• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Skandalistai „Leningrad“ atvyksta į Vilnių!

Autorius: Daumantas Kairys
2011-09-14 17:08:00

Skandalistai „Leningrad“ atvyksta į Vilnių!


Rusiją gerai papurčiusi grupė „Leningrad“ turi daugybę kritikų ir dar daugiau gerbėjų. Tačiau tai  tik įrodymas, kad išgirdęs ją niekas nelieka abejingas. Ciniški skandalistai šį rudenį ketina sudrumsti ramybę ir Vilniuje – lapkričio 5 d. kadaise Maskvos mero uždraustas kolektyvas šokdins lietuvius „Forum Palace“ koncertų salėje.

Tėvynėje rusų rokeriai akimirksniu išgarsėjo vos susikūrę 1997-aisiais. Kai kas jų šlovę vadina abejotina, mat „Leningrad“ su grupės lyderiu Sergejumi Šnurovu-Šnuru priešaky laikomi ne tik stereotipų laužytojais, bet ir tikromis velnio išperomis. Kolektyvo dainų tekstai gausiai išmarginti rusišku žargonu ir riebiais keiksmažodžiais. Iš Sankt Peterburgo kilę muzikantai nesibodi kūryboje naudoti kūniškos meilės ar alkoholizmo temų. Įdomu tai, kad iš pat pradžių Rusijos radijo stotys vengė transliuoti „Leningrad“ dainas, tačiau supratę, kad publika jų reikalauja, retušavę keiksmus, jie paleido rokerius stulbinti masių.

Ginčijosi su Maskvos valdžia

Uždraustas vaisius visuomet saldesnis. Tad „Leningrad“ gausiai pasipildė savo gerbėjų armiją per nesutarimus su buvusiu Maskvos meru Jurijumi Lužkovu. Būdamas miesto vadovu šis uždraudė visus grupės kada nors mėgintus rengti pasirodymus Rusijos sostinėje.

Nors „Leningrad“ dainose dažni lėbavimo ir intymių santykių motyvai, grupei netrūksta sveikos ironijos. Jie savo kūriniuose apdainuoja politinio bei kultūrinio gyvenimo įvykius, nagrinėja stereotipus, mėgsta pasijuokti iš Rusijoje rengiamų rinkimų ar Sankt Peterburgo trokštamo Rusijos kultūros sostinės vardo.

Vienas iš S.Šnurovo pomėgių – pašiepti rusų pop atlikėjus. Ypač muzikantas mėgsta atlikti jų dainų perkūrinius? ir kviesti žvaigždutes pasirodyti drauge. Keista, bet jie retai sutinka lipti į vieną sceną su „Leningrad“. Grupės lyderis apskritai laikomas labai ryškia asmenybe. Dažnas gerbėjas atiduotų sodą gražioje vietoje ir dar ką nors pridėtų tik už tai, kad su juo galėtų pasikalbėti apie gyvenimą. Rusijos žiniasklaida garbingai vadina muzikantą „media persona“ – už kurtas ir sėkmės sulaukusias kelionių laidas, dokumentinius filmus, daugybę duotų interviu ir vestų renginių.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus