• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

„Anarchija Žirmūnuose“ nuskynė laurus Maskvos kino festivalyje

Autorius: Ieva Norvilienė
2011-07-10 10:34:00

„Anarchija Žirmūnuose“ nuskynė laurus Maskvos kino festivalyje

Debiutinis režisieriaus Sauliaus Drungos filmas „Anarchija Žirmūnuose“ pelnė pagrindinį tarptautinio Maskvos kino festivalio konkursinės programos „Perspektyvos“ („Perspectives“) prizą. Liepos 2-ąją iškilmingos festivalio uždarymo ceremonijos metu filmo režisieriui ir scenarijaus autoriui S. Drungai buvo įteikta sidabrinė šv. Jurgio statulėlė.


„Maskvos festivalyje filmas tarptautinei publikai ir kino profesionalų komisijai oficialiai buvo pristatytas pirmą kartą. Tačiau, nepaisant to, sukėlė didelę susidomėjimo bangą nuo pat pirmos jo peržiūros. Gautas apdovanojimas yra ypač svarbus ir vertingas mūsų kūrybinei komandai“, – teigia filmo prodiuserė Ieva Norvilienė.


Šv. Jurgio statulėlę nugalėtojui įteikė konkursinės programos „Perspektyvos“ žiuri pirmininkas, Serbijos kino kritikas Miroljub Vučkovič. Žiuri nariais taip pat buvo režisieriai Aleksandr Kott (Rusija) ir Ermek Šinarbajev (Kazachstanas).


Atsiimdamas prizą, režisierius S. Drunga sakė, kad filmas tarptautinio įvertinimo sulaukė dar anksčiau, negu jis pats tikėjosi. „O tai blogai?“, – ironiškai pridūrė kūrėjas, pakartodamas vienos iš pagrindinių „Anarchijos Žirmūnuose“ veikėjų nuolat minimą frazę, tapusią ir filmo šūkiu. Į šį pasakymą salė, kurioje buvo susirinkę tokios kino įžymybės kaip Geraldine Chaplin, Andie MacDowell, Helen Mirren, Werner Herzog ir Nikita Michalkov reagavo pritariamu juoku.


Šiais metais tarptautinis jau 33-asis Maskvos kino festivalis vyko birželio 23 - liepos 2 dienomis ir sutraukė apie 60 tūkst. žiūrovų. A arba aukščiausiai klasei priskiriamo festivalio metu vaidybiniai filmai varžėsi dvejose konkursinėse programose – pagrindinėje ir skirtoje perspektyviems kino kūrėjams. Iš viso į programą „Perspektyvos“ buvo atrinkti aštuoni filmai iš įvairių šalių.


Ironiška drama „Anarchija Žirmūnuose“ – istorija apie sujauktą dabartinę lietuvišką realybę, bandančią atrasti, kas yra „gera“ ir „bloga“. Už šio filmo scenarijų autorius Saulius Drunga buvo apdovanotas „MEDIA New Talent“ prizu Kanų kino festivalyje.

Filmo „Anarchija Žirmūnuose“ gamybą parėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos Respublikos kultūros rėmimo fondas ir ES paramos audiovizualiniam sektoriui programa MEDIA. Filmą prodiusavo nepriklausoma Lietuvos kino gamybos kompanija „Tremora“ kartu su Vengrijos kino kompanija „Katapult Film“.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus