• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Manoji siela - romansas

Autorius: Respublika.lt
2011-01-05 15:00:00

Manoji siela - romansas
Respublikos nuotr.

Šv.Valentino dieną Vilniaus šokio teatre vyks vienintelis romanso karalienės Valentinos Ponomariovos pasirodymas. Jos repertuare - saloniniai, miesto, žiaurūs, čigoniški romansai.

V.Ponomariova nuo 1991 metų vadovauja pačios įkurtam muzikiniam teatrui Maskvoje. Ji - viena ryškiausių rusų džiazo vokalisčių. Pagal kūrybinį diapazoną jai mažai kas gali prilygti. Ji be priekaištų valdo atlikimo meną, improvizacijos meną, ar tai būtų liaudies daina, ar džiazas, klasikinė muzika, ar rokas.

Dainininkė gimė 1939 metais Maskvoje profesionalių muzikantų šeimoje (tėvas - smuikininkas, mama - pianistė). Baigusi Chabarovsko menų instituto vokalo ir fortepijono klases nustebino visus vietoj klasikinio dainavimo užsiėmimų priėmusi kvietimą dramos teatre suvaidinti čigonę spektaklyje “Gyvas lavonas” pagal L.Tolstojų. Štai iš tokių paradoksų ir susideda jos likimas: V.Ponomariova mokėsi klasikinio dainavimo ir muzikos, svajojo apie džiazą, o debiutavo teatre, ir dar su čigoniškomis dainomis. O paskui buvo dar vienas laiptelis jos žvaigždės karjeroje: Valentina tapo Maskvos čigonų teatro “Romen” aktore. Stulbinanti trio “Romen” sėkmė visoje Rusijoje, gastrolės po pasaulį, pasirodymai televizijoje ir radijuje, įrašai, atrodo - apie ką dar galima svajoti. O Valentina svajojo apie džiazą.

Savo šlovės viršūnėje ji palieka trio ir pasineria į visai kitą muzikinį pasaulį, dalyvauja dešimtyse džiazo ir roko festivalių, koncertuoja ir įrašinėja muziką su tais, kurių vardai vėliau sudarys Rusijos džiazo šlovę. 1992 metais žurnalas “Džiazas” pavadino Valentiną geriausia metų dainininke, diskas “Pranašautoja” įėjo į geriausių pasaulio albumų dešimtuką.

V.Ponomariovai pavaldu viskas - ir čigoniška daina, ir žiaurus romansas, ir džiazas, ir improvizacinė muzika. Leidžiamos jos plokštelės su grupėmis “Archangelsk”, “Akvarium”, soliniai albumai “Gundymas”, “Terra incognita”, “Liūdesio paukštė” ir kt. Ji bendradarbiauja su daugeliu žymiausių pasaulio muzikantų.

Kai džiazas jau nebebuvo uždraustas, ir klausytojai atranda tai, kas pasauliui seniai buvo žinoma, dainininkė staiga daro naują viražą: grįžta prie romanso. Ji sutinka sudainuoti už kadro kelis romansus Eldaro Riazanovo filmui “Žiaurus romansas”. Po jo žiūrovams tapo aišku: patekėjo nauja romanso žvaigždė. Jos dainavimas filme skamba taip aistringai, su tokiu jausmo gilumu, kokį sugeba pajusti ir perteikti tik mylinti moteris, gal neatsitiktinai, nes būtent tuo metu dainininkė sutiko būsimą gyvenimo vyrą Konstantiną.

“Aš atėjau į romansą neatsitiktinai, - sako dainininkė. - Romansus dainuodavo mano močiutė, mano tetos - puikios čigoniškų romansų atlikėjos. Jaunystėje toks dainavimas atrodė man nuobodus, tuomet labiau reaguodavau į muzikos ritmą ir pulsą”. O vėliau suprato - romanso atlikimas reikalauja dvasinio ir gyvenimiško bagažo. Romansas pripildė jos gyvenimą naujos prasmės, naujų sumanymų. Ne veltui jos programa, su kuria gastroliavo JAV, Kanadoje, Japonijoje, Anglijoje, o dabar ir visoje Rusijoje, pavadinta “Mano siela - romansas”. Jos romansai tiesiog puikūs. Ji supranta, apie ką dainuoja, tai dabar tokia retenybė.

Bilietai į vienintelį romanso karalienės Valentinos Ponomariovos koncertą vasario 14 d. Vilniaus šokio teatre parduodami visose “Bilietai.lt” kasose.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus