• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Muzikinė pasaka apie genį ir kitos edukacinio projekto intrigos

Autorius: Parengė Loreta Narvilaitė
2011-03-07 15:42:00

Muzikinė pasaka apie genį ir kitos edukacinio projekto intrigos
Ar jau pasiilgote „Žaismingos muzikos orkestro“, jaunieji koncertų salės bičiuliai? Turime jums džiugią žinią, kad kovo 9 dieną, trečiadienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salės scenoje vėl galėsite paklausyti žaismingai muzikuojančio Klaipėdos kamerinio orkestro. Jam vadovauja „orkestro tėtė“ Mindaugas Bačkus, o smagias programas sudarinėja, kūrinius aranžuoja, orkestrui ir solistams diriguoja kūrybingasis Mindaugas Piečaitis.

Dalyvauti šeštojoje „Žaismingos muzikos orkestro“ programoje dirigentas Mindaugas vėl pakvietė žavias sesutes Ievą ir Augustę Petkūnaitės iš Klaipėdos J. Kačinsko muzikos mokyklos. Prie jų fortepijoninio dueto prisijungs ir Gustė Paškauskaitė. Visas tris mergaites moko Vilija Revutienė.

Su Klaipėdos kameriniu orkestru solo grieš jaunasis Lietuvos talentas smuikininkas Bernardas Petrauskas, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos dvyliktokas. Beje, jis yra klaipėdietis,  o Vilniuje mokosi pas puikią smuikininkę ir pedagogę Rusnę Mataitytę. „Bernardas yra labai talentingas jaunas smuikininkas, turintis puikius virtuozinius duomenis, – sako Rusnė. „Bet svarbiausia –  jis tikras muzikantas, pasižymintis ne tik puikia muzikine intuicija, bet ir nenumaldomu žingeidumu. Jam paklūsta įvairaus stiliaus muzika: nuo stilingo baroko, juvelyrinės klasikos iki aistringos romantikos bei džiazo. Labai tikiu, kad ateityje iš jo išaugs puikus smuikininkas –  solistas ir tikras menininkas!“

Bernardas koncerte atliks „Žiemos“ ir „Vasaros“ fragmentus iš Antonio Vivaldi Koncertų ciklo smuikui ir orkestrui „Metų laikai“, kuriuos griežia žymiausi pasaulio smuikininkai.

Kita šio koncerto intriga bus muzikinė pasaka „Kaip genys eglę kirto“. Jai muziką sukūrė Jurgita Mieželytė. Pasaką seks kamerinio orkestro artistai, įsikūnydami į lapės, kiškio, vilko, lokio ir genio vaidmenis bei grieždami instrumentais. Taip pat dalyvaus Klaipėdos Versmės pagrindinės mokyklos teatro studijos moksleivės, kurias moko Nerijus Gedminas, šios pasakos režisierius. Kas vaidins genį ir ar jam pavyks nukirsti eglę? Netrukus tai sužinosime.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus