• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
„Alchemijai“ – „Pragiedrulių“ premija už geriausią kultūros laidą
Autorius: TV1
2011-05-10 10:14:00

TV1 nuotr.
Kanale TV1 rodoma kultūros laida „Alchemija“ tapo geriausių 2010 m. laidų konkurso „Pragiedruliai” nugalėtoja.

„Pragiedrulių“  konkursą, kuriuo norima paskatinti kurti ir transliuoti kultūros laidas bei laidas vaikams, puoselėti bei populiarinti kultūrą ir jos vertybes,  Lietuvos radijo ir televizijos komisija  su Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondu  surengė jau devintą kartą.

Ryčio Zemkausko, Gvido Kovėros ir Tomo Rugevičiaus rengiama laida „Alchemija“ buvo pripažinta viena iš penkių geriausių laidų, iš viso konkurse dalyvavo 49 laidos.

„Aš be galo džiaugiuosi, kad mus pastebėjo ir įvertino labai autoritetinga komisija, kuriai ne vis vien kultūros laidų kokybė ir profesionalumas. Tai – dar vienas įrodymas, kad tokių laidų reikia ir netiesa, kad pastangos neįvertinamos. Esu dėkingas kanalo vadovams, kurie patikėjo „Alchemijos“ komanda ir sudarė galimybes ją kurti“, - sako laidos vedėjas ir autorius Rytis Zemkauskas. 

Pasak R. Zemkausko, „Alchemija“ – tai konceptuali kultūros laida, kaskart vis kitokia, nes kaskart kuriama iš naujo. „Stengiuosi kurti laidą, kurios neįmanoma „žiūrėti“ kepant blynus. Mes dedame daug pastangų tiek tekstinei, tiek vizualinei laidos daliai, stengiamės, kad mūsų laida būtų tarsi spalvingas žurnalas, kuriam tekstus rašo geriausi autoriai.  „Alchemija“ kalba apie kūrybą ir pati yra kūrybos pavyzdys. Todėl kiekviena laida yra tarsi naujas modernaus žurnalo numeris, turintis savo pavadinimą - temą.  „Alchemija“ skirta pačiai plačiausiai auditorijai – visiems, kurie nori Lietuvoje gyventi geriau“ , - sakė R. Zemkauskas.

Pastarosiose laidose „Alchemijos“ autoriai pasakojo apie sutartines laidoje „Alchemija XI. Praktinė magija: sutartinės“, nagrinėjo tarp jaunų žmonių kylančią patriotizmo bangą laidoje „Alchemija XVIII. Apie patriotizmą“, piešė keisčiausio miesto paveikslą laidoje „Alchemija XIV. Visaginas. Atrastasis miestas“, pasakojo apie nepelnytai užmirštus kūrėjus H. Parlandą ir V. Luckų laidoje „Alchemija XV. Du labai pavėluoti portretai“, leidosi į avantiūrą laidoje „Alchemija XVII. Niekam nežinomas menininkas“.

Artėjantį šeštadienį matysite tos pačios komandos kuriamą  „Pasivaikščiojimų“ laidą su Egle Špokaite, o  kito šeštadienio „Alchemija“ vadinsis „Muzika, kuri auga“ . Šeštadieniais 12.10 per TV1 – „Alchemijos“ ir „Pasivaikščiojimų“ laikas.

Visos „Alchemijos“  laidos po premjeros eteryje atsiduria portale www.alchemija.tv

Konkurse „Pragiedruliai“ laidas vertino ir nugalėtojus išaiškino ši LRTK sudaryta vertinimo komisija:  LRTK narys, aktorius Rimantas Bagdzevičius; LRTK narė, rašytoja, žurnalistė Marytė Kontrimaitė; LRTK administracijos direktorius Nerijus Maliukevičius; LRTK narys, Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyriaus valdybos pirmininkas Vidas Mačiulis; interneto dienraščio „Bernardinai.lt“ vyriausiasis redaktorius Andrius Navickas; VU Komunikacijos fakulteto docentė Audronė Nugaraitė; VU Žurnalistikos instituto direktorius Žygintas Pečiulis; Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo tarybos pirmininkas Jonas Staselis; LRTK pirmininko pavaduotojas, filologas Paulius Subačius; LRTK narys, aktorius Antanas Šurna; Jungtinių Pasaulio koledžų nacionalinio komiteto direktorius Vytautas Toleikis. Konkurso nugalėtojai apdovanoti prizais, diplomais ir premijomis.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus