• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Nespalvotas, bet žavus tylusis Generolas

Autorius: Agnė Vadlūgaitė
2010-12-28 18:00:00

Nespalvotas, bet žavus tylusis Generolas

Kai 1927 metais kino teatruose buvo pradėtas rodyti „Generolas“, pagrindinio vaidmens atlikėjas Busteris Keatonas ir jo kolegos tikriausiai rovėsi plaukus – filmas tapo finansine katastrofa. Tačiau laikui bėgant ši komedija sulaukė kritikų pripažinimo – brangiausias tyliojo kino epochoje kaskadinis triukas, puiki vaidyba ir visuomet už širdies kabinanti meilės tema pelnė „Generolui“ vienos iš geriausių kada nors sukurtų kino juostų titulą. 1989 metais istorija apie karą, traukinius ir meilę buvo įtraukta į JAV nacionalinį filmų registrą už savo kultūrinę ir istorinę reikšmę.


Šis filmas, nors ir komedija, nėra iš tų, kuriuos galima žiūrėti apsikrovus spragėsiais ir nesigilinant į siužetą. „Generolas“ yra kino klasika, ne tik įtraukianti į praėjusio amžiaus trečiojo dešimtmečio Amerikos kasdienybę ir jos realijas, bet ir gyvas kino istorijos reliktas, bylojantis apie tuos laikus, kai spalvotas vaizdas buvo drąsi svajonė, o skystųjų kristalų monitoriai – fantastika. Toks filmas reikalauja tinkamos aplinkos, dėmesio ir susikaupimo. Būtent tai, ir netgi dar daugiau bus galima rasti gruodžio 29 dieną 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje.


„Kristupo Kalėdos“ kino gurmanams dovanoja išskirtinę progą išvysti juodai baltą istoriją gyvai įgarsintą puikių muzikantų: Petro ir Dominyko Vyšniauskų bei Arkadijaus Gotesmano. Šie patyrę muzikantai kino seansą pavers neeiliniu malonumu. Tėvas ir sūnus yra vienos žinomiausių asmenybių Lietuvos džiazo pasaulyje; Dominykas – trimitininkas ir kompozitorius, dalyvavęs daugybėje tarptautinių muzikos projektų. Meistriškumo ir patirties D. Vyšniauskas sėmėsi įvairiuose pasaulio kampeliuose – Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Leipcigo muzikos koledže, Niujorko SUNY Purchase College ir Amsterdamo konservatorijoje.


Saksofonistas Petras Vyšniauskas yra puikiai žinomas daugelyje Europos šalių. Muzikantas ne kartą buvo išrinktas geriausiu Sovietų Sąjungos bei Lietuvos saksofonininku, pelnė ne vieno Birštono festivalio Didįjį prizą. Už aktyvią koncertinę veiklą ir nuopelnus Lietuvos kultūrai atlikėjas apdovanotas Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu, Vyriausybės bei Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premijomis.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus