• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

„Anarchija Žirmūnuose“ dalyvaus tarptautiniame Maskvos kino festivalyje

Autorius: Ieva Norvilienė
2011-06-07 10:14:00

„Anarchija Žirmūnuose“ dalyvaus tarptautiniame Maskvos kino festivalyje
Kino filmas „Anarchija Žirmūnuose“ dalyvaus jau 33-ojo tarptautinio Maskvos kino festivalio konkursinėje programoje „Perspektyvos“ („Perspectives“). Šiais metais A arba aukščiausiai klasei priskiriamas festivalis vyks birželio 23 - liepos 2 dienomis.

„Džiaugiamės, kad pirmasis už scenarijų tarptautiniu mastu apdovanotas lietuviškas filmas varžysis ir vieno didžiausių Europos kino festivalių perspektyviems režisieriams skirtoje programoje. Dar viena gera naujiena, kad ši kontraversiška kino juosta jau peržengė mūsų žemyno ribas. Neseniai vykusio Kanų kino festivalio metu buvo sudaryti susitarimai dėl filmo platinimo Didžiojoje Britanijoje ir JAV“, – teigia filmo prodiuserė Ieva Norvilienė.

Be to, per šių metų tarptautinį Berlyno kino festivalį jau sudaryti susitarimai, pagal kuriuos Lietuvoje sukurtas filmas bus platinamas svarbiausiose Europos kino rinkose: Italijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, taip pat Prancūzijoje bei kitose prancūziškai kalbančiose šalyse ir regionuose – Monake, Andoroje, Korsikoje ir Liuksemburge.

33-ojo Maskvos kino festivalio metu „Anarchiją Žirmūnuose“ tarptautinei publikai pristatys filmo kūrėjų komanda: režisierius ir scenarijaus autorius Saulius Drunga, pagrindinius vaidmenis atlikusios aktorės Severija Janušauskaitė ir Toma Vaškevičiūtė bei filmo prodiuserė Ieva Norvilienė.

Debiutinis lietuvių režisieriaus ir scenaristo darbas konkursinėje perspektyviems kūrėjams skirtoje programoje varžysis su tokių šalių kaip Prancūzija, Vokietija, Austrija, Pietų Korėja ir kt. kino juostomis. Iš viso į konkursinę programą „Perspektyvos“ pateko 8-ių pasaulio valstybių filmai.

Ironiška drama „Anarchija Žirmūnuose“ – istorija apie sujauktą dabartinę lietuvišką realybę, bandančią atrasti, kas yra „gera“ ir „bloga“. Už šio filmo scenarijų autorius Saulius Drunga buvo apdovanotas „MEDIA New Talent“ prizu Kanų kino festivalyje.

Filmo „Anarchija Žirmūnuose“ gamybą parėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas ir ES paramos audiovizualiniam sektoriui programa MEDIA. Filmą prodiusavo nepriklausoma Lietuvos kino kompanija „Tremora“ kartu su Vengrijos kino kompanija „Katapult Film“.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus