• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Šv. Kristoforo kamerinio orkestro odisėja po Lietuvą
Autorius: Agnė Vadlugaitė
2010-09-10 11:51:00

Daugelis rudenį sugrįžta iš vasarinių kelionių, o Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, visą vasarą plušėjęs sostinėje, kaip tik rudeniop kraunasi lagaminus.


Nuo rugsėjo 16 iki lapkričio 18 d. profesoriaus Donato Katkaus vadovaujamas kamerinis orkestras keliaus po Lietuvos miestus, švęsdamas Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo 20-metį ir elegantiškais garsais džiugindamas pasiilgusius profesionaliai atliekamos klasikos žmones, gyvenančius atokiau nuo didmiesčių. Kelionės po Lietuvą tapo Šv. Kristoforo kamerinio orkestro tradicija, kuri patiems atlikėjams yra ne mažiau brangi negu jo aplankomų miestų gyventojams: tokie koncertai turi ypatingą stebuklo aureolę, juose tvyro šilta dvasia, juntamas su niekuo nepalyginamas ryšys tarp muzikuojančiųjų ir klausančiųjų...


Orkestras ruošiasi aplankyti Kaišiadorius (rugsėjo 16 d.), Kėdainius (rugsėjo 17 d.), Garliavą (spalio 1 d.), Elektrėnus (spalio 2 d.), Čiobiškį (spalio 4 d.), Širvintas (lapkričio 4 d.), Varėną (spalio 5 d.), Birštoną (spalio 26 d.), Rokus (lapkričio 3 d.), Vilkiją (lapkričio 6 d.), Tauragę (lapkričio 19 d.) bei du didmiesčius, kurie gyvena išties aktyvų kultūrinį gyvenimą, tačiau su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru susitinka nedažnai – Panevėžį (lapkričio 5 d.) bei Kauną (spalio 6 d.). Iš viso sostinės savivaldybės kolektyvas aplankys trylika miestų, surengdamas koncertus pagrindinėse jų koncertų erdvėse. Svarbiausias šios kelionės tikslas – reikšmingos Lietuvai istorinės sukakties minėjimas ir pasidalijimas žavia muzika, tad visi planuojami renginiai – absoliučiai nemokami.


Kadangi Šv. Kristoforo kamerinis orkestras garsėja universalumu, išradingumu ir repertuaro įvairove, tai atspindės ir šventiniame ture skambėsianti programa: savo kaip Baroko ir Klasicizmo ekspertų reputaciją muzikai patvirtins A. Vivaldi bei W. A. Mozarto kūriniais, kaip uolūs nacionalinės muzikos propaguotojai jie parengė M. K. Čiurlionio bei J. Naujalio opusus, o kaip žaismingas ir nevengiantis eksperimentų kolektyvas – priartės prie džiazo G. Gershwino melodijomis ir galbūt pateiks netikėtų šmaikščių siurprizų. 


Trumpasis koncerto aprašymas:


Jokios tarptautinės gastrolės, jokie festivaliai ir įrašų sesijos negali būti svarbesni už šiltą koncertinį turą gimtojoje šalyje. Jeigu keliaudami savo miesto gatve atsitiktinai išvysite ar sutiksite daug žmonių su smuikų, altų, violončelių bei kontrabosų futliarais, nesistebėkite – reiškia, Jūsų miestan atvažiavo Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, paruošęs rimtos ir nerimtos, amžinos ir aktualios, spindinčios ir virtuoziškos muzikos programą.
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus