• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Rudens serenados
Autorius: Agnė Vadlugaitė
2010-11-11 12:07:00

Kartais norisi kažko šilto ir mielo – kažko, kas leistų nors trumpam pabėgti nuo kasdienybės, rutinos ir bent jau mintimis persikelti į svajų pasaulį, kuriame vis dar gyvena princesės bei riteriai ant balto žirgo. Tokią galimybę suteiks Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, diriguojamas Vytauto Lukočiaus kartu su Algirdu Janutu ir Pauliumi Lukausku pakviesiantys lapkričio 16 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje paklausyti „Rudens serenadų”.

Serenada – tai ne tik riterių išpažintis savo širdies damai (kaip įprasta manyti). Šis savitas, intymus muzikos žanras patyrė daugybę transformacijų ir dabar dažniausiai skamba kaip atskiras instrumentinis kūrinys, išlaikantis romantinę nuotaiką.

Šiandien tam, kad sukurtų tikrai ypatingą atmosferą, atlikėjai turi ne tik atiduoti visą širdį, jie privalo būti tikri savo srities meistrai. Kadangi visi aukščiau minėti koncerto dalyviai - ne naujokai muzikos pasaulyje, ilgametė jų patirtis ir išprusimas garantuoja, kad vakarui parinkta muzika bus ypatinga, o jos atlikimas – nepriekaištingas.

Neišblėstančia romantika savo širdies damą lepinantis tenoras Algirdas Janutas yra pažįstamas ir didžiai vertinamas nuo Paryžiaus Eliziejaus laukų iki Maskvos Didžiojo teatro durų. Augsburgas, Buenos Airės, Bolonija – visur, kur tik skambėjo A. Januto balsas, būtų patvirtinta, jog šis solistas bus pats tikriausias vedlys serenados vingiais.

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro pristatinėti tikriausiai nereikia: kolektyvas savo išskirtinumą parodė tokioje daugybėje renginių, kad visus paminėti prireiktų knygos. Šį kartą jam vadovaus ir išskirtinis dirgentas: Vytautas Lukočius – 2009-aisiais iš Meksike vykusio Eduardo Mata orkestro dirigentų konkurso, parsivežęs aukso medalį, dažnai pajuokauja, kad mieliau sėdėtų prie fortepijono nei diriguotų. Suabejojusiems dėl tokio pasakymo tikrumo, keletas V. Lukočiaus muzikinės biografijos faktų: muzikas Nacionalinėje M. K.Čiurlionio menų mokykloje baigė fortepijoną ir chorinį dirigavimą. Vėliau įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kur 1999 m. įgijo pianisto solisto ir koncertmeisterio, o 2000-aisiais – orkestro dirigento kvalifikaciją ir magistro laipsnį. Po studijų Suomijoje, V. Lukočius grįžo į Lietuvą, kur parengė dešimtis koncertinių programų su žymiausiais atlikėjais, dirigavo daugelį operų. Nestokojantis darbo pasiūlymų ir kvietimų diriguoti užsienyje, menininkas ne taip dažnai džiugina kameriškais pasirodymais Vilniuje, tad nepraleiskite šios puikios progos. 

Nuo viduramžių laikų serenados teikė žmonėms džiaugsmą ir viltį – į kaimus užklydusių trubadūrų poezija linksmino žmones, o riteriams ši meilės giesmė buvo puikus būdas paglostyti išrinktosios damos širdį. Na, o šiltų serenadų skambesys niūrų ir žvarbų rudens vakarą, tikėkimės padės lengviau sulaukti baltos, spindinčios žiemos.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus