• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Aktorės N.Narmontaitės kontrastai

Autorius: Deimantė Zailskaitė, respublika.lt
2010-05-07 17:00:00

Aktorės N.Narmontaitės kontrastai
respublika.lt nuotr.

Po koncertinės programos Amerikos lietuviams, kone mėnesį trunkančių gimtadienių sveikinimų ir išsivadavimo iš Islandijos vulkano spąstų aktorei ir dainų atlikėjai Nijolei Narmontaitei norisi tik vieno - atostogų. Tačiau po visų sunkumų ir išgyvenimų jos laukia ne poilsis, o intensyvus grafikas - gastrolės po Lietuvą su Jaunimo teatru, o Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre - sezono uždarymas su “Nijolės kontrastais”...

Visuose teatruose sezonas artėja į pabaigą. Vilniaus mažajame teatre - taip pat. Nijolė džiaugiasi, kad savo žiūrovams sezono pabaigoje galės padovanoti visus savo brangiausius vaidmenis. Tris dienas iš eilės trys skirtingi spektak-liai, trys skirtingi vaidmenys... Taigi “Nijolės kontrastai”.

Pirmame spektaklyje “Palaukit, kieno čia gyvenimas?” N.Narmontaitė įkūnija architektę, kuri po avarijos yra visiškai suparalyžiuota. Šis vaidmuo aktorei, pasižyminčiai ekspresija ir dinamika, yra nelengvas, nes daugiau nei dvi valandas trunkančiame spektaklyje ji turi išgulėti visiškai nejudėdama, tik šiek tiek sukiodama galvą. Aktorė girdėjo atsiliepimų, kad apie eutanaziją kalbantis vaidinimas žiūrovams suteikia troškimo gyventi. “Išeini suprasdamas, kaip mes nevertiname to, ką turime. Juk dėl papildomo kilogramo ar susierzinimo darbe gyvenimas dar negriūna”, - sako ji.

Kitas spektaklis “Meistriškumo pamoka”, vaidinamas daugiau nei dešimt metų, pastatytas pagal tikrą faktą, kai garsioji graikų dainininkė Marija Kalas (Maria Callas) praranda balsą ir duoda meistriškumo pamokas jauniems operos solistams. (Spektaklyje po dvi gražias ir sudėtingas arijas atliks dainininkai Ona Kolobovaitė ir Merūnas.)
Ir trečiasis, pats naujausias - muzikinis spektaklis “Selavy!” (“C’est la vie” - toks gyvenimas, pranc.), kuriame aktorė vaidina pati save ir atlieka 14 dainų su Andriaus Kulikausko vadovaujama grupe.

“Spektakliai ir vaidmenys tik-rai labai kontrastingi - viename spektaklyje esu prikaustyta prie lovos, beveik be judesio, kitame labai daug emocijų, gestikuliacijos, daug subtilaus operinio dainavimo, o trečiame aš pati dainuoju su gyvu ansambliu. Tačiau šiuos spektaklius jungia tai, kad viską darau iš širdies”, - šypsosi aktorė.

Esi, žmogau, bejėgis

Visgi jeigu ne aktorės atkaklumas, žiūrovai galbūt ir neišvystų šių vaidybinių kontrastų. Iš Niujorko lėktuvas, turėjęs skristi į Oslą, dėl išsiveržusio Islandijos vulkano pelenų nusileido Kopenhagoje. “Kada matai tiek sutrikusių ir verkiančių žmonių, susimąstai, ką gali gamta. Koks esi, žmogau, bejėgis, kaip koks sraigtelis negali nė pajudėti iš vietos”, - nemalonius išgyvenimus prisimena Nijolė.

Visą tą laiką aktorė jautė mylimo vyro palaikymą, kone kas penkias minutes skriejo žinutės su įvairiais saugaus grįžimo į namus variantais: “Paulius niekada nepanikuoja ir visąlaik ieško išeičių. Kai draugai sugalvojo mane įsodinti į sunkvežimį, kuris surenka visus nelaimėlius, Paulius kategoriškai pareiškė: “Ne, su sunkvežimiu tai jau nevažiuosi. Geriau jau aš pats nuleidžiu į vandenį laivą ir atplaukiu”. (Juokiasi.)

Iš draugų sužinojusi, kad paskutinis keltas išplaukia iš Švedijos, N.Narmontaitė greitai sėdo į traukinį ir nulėkė į reikiamą vietą. Iš ten suspėjo įšokti į keltą, plaukiantį į Klaipėdos pusę. Kad kelionė neprailgtų, aktorė išsitraukė mezginį ir klausėsi bendrakeleivių gyvenimo istorijų. “Tai buvo labai įdomu. Grįžau su tokiu plačiu minčių diapazonu, kad tikrai būtų ką įdėti į naują spektaklį”, - naujomis patirtimis džiaugiasi ji.

Malonu  ištarti: “Mano, vyre”

Namuose N.Narmontaitės jau laukė išsiilgęs vyras su gražia gėlių puokšte. “Iškart buvo užkurtas židinys. Taip džiaugiausi, kad grįžau namo. Tada galvojau, kad noriu tik į Lietuvą - na, ir kas, kad čia daug netvarkos, kad žmonės nesišypso kaip Amerikoje, bet viskas man taip sava... Ką jau kalbėti apie namus”, - atvirai prisipažįsta aktorė.

Praėjusį rudenį susituokus su ilgamečiu draugu P.Kovu, su kuriuo iki tol draugavo devynerius metus, aktorės gyvenime beveik niekas nepasikeitė. “Gal tik kartais sieloje pasidaro šilta, kai gali ištarti “vyras”, - žaviai šypsosi aktorė.

Pokštas su kaklaraiščiais

Iškart pasinėrusi į darbus, aktorė jau svajoja apie poilsį Nidoje arba jaukioje draugų sodyboje. Ir, žinoma, bus neapsieita be aistringos žvejybos... Nors koncertuojant Amerikoje draugai jai suorganizavo įvairių pramogų ir netgi iškėlė gimtadienio šventę. “Viena Niujorke gyvenanti draugė Staselė suorganizavo nepaprastą šventę - pakvietė mano kolegas, priruošė skaniausių valgių, dainavome, šokome... O kitą dieną mane nusivežė pasižiūrėti garsaus kanadiečių cirko “Cirque de Soleil” (“Saulės cirkas”) naujausią programą, kurioje pasirodymus atlieka ir keli lietuviai”, - pasakoja aktorė, už Atlanto jau trečius metus iš eilės pamininti savo gimtadienį.

Tiesa, prieš kelionę aktorė jau buvo surengusi šventę ir savo bičiuliams Lietuvoje. Išsiuntė jiems pakvietimus į “Selavy” pristatymą, ir daugelis jų pamanė, kad tai yra pavėluotas aktorės jubiliejus: “Per savo keturiasdešimtmetį buvau pasipuošusi tokia suknele, kuri buvo visiškai uždara iki kaklo, o nugaroje buvo labai gili iškirptė. Tada draugai, juokaudami, ar ne per drąsi iškirptė, savo kaklaraiščius pradėjo man rišti ant nugaros. Aš juos susirinkau ir pažadėjau grąžinti po dešimties metų. Žodis yra žodis. Po spektaklio iškabinau juos scenoje ir kiekvienas turėjo atsirinkti savo dabar jau retro stiliaus kaklaraištį.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus