselėjantys lietuvišką muziką –saksofonininkas Arvydas Kazlauskas ir smuikininkė Agnė Doveikaitė. Pastaroji prisijungs festivalio „Permainų muzika“ koncerte Klaipėdoje. 
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus