• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Užutrakio dvare – trys baltos deivės ir P. Čaikovskis

Autorius: Birutė Asevičiūtė
2010-12-15 08:00:00

Tikriausiai daugeliui Kalėdos asocijuojasi su nuostabaus grožio pakilia Piotro Čaikovskio muzika. Kas nepamena gėlių valso iš „Spragtuko“, „Gulbių ežero“ ir kitų neužmirštamų melodijų iš šio kompozitoriaus sukurtų baletų?

Antrąją Kalėdų dieną, sekmadienį 15 val. romantiškuose Užutrakio dvaro sodybos rūmuose skambės vien tik aristokratiškojo rusų klasiko P. Čaikovskio kūryba. Išskirtinėje šventinėje programoje „Kalėdos su Čaikovskiu“ dainuos konkursų laureatės Viktorija Miškūnaitė (sopranas) ir Agnė Sabulytė (mecosopranas). Su dainininkėmis muzikuos pianistė Birutė Asevičiūtė, kuri ne tik akompanuos solistėms, bet ir atliks P. Čaikovskio pjeses fortepijonui.

Dainininkės ypatingą dėmesį programoje skiria moteriškų balsų dialogui – itin retai atliekamiems P.Čaikovskio vokaliniams duetams iš ciklo „Šeši duetai“. Po pasirodymo festivalyje „Tebūnie naktis“ atlikėjos, pavadintos baltomis deivėmis, sulaukė puikių atsiliepimų.

Koncertas įvyks neseniai baigtoje restauruoti Gobelenų salėje. Per pertrauką žiūrovai galės pasimėgauti karaimų virtuvės skanėstais, taip pat bus pasiūlyta nemokama ekskursija po restauruotas Užutrakio dvaro sales bei eksponuojamą parodą.

Kokios Kalėdos be gerumo? Užutrakio svečiai turės galimybę sudalyvauti labdaringoje akcijoje, pirkdami žmonių su negalia gamintas sages „Gėles“. Visas pelnas bus skiriamas labdaros ir paramos fondo „Mūsų fondas“ organizuojamoms dirbtuvėms su neįgaliaisiais.

Kaip Šv. Kalėdas paversti stebuklinga švente? Kalėdų stebuklą ir gerumą širdyje gali įžiebti nuoširdūs muzikos garsai.
Renginį pristato vokalinės muzikos iniciatyvų grupė „United Voices“.

Viktorija Miškūnaitė – dainininkė, 2010 metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijusi bakalauro diplomą. Dainininkė įvertinta antrosiomis premijomis vienuoliktajame Vincės Jonuškaitė –Zaunienės dainininkių konkurse (2010) ir respublikiniame Zenono Paulausko jaunųjų dainininkų konkurse (2007), trečiąja vieta II tarptautiniame jaunųjų dainininkų konkurse Daina miestui (2007, Kaunas). Pirmąjį solinį rečitalį ji surengė 2008 m. gimtajame Šiaulių mieste. Tais pačiais metais Nacionalinėje filharmonijoje atliko Pepės ir Madikės vaidmenis Giedriaus Kuprevičiaus muzikinėje fantazijoje vaikams Astrid Lindgren paslaptis (dirigentas M. Pitrėnas). Taip pat atliko soprano partiją A. Lloyd Webberio mišiose Requiem (LMTA, dirigentė Vaiva Šatkutė). Pernai rudenį sėkmingai pasirodė IV tarptautiniame operos solistų konkurse Sankt Peterburgas (Rusija), po kurio buvo pakviesta į meistriškumo kursus, vedamus Carmen Balthrop (JAV) ir Mauro Trombetta (Italija).
 
 
Agnė Sabulytė – dainininkė, 2010 metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijusi magistro diplomą. Dainininkė laimėjusi pirmąją premiją bei apdovanojimą už geriausią lietuvių liaudies dainos atlikimą devintajame Vincės Jonuškaitė –Zaunienės dainininkių konkurse, įvertinta antra vieta tarptautiniame konkurse „Daina miestui“, 2009 metais gavusi kolektyvinį apdovanojimą „Scenos kryžių“ už mono spektaklį-operą „Izadora“ debiuto srityje, paruošusi įvairių vaidmenų šiuolaikinėse operose ir kt. Atlikėja ypatingą dėmesį skiria poezijai, yra parengusi ne vieną muzikinę-literatūrinę programą. Dainininkė stažavosi vasaros kursuose Vokietijoje, dalyvavo festivaliuose „Oper Oder Spree“(Vokietija),“NOA“, „Tebūnie naktis“, „Kražių festivalis“, „Poezijos pavasaris“ ir kt.

Birutė Asevičiūtė – pianistė, 2010 metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijusi meno licenciato diplomą. Pianistė yra daugelio konkursų ir festivalių dalyvė – respublikiniame Z. Fibicho konkurse laimėjo I laipsnio diplomą, tarptautiniame konkurse „Daina miestui“ - pirmąją vietą, taip pat dalyvavo festivaliuose „Permainų muzika“, „Pavasario gaida“, „Sugrįžimai“, „Tebūnie naktis“, „Kražių festivalis“ ir kituose. Ji stažavosi užsienio profesorių (C. Witthoeft, M. Kravetz, M. Tranchant ir kt.) meistriškumo kursuose. Rengia įvairias programas su Lietuvos solistais: Maestro Virgilijumi Noreika, Aušra Liutkute, Merūnu Vitulskiu, Jonu Sakalausku, Kristina Žaldokaite ir kitais. Ypatingą dėmesį atlikėja skiria lietuvių kompozitorių kūrybai ir jos sklaidai (projektai „Folk session“, „Nemirtingumas“).
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus