• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Kristupo piknikuose susitiks ryškiausi muzikai
Autorius: Agnė Vadlugaitė
2011-06-17 10:28:00

Jau netrukus šiltus vasariškus sekmadienius bus galima leisti muzikiniuose piknikuose. Kristupo vasaros festivalis tęsia piknikų tradiciją ir šiemet net 6 sekmadienius juos rengs Šešuolėlių dvare.

XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje pastatyti dvaro rūmai šiandien didžiuojasi vienu puošniausių ir turtingiausių dvarų interjerų Lietuvoje. Atgimusiame dvare ir dabar galima pamatyti kambarį, kuriame mėgdavo ilsėtis Lietuvos prezidentas Antanas Smetona. Naujųjų savininkų rekonstruoti angliško stiliaus rūmai, sutvarkytas visas dvaro ansamblis, išvalyti tvenkiniai, išpuoselėtas senasis parkas – puiki erdvė rengti kultūrinius renginius.

Jau ne vienerius metus Šešuolėlių dvare vykstantys Kristupo piknikai, sukviečia klausytojus į buvusias dvaro arklides, virtusias puikios akustikos sale. Joje mielai koncertuoja tiek žymiausi Lietuvos atlikėjai, tiek svečiai iš užsienio. Šiemet taip pat girdėsime įvairių muzikos žanrų ir stilių atlikėjus – nuo Šv. Kristoforo kamerinio orkestro iki jaunojo akordeonininko Martyno Levickio.

Melancholiška ir romantiška nuotaika klausytojų laukia pirmajame vasaros piknike, kuris vyks liepos 17 d. Liuba Nazarenko, jau seniai ir pelnytai tituluojama romansų karaliene, gerbėjams dovanos XIX a. pabaigos – XX a. pradžios miesto, saloninius bei senovinius romansus. Koncerte jai pritars smuikininkė Rasa Smolinskytė ir violončelininkas Mykolas Rutkauskas.

Dar vienam Šešuolėlių dvare vyksiančiam koncertui apibūdinti užtenka vieno žodžio – Karmen. „Karmen“ – dažniausiai pasaulyje statoma opera, skaičiuojanti jau 136 metus. Tačiau solistė Judita Leitaitė šiai istorijai apie moters prigimtį suteiks naujų spalvų. Prancūziškos melodijos, ugningas tango ir aistringi flamenko ritmai – visa tai susipins į vieną istoriją. Ją papasakoti J.Leitaitei padės šokėja Natalija Kovaliova ir pianistė Rūta Mikelaitytė – Kašubienė.
Rugpjūtį Kristupo piknikai supažindins su gitaristų ir perkusininko trio iš Belgijos „Luz de Luna“ („Mėnulio šviesa“). World, klasikinę ir džiazo muziką savo koncertuose sujungiantis trio sako, kad jų muzika širdį užlieja taip, kaip mėnulio šviesa – tamsiausią kambario kertelę.

Proga išgirsti akordeonistą Martyną Levickį daugeliui pastarąjį kartą turbūt buvo dar tada, kai vyko televizijos projektas „Lietuvos talentai“ – M. Levickis tapo jonugalėtoju. Tačiau dar iki tol vaikinas tapo trisdešimties nacionalinių bei tarptautinių konkursų laureatu. Didžiojoje Britanijoje mokslus tebekremtantis jaunuolis šįsyk į muzikinį susitikimą kviečia rugpjūčio 14 d. Koncerto programoje -  J. S. Bach, D. Scarlatti, A. Nordheim, A. Piazzolla ir kt. kompozitorių kūriniai.

Paskutinį vasaros sekmadienį Kristupo piknikai nudžiugins autorinės dainos gerbėjus. Kostas Smoriginas, Olegas Ditkovskis, Saulius Bareikis – už save kalbančios menininkų pavardės. Po kūrybinės pertraukos vėl koncertuojantis „Aktorių trio“ atliksbalades ir autorines dainas. 

Puikiai žinomos operų, operečių  ir miuziklų melodijos bei charizmatiški atlikėjai klausytojų laukia pirmąjį rugsėjo sekmadienį. Evelina Sašenko, Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas – šios pavardės slepiasi po koncerto pavadinimu „Auksiniai Lietuvos balsai“. Nuotaikingoje programoje solistams akompanuos pianistas Paulius Zdanavičius.

Visų Šešuolėliųdvare vyksiančių piknikų pradžia – 17 val.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus